Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Vcelku príjemné prekvapenie. Jackson sa tu opäť vyhrajkal, pár scén je síce úplne zbytočných a zahľadených do seba (súboj kamenných obrov je úplne WTF moment...), ale vcelku to je dobré. Hobbit nie je LOTR, takže v rámci možností "smekám". Som však zvedavý, čím chce naplniť ďalšie dva 3 hodinové filmy... Čo sa týka HFR, považujem to za úplnú zbytočnosť a akurát všetko pôsobilo divne, pohyby boli zrýchlené a celý film som mal pocit, že pozerám televíznu inscenáciu. Verím tomu, že klasická 2D verzia by pôsobila oveľa fimovejšie a epickejšie. 7/10

Temný rytíř povstal (2012)

Kvázi epické zavŕšenie batmanovskej ságy od Chrisa Nolana sa na mne minulo účinkom. Takmer každú skvelú scénu strieda jedna idiotská plná pátosu a umelých emócií. Pár krát som sa musel nahlas zasmiať nad stupiditou niektorých scén... Nolan to tentokrát prešvihol a nebyť úchvatnej Anne Hathaway by som hádam aj ľutoval kúpu vstupenky do kina. Po filmársky dokonalej jednotke a fantastickej dvojke je pre mňa tento film obrovským sklamaním... Inak aj ten dojem epickosti vyvoláva najmä Zimmerova hudba, lebo pol filmu sa odohráva prakticky na prázdnych uliciach s piatmi hercami a pár desiatkami komparzistov: ))))

Amazing Spider-Man (2012)

Garfield a Stone sú síce sympatickí, ale to nič nemení na skutočnosti, že počas celého filmu som mal pocit zbytočnosti celej tejto záležitosti. Problémom nebol ani tak slabý záporák ako chýbajúca motivácia jednotlivých postáv a dosť slabý záver.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Krásne natočená Scorseseho filmárska onania nad počiatkami kinematografie. Chápem, čo tým chcel autor pôvodne povedať, ale podľa mňa mu to celkom nevyšlo. Celá dejová premisa s tajomným robotíkom a záhadným smútkom pána Meliesa v závere celkom stráca svoju silu a to jednak svojou banalitou ako aj zbytočným balastom okolitého (rozumej bezvýznamného) diania. Stručne povedané: 3D super, kamera krásna, strih super, hudba ok, ale ako celok je to rozťahané a nudné. Pre mňa osobne veľké sklamanie, ale komu sa páčil napr. Scorseseho Aviator, bude podľa mňa spokojný.

Mechanik zabiják (2011)

Na tento akčný film som sa celokom tešil. Statham je typický prďák na pohľadanie a Foster tomu mohol dodať trošku hereckého talentu. Bohužiaľ tento film má tak stupídny scenár a je tak nezaujímavý, že som asi po prvej polovici prestal sledovať kto na koho strieľa a prečo. Westova réžia je svižná a vcelku dobre sa na to pozerá, ale bohužiaľ scenár zabíja počiatočný potenciál na plnej čiare. Ale raz sa to pozrieť dá. Ale vo vzduchu ostáva visieť otázka "načo?" :)

Dluh (2010)

Musím sa priznať, že som sa na tento thriller veľmi tešil. Kvalitné herecké obsadenie a atraktívna téma ma vcelku kvalitne navnadili. O to väčšie sklamanie prišlo pri dopozeraní filmu, resp. v jeho druhej polovici. Vskutku skvelá základná premisa, ktorá sa dala krásne psychlogicky rozvinúť a analyzovať sa vďaka typicky "americkému" záveru vytratí do zabudnutia. Doslova. Po "WTF" konci vo mne bez ohľadu na skvelo rozohratú úvodnú partiu zostal len pocit znechutenia nad ďalšou zahodenou šancou.

Nezvratný osud 5 (2011)

Po dlhej dobe som sa v kine skutočne zabavil... Jednalo sa síce o "guilty pleasure" a miestami to bolo fakt morbídne, ale po prvej a druhej časti prišiel ďalší skvelý diel. A musím povedať, že aj to 3D bolo miestami cool... Celá téma a spracovanie sú v podstate zvrátené a maximálne morbídne, ale čo už... Ešte, že sa to nedeje nám ;-)

Spartakus (2010) (seriál)

Vynikajúci seriál z prostredia "života gladiátorov", štylizovaný ako 300, ale s chrumkavými erotickými scénami. John Hannah podáva v úlohe Batiata fantastický výkon. A Xena? Mňam! ;-)

Megamysl (2010)

Milá animovaná komédia, ktorá sa s vkusom baví na zažitých supermanovských klišé. Zďaleka sa to síce nechytá na celkovú kvalitu pixarovských animákov, ale v porovnaní s takým RIO je to oscarový kus... 70%

Habermannův mlýn (2010)

Musím sa priznať, že tento film ma skutočne dostal. Na spracovaní je síce vidno, že sa jedná o koprodukciu, ktorá by sa hodila skôr do TV ako do kina, ale príbeh a herecké výkony ma dostali natoľko, že som ochotný prižmúriť oči aj nad zjavnými nedostatkami a množstvom žánrových klišé. 70%