• Pohádka

Single Man (2009)

...Někteří ještě nepochopili, že vizuální bohatost neznamená automaticky obsahovou prázdnotu... Tento snímek má všechno, co jsem kdy od filmu chtěla. Ještě týden po zhlédnutí mi nešel z hlavy, což je v mém případě něco naprosto nevídaného.

Jane by Design (2012) (seriál)

Podprůměrná teenage komedie. Seriál by možná mohl fungovat, kdyby tvůrci do hlavní role obsadili někoho jiného než otravnou Ericu Dasher.

Nádherné bytosti (2013)

Naprosto nepovedená adaptace... Je to ovšem škoda, protože se jedná o jeden z mála filmů pro teenagery, kde jsou herci v hlavních rolích sympatičtí a umějí aspoň trochu hrát (Alden Ehrenreich *** a Alice Englert **).

Černá tůň (2011)

Pokládám se za milovnici britské komedie, ale tento film mě nikterak nenadchl, a to i přes účast Simona Amstella, kterého jinak považuji za jednoho z nejzajímavějších současných komiků.

Tajný deník call girl (2007) (seriál)

Billie Piper tentokrát zklamala. Nuda, nuda a ještě jednou nuda!

Melissa a Joey (2010) (seriál)

Slabší americký sitcom. Nelze ovšem neohodnotit alespoň třemi hvězdičkami chemii mezi Melissou Joan a Josephem. Tady to skutečně jiskří!

Případy doktora Bleika (2013) (seriál)

Doktor Lucien Blake se roku 1959 vrací do rodného Ballaratu, aby pokračoval v rodinné tradici a převzal po zesnulém otci lékařskou praxi, ke které patří i spolupráce s místní policií... Průměrný seriál, jehož úroveň pozvedá výborný Craig McLachlan v hlavní roli a dosud neznámá Cate Wolswinkel jako sestra Mattie O'Brien.

Vražedné šifry (2012) (seriál)

Píše se rok 1952 a Londýn sužuje sériový vrah, který si za své oběti vybírá mladé dívky. Susan, žena v domácnosti a matka dvou dětí, objeví ve vrahově řádění určité pravidelnosti a obrátí se se svým zjištěním na policii, kde ji však neberou příliš vážně. Susan proto vyhledá bývalé kolegyně, se kterými během války pracovala v Bletchley Park, kde se podílely na dešifrování německých tajných kódů. Skupinka žen se rozhodne řešit případ jako "šifru" a vraha dopadnout... Tato třídílná minisérie má velice zajímavou atmosféru, příjemné tempo a skvělé herecké obsazení (vynikají především nevšední Anna Maxwell Martin a pozoruhodná Rachael Striling).

Vražedné záhady slečny Fisherové (2012) (seriál)

Emancipovaná Phryne Fisher se pro vlastní potěchu věnuje práci soukromého očka, ve volných chvílích se účastní společenských radovánek melbournské smetánky, a při tom všem nezapomíná pilně flirtovat se sympatickým policejním detektivem Jackem Robinsonem... O vrchol seriálové tvorby se jistě nejedná, některé epizody jsou však vcelku povedené, nepostrádají vtip a napětí. Věrní čtenáři Kerry Greenwood (pokud u nás takoví jsou, její romány tuším nebyly přeloženy do češtiny) ovšem budou nejspíš zklamáni, z předlohy toho v seriálu mnoho nezůstalo.

Hemlock Grove (2013) (seriál)

Podle některých uživatelů IMDb je Hemlock Grove něco jako "Twin Peaks raping Twilight through the eyes of Norman Bates". Ale konečně - proč ne?