• Fantasy

Mladí zabijáci (2018)

Čarodějky ze Salemu & Charlieho Andílci & Očista v naprosto bizarním hávu. A jako k bizáru jsem k tomu od počátku přistupoval. První třetina hraničila s pubertální slátaninou. Ty nány byly fakt na zabití. Naštěstí se to brzy zvrhlo. Jako fakt zvrhlo. I když je Hari Nef se svým chlapeckým vzhledem (a hlavně hlasem!) nejméně přitažlivá kůstka z tohoto kvarteta, příjemně se na ty holky s puškami koukalo, vesměs se furt něco dělo a mělo to příjemnou atmosféru. A konec překvapil. Takže za mě palec nahoru.

Příběh služebnice (1990)

Jsem rád, že existuje tento film. Námět mě docela zaujal a na seriál bych neměl čas ani trpělivost. Takže teď už vím. A nechápu diváckou fascinaci takovýmto světem. Je nerealistický, zpátečnický a kontraproduktivní. Ty dvě hvězdičky nepatří ani tak této verzi z roku 1990, ani kouzelně půvabné manželce Liama Neesona Nataši... patří tomu debilnímu ději (z tohoto zpracování vůbec nejde poznat, kdo proti komu bojuje, co přesně způsobilo neplodnost, jak se vesměs pokrokové Spojené státy přerodily v represivní totalitu - anebo to tam všechno řekli, a já to prospal. To je taky možné). V tom případě sorry, tak nízké hodnocení patří této verzi z roku 1990.

Utøya, 22. července (2018)

Tohle se strašně těžko hodnotí jako film. Už od počátku jsem k tomu musel přistupovat jako k rekonstrukci. Hodně naturalistické rekonstrukci. K tomu výrazně dopomohla absence střihu a hudby. A jsem moc rád, že toho podčlověka Brejvika vlastně pořádně neukázali. V podobě nečekaného výstřelu odkudkoliv byl jako čiré zlo trvale přítomen i tak. Píšu "podčlověk", protože to si z celého srdce přeje - abychom ho nazývali démonem nebo zrůdou. To on samozřejmě je, ale takovou satisfakci bych mu nikdy nedopřál. Je to slaboch, který by si na nikoho beze zbraně netroufl. Kdyby došlo na měření sil, postava takové Kaji by mu sama o sobě pěkně nakopala prdel. Takže jsem svým způsobem rád, že jsem tento film viděl... i když byl mnohem horší, než jsem se obával.

Číslo 9 (2009)

Akční animáky jsou teď v kurzu. To je jasné. Ale tohle mi už přišlo jako takový soft horor plný hrůzu nahánějících příšer a brutálně povražděných človíčků. Být dítětem do 12 let, dlouho budu usínat s rozsvícenou lampičkou. Ale protože dítko do 12 let nejsem, budu ty animované vraždy brát jako takové nevšední filmové zpestření.

Smrtelné stroje (2018)

Bylo to nádherně zabalené, velkolepé... nic. Zkrátka jako celý steampunk - styl, který hýbal světem asi 15 minut v roce 2000.

Vdovy (2018)

Uživatel LIVINGDEAD položil řečnickou otázku: "Co to ale za hnusné ropuchy obsadil režisér do hlavních rolí?". No, termín hnusné ropuchy bych asi nepoužil. Spíš "nevzhledné ženy." Tedy až na Debickou, kterou jsem si oblíbil už v U.N.C.L.E.ovi jako úplně jinou mršku. Musíme si nalít čistého vína. Totálně to postrádalo drajv originálního seriálu. Nějak se mi nedařilo těm Vdovám fandit, bát se o ně. A to je sakra škoda. Námět je i po 35 letech prostě skvělý!

Záchranáři (2006)

Tak tohle byl prvoplánový útok na chlapské emoce. Místy jsem bulel jako želva. Sbohem, Hoode... Nech se vysmát, Bodyguarde. Bezesporu nejlepší Kevinův film. Miluju důstojnické školy a miluju plavání. A beru tě na milost, Kučere. A díky tvůrcům za tip. Beringovo moře si píšu na úplný konec svého seznamu dovolenkových destinací.

Hotel Artemis (2018)

Hele - mně se to líbilo. A to jakože dost. Příjemná žánrovka s výtečným soundtrackem. A ta alžírská gazela by ani nemohla hrát nikoho jiného než nájemného vraha. A konec skoro až ve westernovém duchu. Hodně podceňovaný film na ČSFD.

Domácí vězení (2014)

Ježiš, to mi udělalo radost. Napřed jsem se trochu lekl: "Ach jo, zase film, ve kterém dělají škaredí lidi škaredé věci..." Ale ono se to celé rozjelo pro mě nečekaným směrem. A pak už to bylo jenom lepší a lepší. Novozélandské překvapení roku, anebo hodně muziky za málo peněz.

Špión, který mi dal kopačky (2018) odpad!

Kdyby to mělo standardní hoďku dvacet, možná bych tomu vypálil aspoň jednu hvězdu (za Milu). Ale ta stopáž byla fakt vražedná. Když už jste si mysleli, že se postava té husy Morgan nemůže ztrapnit víc, pokaždé se jí to nějak podařilo. Až vás ta holka přivedla do stavu naprosté nenávisti. Nedoporučuji ani jako výplň času na nedělní oběd.