Mzda strachu (1977)

Sedmdesátkový film opravdu tak nějak ve francouzském(evropském) balení spíš než v americkém. Není to nějak zvlášť zábavný film,ale strohost děje a uťaté střihy navíc s podivnou psycho atmosférou, která se line celým filmem,náznaky nějaké nadpřirozené síly (i tak se dá chápat název sorcerer)-stařec na rozcestí,domorodec,socha na skále,která ztěžuje hrdinům jejich poslání, upoutávají. Režisér si dal hodně záležet i na odpudivosti, špíně a potu. Opravdu hnusnější, zaplivanější, zbytečnější zapadákov, než ten co se tu objevuje, byste hledali těžko. Konečné sólo Scheidera a samotný závěr se k celkovému vyznění filmu hodí dokonale.

Predátoři (2010)

Moje chvála patří postavě Adriena Brodyho, drsňák a hajzl, žádnej klaďas,ale chlápek co se naučil jet jenom sám za sebe a klidně si z vás udělá živou návnadu když už se mu na nic jinýho nehodíte, ale dá se mu i fandit. Ještě větší herecký výkon (možná by šlo říct jediný) předvedl Laurence Fishburne, postavu schizofreního trosečníka, kterýmu hráblo zahrál dokonale. Další a nejspíš největší plus vidím v dějové linii filmu, děj prostě plyne,nudná místa tu nejsou a vy sledujete,takže režie ok. A teď ty horší stránky: tak za prvé dementní postavy, tradičně bez nápaditosti vybraná směsice "týpků"-správná holka,intelektuál a pár magorů, co se tváří drsně,ale sou spíš k smíchu. Další věc-jejich zbraně. V jedničce prostě "bezbolestná" k postavě Jesse Ventury pasovala i když tahat takovou zbraň do džungle je holý nesmysl. Tady mi ale přišlo naprosto stupidní, aby rusák bojující v Čečně používal americký minigun?! Dát holce do ruky obrovskou velkorážní pušku taky nevypadá logicky-jsme v džungli-vedro,vlhkost, únava...yakuzák v saku a trestanec s kudličkou, což je ale kompenzováno tím,že je to nejhledanější zločinec,takže to zřejmě znamená, že i s takovou výzbrojí má proti Predátorům šanci :). Tyhle věci dělají z Predátorů zbytečně lacinou popkornovou zábavu. Myslím, že vymyslet trochu realističtější postavy by nebylo na škodu. Co mě ale nejvíc zklamalo a na co se člověk nejvíc těšil jsou samotní Predátoři- scény s nimi jsou natočeny naprosto bez napětí a zájmu. Prostě se objeví,někoho zabijou a zase zmizí a vám je to úplně fuk, o predátorských psech radši nemluvě. Tím to uzavírám,je to film na koukání,nic víc nic míň, dávám tři.

Apokalypsa (1979)

Nejsem pro abstraktní bloumání o hrůzách války, jsou i jiné filmy, které na to poukazují a dle mého to dělají lépe,tady je všechno ujetý,divný a poměrně i otravný-základny,které skupina projíždí,Frantíci v džungli,závěr-všechno je to celkem nuda a neměl sem ani náladu nad tim přemýšlet...očekával jsem i větší výstup M. Branda

Peklo (2003)

Naprosto se vymyká běžné VanDammově tvorbě a je to nejspíš jeho nejkvalitnější film (ještě jsem neviděl JCVD), kde VanDamme konečně "hraje". Nebudu alibisticky dávat 3 hvězdy jako "že to celkem šlo,ale je to další béčko" abych se náhodou neztrapnil. Je to skvělý vězeňský film a klidně ho zařadím mezi kousky jak Felon (Zločinec) nebo klasiku jako Útěk z Alcatrazu,protože vedle vandamovské béčkovosti a typických klišé (zabití ženy,moralizování..),je tu typický duch vězeňských filmů-boj proti beznaději- příběh, prostředí a postavy jsou tak silné,že prostě zapůsobí - filozofující magor v podobě obrovského černocha je fakt cool. Dávám tomu pět, protože mezi filmy Van Damma je to výborný počin a taky chci aby tenhle borec měl nějaký ten film v červené barvě. Skvělé hodnocení: Amroth666.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Britský inteligentní humor zbavený maloměšťáctví typického pro jiné britské sitcomy a to díky zasazení do naprosto jiného, více filmového, divácky atraktivnějšího prostředí. Tvůrci si dali hodně záležet i na zápletkách, které jsou i bez humoru dost chytré a nápadité a vydaly by na několik sci-fi filmů: všechno to hraní si s časem,paralelními světy,evolucí tvorů za několik milionů let.... ale hlavně to tvoří úžasná hlavní čtyřka "exotů" a jejich vzájemných dialogů, každý z nich je naprosto osobitý a dohromady je to parta na kterou nezapomenete..a český dabing je geniální.

Alexander Veliký (2004)

Nebavil jsem se. Kladně hodnotím výpravu a kostýmy, podívaná to byla,za to ty hvězdy. Ale obsazení Colina Farrella mě připadlo jako nešťastný nápad. S jeho podáním Alexandra jsem se nějak nesžil. Tahle osobnost musela mít nějaký charisma a rozhodnost aby dotáhla svoje vojsko tak daleko a Colinovi jsem to prostě nevěřil. Samozřejmě se filmu nevyhnuly klasický hollywoodský scény- např. protahovačka kdy se Alexandrův kůň vzpíná ve zpomalenym záběru proti slonovi, přitom by ho slon za tu dobu už pětkrát zadup do země. Stopáž u takovýho velkofilmu by jinak byla v pořádku, ale Farrell ani ostatní herci to neutáhli.

Maratónec (1976)

Co se mi z celého filmu líbilo asi nejvíc je civilně zobrazovaný New York, je vidět, že Schlesinger k němu má nejspíš svůj vztah. Jinak samozřejmě film staré školy s gradovaným napětím, ne úplně jasným dějem a dobrým výkonem Hoffmana. Víc než vyzdvihovaná scéna se zuby se mi líbila ta s vylamováním dveří koupelny a "přicházejícím strachem". Byly tu momenty kdy jsem se nudil a konec mě zrovna nenadchl,ale celkový dojem z filmu je velice dobrý.

Hon na Šakala (1997)

Tohle je nejspíš nejlepší špionážní snímek co jsem kdy viděl.

Bílí muži neumějí skákat (1992) odpad!

Čekal sem aspoň standartní film o basketu, kde je na co koukat, ale scény ze hry nestály za nic, místo toho tu Woody Harrelson prohrává peníze,otravně hláškuje s Wesley Snipesem a řeší vztah s neuvěřitelně tupou husou, jejíž životní cíl je dostat se do Risku. Tady neni opravdu nic, za co dávat hvězdy.

Posel budoucnosti (1997)

Já se řadím k těm,kteří na tomto snímku nevidí nic špatného, i přes svojí délku mě to nenudilo, má to zajímavou ideu- motiv putování, přežití a zároveň přitom tvoření odporu proti tyranii, pěkné exteriéry amerického severu. Zajímavá a výrazná role pro Willa Pattona, který zde "standartního" Costnera solidně přehrál.