Nad ránem (2019) (seriál)

Dokonalé tínejdž post-apo bláznovstvo, plné možno až nečakane komplexných charakterov, takže mu vo finále nechýba to najdôležitejšie - srdce. Bez druhej série sa zaobídem, pokojne si to tak, ako to zvládli hneď na prvýkrát, časom dám ešte raz.

Klaus (2019)

Suverénne zvládnuté neľahké zadanie na pravú vianočnú rozprávku bez sentimentu a mravokárnosti. Pritom dojímavú a poučnú. Paráda.

The Twilight Zone - Walking Distance (1959) (epizoda)

Nezbavil som sa dojmu, že sa tu dokopy nič extra nestalo. Chýbal tomu ten povestný "twilightovský" esprit v detailoch, tvoriacich na minimálnom priestore omračujúci celok.

The Twilight Zone - Mr. Denton on Doomsday (1959) (epizoda)

Jedna z epizód, ktorá, keby skončila v polovici, nič sa nestane, bude to stále veľmi kvalitná filmová poviedka so zaujímavou myšlienkou. Nápadmi prekypujúci Serling a spol. si ale pokoj nedali a dotiahli to celé do ešte zaujímavejšieho konca.

Ozark - Season 2 (2018) (série)

Až na scénu "Kazateľ v sklepe", kedy sa zdalo, že seriál vykročí iným smerom, je to presne to isté, čo prvá séria. Ak to chce byť takto, potom poprosím o okamžité ukončenie treťou sériou, pretože v línii nahrubo načrtnutých charakterových rysov a predvídateľnosti takýchto postáv sa pridlho kráčať nedá...

Nad ránem - Uspokojení (2019) (epizoda)

Vynikajúca epizóda! Tu viac, tam menej nezávislá zábava definitívne skončila a ja mám zrazu kopec starostí, ako sa prvá sezóna skončí. A nech to dopadne akokoľvek, Netflix si, čo do tvorby pre dospievajúce publikum, už teraz píše ďalšie veľké plus!

Perníkový táta - Série 5 (2012) (série)

Dopozerať 5. sériu na druhýkrát bola maximálna tortúra! Divák už vie, čo sa blíži, ako to dopadne a ďaleko ostrejšie vníma fakt, že je za všetkým tým nešťastím iba a len jeden človek - Walter "Heisenberg" Wright, hajzel rozmerov, že by ste radšej olízali čertovu riť, než jemu ruku podali. Lepšie ako Mike mu nenaložím, tak už len uvediem, že absolútne nechápem averziu časti publika voči ženským postavám. Marie je trúba (no a čo?), ale Sky... tá je spolu s nešťastníkom Jessiem asi najväčšou obeťou (pozvoľného!) vývoja udalostí a ja si nedokážem predstaviť, ktorá žena (a matka!) by v jej pozícii dokázala čokoľvek riešiť lepšie, než sa snažila ona... lenže tu sa jej skôr nadáva, že je krava, že do toho nešla naplno?! Nuž, pán Gilligan, výsledok vašej práce obnažil netušené nie len vo vašich seriálových postavách, ale aj v divákovi samotnom... Smutné. Ale brilantné. Vskutku brilantné!