Sportovní noviny (1994) (pořad) odpad!

Ve sportovních novinách se vlastně jen podívámé jak Baroš a Rosický jsou stále zranění, jak půlka fotbalistů fauluje a ti kteří jsou faulováni leží na zemí v smrtících křečích a po minutě běhají po penaltě. Dále se dozvíme jak se Jágr stále chce udržet jako profi hokejista i když už je daleko za vodou a jaké hovadiny natáčí pro své fanoušky. Celkově se nedozvíme nic, jen se podíváme na pár zranění, nějakou tu ránu na branku. Jako bonus si přidáme borce na konec. Televizní noviny to peklo začnou, pak se nám předvedou sportovní noviny a počasí, které je vytažené z prdele, protože nikdy nevyjde a po té skoro hodině jsme se nedozvěděli vlastně nic.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Čekal bych, že zprávy nebudou jen o tom jak někdo někoho zabil, znásilnil, unesl, jak někdo něco ukradl ztratil atd... Abych pravdu řekl nedívám se na zprávy a to skoro vůbec, protože co tam dávají sou naprostý sračky, pořád stejný nesmysly, který rozmazávají až do aleluja. Bohužel je to problém tohohle národa, kde se podle televizních novin děje evidentně všechno špatně a nikdy není nic dobré. Navíc každá reportáž se opírá o naprosto vymyšlený nesmysly a důkazem toho je, že další den vysílají to samé jen tvrdí opak a svádí vinu na své zdroje a další hovadiny. 30 promarněných minut, které vám nikdo nevrátí ;).

Chuť melounů (2005)

Velice těžké na hodnocení. Bylo tam nespočet malých detailů (pěkných scének) např. houpačka, jak vařili či lovili v kuchyni kraby a nebo lovení klíče z asfaltu. Ale celkově mi tu nedávalo skoro nic smysl. Když bych to měl srovnat, tak těmi maličkými detaily bych to přirovnal k Amélii z Montmartru a naopak jak se vyhrocovaly některé scénky tak určite k Srbskému filmu. Ale taková spleť muzikálu, erotických scén a nějakého pokusu vybudovat byť i jednoduchý příběh, to mi prostě vůbec nešlo do hlavy. Přesně podle očekávání, půlka lidí film zřejmě nepochopila (pokud tu bylo vůbec něco k chápání) a ta druhá si v něm zřejmě našla své kouzlo. Poněkud mi na takový film vadila i stopáž a to 114 minut, bohatě by stačila hodinka a čtvrt, protože jsem se místy velice nudil. Už jen z logiky bych tomuhle nemohl dát 5 hvězdiček a srovnávat to s těma filmama co si těch 5 opravdu zaslouží a člověk ví proč je dal!

Prometheus (2012)

Co se ze začátku jevilo jako slušná sci-fi podívaná s překrásnou kamerou a skvělými efekty se nakonec vyvrbilo v jakéhosi předchůdce vetřelce. Tímto dílem se nám vlastně může objevit několik dalších pokračování filmu Vetřelec a nebo nějaký další Prometheus (vše je teď otevřené). Film sám o sobě je krásná podívaná, je to pastva pro oči a má to vcelku spád. Začátek je sice trošičku nudnější ale od takové 30. minuty už se to pomalu ale jistě rozjíždí. Docela mě mrzí, že se to snaží připojit ke slavnému filmu Vetřelec, Ridley Scott má na to určitě právo, ale proboha to nestačí už tolik pokračování Vetřelce? To se musíme ještě dozvědět co bylo milion let předtím? Dal bych 5 hvězdiček, kdyby to nebyla tak trochu vykrádačka Vetřelce, ale byl by to samostatný film s trošičku jiným koncem ;). Uvidíme jak dopadnou další díly, pokud nějaké vůbec budou a třeba přehodnotím svůj postoj k tomuhle filmu.

Wolverine (2013)

Tak tohle nezachránil ani samotný Hugh Jackman (btw. i přez jeho věk je na tom pořád velice dobře). Přiliš mnoho efektů (mlátička na vlaku, vlastní operace a nebo závěrečný adamantiový samuraj) velice uškodilo. Příběh překombinovaný až se v tom člověk místy ztrácel a přitom od takové akčňárny toho člověk moc nechce z příběhu. Myslel jsem, že tohle bude pokračování origins wolverine, ale bohužel jsem se dočkal něčeho úplně jiného. Pro mě zatím největší x-menové zklamání.

Je to soda (2005) (seriál)

Možná to není až tak moc vtipné, ale všechno tu má takový spád, že se od toho prostě nechcete odlepit. Veliké množství vulgarizmů a takové absurdní situace, to se jen tak nevidí v nějakém sitcomu (snad jedině Lucky Louie) ;). Dialogy jsou vynikající a používání nesmyslných přirovnání je opravdu velice vtipné. Třepající se kamera vám nabudí dojem, jako byste byli opravdu v té kanceláři a ono se to opravdu dělo. Peter Capaldi jakožto Malcolm vyjebává se vším a s každým tím nejdrsnějším způsobem. Díky bohu, že tohle dávají alespoň na čt2, kde jsem k tomu přišel a s originálním dabingem a jen českými titulky.

Bourneovo ultimátum (2007)

Epické snad již zakončení filmu o Jamesi Bourneovi. Kdo by to byl čekal, že se kvalita filmu tak skvěle udrží a dokonce i zlepší s příbívajícími díly. Matt Damon v jeho určitě jedné z nejlepších životních rolích. Kamera skvělá, střih, příběh, hudba herci prostě všechno skvělé. Takhle má vypadat kvalitní akčňák, který poskytuje napětí a pořádné honičky, které vás nutí vstát ze židle či postele.

Bournův mýtus (2004)

Dá se říct, že je to úplně stejné jako 1 díl. Většina stejných herců, i příběh je velice podobný i akční scény (viz naháněčka s autama). Ale je to přece jen lepší jak 1. díl. Nenašel jsem zde tolik hluchých a nudných momentů a mělo to pořádnej spád od začátku až do konce, takže sem se vůbec nenudil. Docela jsem po 1. dílu nevěděl co očekávat od toho 2., přeci jen většina podobných akčňáků jde dost dolů, ale toto není ten případ.

Agent bez minulosti (2002)

Skvělá akční naháněčka, které k dokonalosti nechybělo moc. Vadily mi trochu hluché a nudné momenty, nebylo jich sice moc, ale podepsaly se na celkovém hodnocení. Hudba skvělá, stejně tak příběh a Matt Damon. Mělo to spád od začátku až do konce a krásně to na sebe navazovalo. Navíc honička s mini autem byla opravdu skvostná ;). Zase ve finále se to moc neliší od ostatních akčňáků, není tu žádný velký zvrat, pro který bych si ten film vryl do paměti.

Zkouška (2009)

Film s velkým smyslem pro detail, s pořádnou dávkou napětí a kvalitním vyrýsováním jednotlivých postav. Bylo to až tak moc složité co dokázali udělat za 80 minut jen kvůli práci, že mě to trošičku odradilo od plného hodnocení. Chápu, že se režisér chtěl vyblejsknout s pořádnou napěťovou peckou, ale hrotit to až takhle a ještě s tím koncem, kde se zastřelenej chlápek probudí, prostě nic pro mě. Řekl bych, že se to až příliš zamotalo. Nicméně jsem si to užil a je to určitě film pro půlku lidí velice dobrý a pro druhou půlku nezáživná hovadina.