Hombre (1967)

Už jen kvůli charakteru Paula Newmana musím dát za 5 hvězd. Utrhl si pro sebe celý film a jeho postava je tak chladná a odtažitá, že si prostě musí získat každého diváka. Jako snad od každé filmové klasiky se můžeme zasmát u fajn hlášek... Hej Hombrééé... -> "hláška s břichem" - chcete vědět, co to znamená? Není nic jednoduššího než zhlédnout film.

Ve stínu (2012)

Ano, není to úplně čistých 5 hvězdiček, pár malých chybiček by se našlo. Ale cením si toho, že i český film dokáže zavadit o opravdu dobrou kvalitu a neodcházím z kina zhnusený, na co jsem to vůbec šel, právě naopak. Ve filmu se vyskytne i pár povedených vtipných hlášek z úst Ivana Trojana. Doporučuji!

Kravaťáci (2011) (seriál)

Četl jsem tady, že seriál je super, ale nikdo tak nějak nevyjádřil proč, zkusím hodit něco do placu :) Myslím, že seriál má velmi vydařené dialogy, které dobře zapadají do odehrávajícího se prostředí, což je právnická firma. Najdete v nich humor a sarkasmus, takový dr. House v dobře padnoucím obleku bez hole (řečeno s velkou nadsázkou!). Takže kdo si zamiloval dr, House a má rád filmy a seriály z prostředí právníků, celkem lehko si zamiluje i tohle. Další plus vidím v hercích, kteří si své role náramně užívají. Harvey Specterem začínaje a Louisem Littem konče. A pokud by vám náhodou chyběla troška romantiky a nějaké ty vedlejší příběhové linie, i těch se tu dočkáte a ani ty nejsou nijak odbyté, takže i na ty se můžete těšit. Abych to shrnul: seriál nábízí velmi kvalitní podívanou z hlediska promyšlených dialogů, postav i vedlejších příběhových linek. Za sebe můžu jen doporučit :)

Slova (2012)

Za sebe můžu akorát říct, že po velké sadě blockbusterových komiksů, jsem tento trošičku náročnější snímek na diváka velmi vřele uvítal.

Ucho (1970)

Opravdu povedený československý snímek, na který můžeme být právem hrdi. Ze snímku jde cítit napětí a úzkost díky kvalitnímu zpracování filmaře. Uvědomělé pohledy do kamery a tma v první polovině filmu tomu jen napomáhají. U mě určitě patří mezi českou/československou filmovou špičku. Vřele doporučuji.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

"Nepatří to už do muzea?! Stejně jako my!" Výborná akční žánrovka s krásnou nadsázkou a transtextuální motivací. Že bych se u akčňáku upřímně zasmál, to už se mi opravdu dlouho nestalo. Jak u akce, tak u komických scén jsem se bavil a film si určitě dám zas někdy znovu. Doporučuji všem, kdo mají rádi poctivou akci s velkou kapkou dobrého humoru.

Temný rytíř (2008)

Další moje srdcovka. Když to byla ještě novinka, sháněl jsem tričko s Jokerem dlouho :) Joker určitě oslnil mnoho lidí a já jsem tutově mezi nimi. Jsem rád, že Ledger za tuto roli dostal posmrtně Oskara. Zasloužil jsi ho, opravdu jsem mu to "žral" celým mým já. Zimmer Jokerovo chování ještě dobře podkreslil. Takže mně nezbývá než říct, že konekrétně tento film stojí na Jokerovi a já jsem moc rád, že spatřil světlo světa...

Sherlock (2010) (seriál)

Tenhle seriál mě naprosto dostal.. Zpracování kterým se Sherlock dostává k dedukcích je fascinující. Cumberbatchovi role Sherlocka sedí jako ulitá a Freeman v roli Watsona, to samé. Je to napínavé, zároveň vtipné a prostě velmi povedené. Doporučuji všem, kteří ještě neměli možnost vidět.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Tohle je prostě moje srdcovka a prakticky se můžu podepsat pod to, co tu napsal golfista. Výborný Hopkins, suprově toporná smrt ve světě živých a krásná Claire Forlaini. Omlouvám se, golfisto, že tě vlastně skoro cituji :) Dlouhá stopáž mi nijak nevadila, protože každá sekunda má své kouzlo.