• Krátkometrážní

Bloodbath (2012)

Je libo krvavé koupele? Pokud ano, tak se raději podívejte na nějaký dekadentní obraz, protože rozhodně bude záživnější než tahle nepovedená obdoba čachtické paní, která měla aspoň koule.

Night Fables (2011) odpad!

Fuj, co to kurva bylo? Mělo nám to snad dát najevo, že i z hrůzostrašného (avšak nikdy neviděného) zeskříněžravce se může vyklubat roztomilý domácí mazlíček do horších časů? Spíš bych řekl, že v Americe se posledních pár let předhánějí v tom, kdo natočí větší (s)hit. Mezi "horory" tohle zatím jednoznačně kraluje. Král je mrtev, ať žije král.

Grace (2006)

Mělo to pár fajn záběrů (otec po nehodě kupříkladu), ale jinak to není nijak zvlášť zajímavé nebo ohromující. Povrchní nápad stavějící na ničem, kdo to dnes neumí? Každopádně na film se asi časem podívám.

Cassadaga (2011)

To, že byla hlavní hrdinka hluchá mi vůbec nevadilo, ale to, že půlka filmu bylo jen hluché místo bylo už horší. Čekal jsem horůrek s atmosférou jak prase a nějakým tím gore, jenže ono to bylo spíše mysteriózní drama a to takové dost americké, což u mě neznamená nic hezkého. Být to o půl hodiny kratší, zbytečně nerozpitvávat vztahy Lily a ponechat to v čistě hororových vodách, mohl to být jeden z nejlepších hororů toho roku, jenže oni to museli zprasit. Ovšem je třeba uznat, že psychopatický vrah, který si vlastnoručně uřízl penis nůžkami je poměrně zajímavá postava.

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Nevím, zda to tvůrci zamýšleli, ale já jsem v tom viděl nádhernou a zároveň i smutnou metaforu k dnešnímu světu. Mareš - příroda (respektive země), která se sebou nechá dělat skoro všechno, jelikož se moc ani bránit nemůže. Je manipulována, přizpůsobována a ničena aniž by něco dělala. Hrubeš - člověk, jenž se bez výčitek a hany přisere na zemi a dělá si v podstatě co chce, aniž by se ohlížel na následky svého konání. Myslí si, že on je něco víc a jemu všechno patří. Pak sice zjistí, že tomu není úplně tak, jenže to už je příliš pozdě na jakoukoliv záchranu. Ať už to tedy byl nebo nebyl záměr tvůrců, za mě to nemůže dostat nic jiného než plný počet. Dialogy byly sice úplně tupé a nesmyslné, ale v tomto případě mi to nijak zvlášť nevadilo.

Rozum a cit (1995)

Anglie 19. století, to já můžu. Ovšem celé mi to kazil jeden fakt - bylo to romantické drama a to je u mě jeden z nejpodřadnějších žánrů. No ale byl jsem vlastně mile překvapen, narozdíl od všech jiných podobných slaďáren mi tohle nevadilo, naopak, byla to taková příjemná oddychovka na deštivé odpoledne, pěkně komorné. Sice jsem to nedokoukal, ale to co jsem viděl mne poměrně bavilo. A Alan Rickman byl jako vždy skvělý.

Little Farm (2006)

Začne to nevinně za doprovodu výtečné hudby a nic nenasvědčuje tomu, že by se něco mělo zvrtnout. Následuje pár záběru přírody (podzimní, což mě dostalo, protože tu já nejradši) a zvířátek. Pak některé záběry získají trochu psychedelický nádech, takže se zřejmě už něco začíná dít. Díky bohu se taky začalo. Duch, velice povedené gore, incest, no mě to docela potěšilo, je to pěkně natočené, se s kvělou hudbou a nádherným prostředím, takže za mě spokojenost.

Resident Evil (2002)

Ubohé cosi beze smyslu jehož vysoké hodnocení se dá ospravedlnit snad jen náhlým pomatením smyslů hodnotících či jejich překliknutím, když zrovna pospíchali po tomhle skvostu navštívit toaletu. Hra měla zůstat hrou, kde ta nesmyslnost je alespoň ospravedlnitelná a může se oní říct, že je to jen taková oddechovka, ale proč to někdo přesral i do filmu, to mi mozek nebere. Kdyby aspoň vybrali místo Milušky někoho, na koho se dá dívat, ale to ne. Největší WTF byli ti digitální hafani, kdyby to byl aspoň čistokrevný zombie flák. Ale abych na to jen nekydal, tak...no vlastně nic dobrého se o tom říci nedá, takže ty dvě hvězdičky nechápu a asi nikdy nepochopím, ale prostě jsou.

Maska smrti (1986)

Vlastně jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Tedy klasický 80's slasher, kterých bylo v té době opravdu haldy, plný uvřískaných ženštin, neohromujícího záporáka a nudících míst, které mi ale vynahradily alespoň poměrně originální a zajímavé mordy. V podstatě tomu nechybí ani dobrá atmosféra, ovšem tolik záběrů, kde není vidět nic než tma, si mohli tvůrci odpustit, stejně jako i lov na posledního, který měl být zřejmě napínavý, ale při své rozvláčnosti se mu to příliš nepovedlo. A konec, ačkoliv jsem podobný vývoj nečekal, byl dosti rozpačitý a poměrně překombinovaný. Kdyby se to drželo více při zemi, šel bych s hodnocením výš. Takto je to jen slabší průměr.