Marťan (2015)

Lepiaca páska - najlepší pomocník každého kozmonauta.

Šílený Max (1979)

I am the Nightrider! I'm a fuel-injected suicide machine. I am a rocker! I am a roller! I am an out-of-controller!

Mandarinky (2013)

Estonsko-Gruzinsky film odohravajuci sa pocas Abchazko-Gruzinskeho vojnoveho konfliktu. Antivojnova drama s prvkami cierneho humoru a velmi peknym soundtrackom. ****

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979)

Cloveku sa ani verit nechce, ze to tak za sociku naozaj bolo. Ludia byvajuci na stavenisku a stavbari vysedavajuci pocas pracovnej doby v krcme. Fuserina na kazdom kroku. Zlaty socializmus.

Americký sniper (2014)

Strhlo ma to, musim priznat, ale na 4 hviezdy to nestaci. Pribeh velmi jednoduchy, zapletka ziadna. Ale po vizualnej a hudobnej stranke je to zmaknute na urovni. Bodaj by nie, $ 58 mega sa musi prejavit. Trosku mohli ubrat z tej US propagandy. Vojny nie su nikdy cierno-biele, jedni dobri, druhi zli. A uz vobec nie ta iracka. Co ma pobavilo najviac bola ta gumena babika, ktora mala byt akoze jeho dieta. Uz viac okato to nemohli spravit :-)

Bratislavafilm (2009)

Uff. Hrozne dialogy. Snaha o autenticitu sa ceni, ale tie dialogy su fakt des. Keby tam neboli Batthyany a Kostelny, respektive ich postavy, tak by to bolo o stipku lepsie. Palec hore za Ucko. Slabe **

Birdman (2014)

Toto nebol Hollywood, ale európsky kinoklubový film. Veľmi zaujímavá forma, keď film je vlastne jeden dlhý záber. Netradičný soundtrack a výborné herecké výkony. Poctivé ****

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Česi majú vo svojom slovníku také zvlaštne slovo - Taškařice. Význam tohto slova je pre mňa viac než hmlistý, ale svojou zvukomalebnosťou úplne vystihuje tento film. Takže aby som to zhrnul, roadmovie Knockin’ on Heaven’s Door je jedna veľká taškařice. Schmerz weg? ;)

Jagerské hvězdy II. (1968)

Druhá časť tohto maďarského veľkofilmu je vlastne celá o obliehaní hradu Jáger Turkami v roku 1552. Film je naozaj spravený veľkolepo a hlavne bojové scény sú fakt obrovské. Nič to však nemení na skutočnosti, že sa mi to ako celok až tak nepáčilo. Jendoznačne zaujímavejšie ako prvá časť, ale viac ako 3 hviezdy tomu nemôžem dať.