Mladé pušky (1988)

Taky jedna z klasik. Asi jeden z mála nebo vůbec jediný novodobý western,který mi připadá povedený. Tý partě sem prostě fandil a Estevez jako pošahanej Billy Kid je perfektní.

Česká RAPublika (2008)

Hip hop mám rád a o představitelích tohoto filmu něco vím, ale svým vystupováním tady mě docela zklamali. Co to vlastně mělo znamenat?? Průhledné prvoplánové konfrontace ve stylu "chci si změnit jméno ve vobčance podle filmový postavy" nebo souboj DJů s komorním triem..je jasný,že při takových situacích vznikne nějaký problém! Většina scén mi připadala jak pózování 16letých puberťáčků a příde mi to škoda, protože hlavní postavy filmu považuju za chytrý lidi. Bylo tu samozřejmě pár vtipných keců a scén jako třeba návštěva profesorky lingvistiky. Pro mě ale film žádnou dokumentární hodnotu vlastně neměl a když to vezmu z pohledu člověka,co se o hip hop nezajímá,tak je to vůbec nicneříkající guláš. Abych ale jenom neremcal,řeknu něco dobrýho na konec: průvodní skladba filmu s Hanou Hegerovou je pecka.

Mladí muži za pultem (1994)

Docela blbost, jsou tu vtipné momenty i dialogy, zvlášť se mi líbil výrok "Potkávám tu největší imbecily na světě", ale jako celek je film docela nudný a měl sem tendenci od něj pořád odbíhat, protože mě fakt moc nebavil.

Taxi (1998)

Správná, nenáročná, ale velmi chytlavá blbinka s dobrou ústřední dvojicí a dobrou hudbou.

Slunce, seno, erotika (1991)

Tenhle film není trapný, trapná je doba, ve které vznikl a kterou film naopak dobře paroduje, např. scéna kdy Italové nechápou,proč jim předváděj nahý holky-snaha o to být světový skončí ostudou- všechno tohle velmi výstižně shrnul v komentáři monolog, takže to nebudu rozebírat. Příde mi, že zrovna u tohohle filmu jsou odpady řetězová reakce. Jako komedii ho beru stejně jako předchozí díly, postavy a humor zůstaly, děj se oživil výletem do Itálie a přesunul na čtveřici Evík,Miluna+jejich nápadníci v podání Dejdara a Kaisera, což mě pobavilo, takže pohoda, dobré zakončení trilogie a tenhle díl mám vlastně ze všech nejradši.

Panna a netvor (1978)

Neznám lepší horror než je tohle. Více našich filmových pohádek má horrorové prvky (Nebojsa, O janovi a podivuhodném příteli), ale proti tomuhle jsou všechny naprostý čaj. Co bych vyzdvihl jako první je nápad podoby netvora, ptačí vzhled je daleko děsivější než nějaký lev nebo medvěd, ještě strašidelněji na mě ale působil podivný ďáblík našeptávač, který sleduje obchodníky za kmeny nebo se spouští na lustru a v záběru se vždycky jen mihne. Jako dítě jsem se samozřejmě téhle pohádky neuvěřitelně bál (asi jako všichni tady) a myslím, že dnes by to nebylo jinak být doma sám a pustit si to před spaním. Juraj Herz je docela ujetej magor i díky jiným jeho filmům, ale tady se projevil i jako génius.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Nebylo to špatné mezi komiksovými filmy, je to hodně jednoduché, ale to mi celkem nevadilo. Atmosférou mi to připomnělo Spidermana a bavilo mě to víc než nějací X-MEN nebo Hellboy.

Tulák z širých plání (1973)

Je vidět, že Clint se tu nechal inspirovat snímkem "V pravé poledne", atmosféra tu postupně houstne a vše se chystá na závěrečnou střílečku, typ hrdiny si Clint udal vlastně sám už v dolarové trilogii a sedí mu naprosto výborně-drsoň, který se objeví odnikud, spíš než pusou mluví svým vzezřením, gesty (a samozřejmě pistolemi) a jede jen sám pro sebe. Je radost sledovat jak si hlavní hrdina hraje s obyvateli městečka, kteří jsou na první pohled vymydlení a slušní a uvnitř prohnilí. Zápletka a originální konec jsou fajn.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Nevim proč my hned musíme všechno kopírovat, asi je to jeden z typických znaků čecháčkovství..Praha prostě neni New York nebo Miami a zrychlené záběry proudícího města a podobně působí jen jako ubohá napodobenina něčeho, na co sme zvyklí z amerických seriálů. To je jedna věc, druhá jsou herecké výkony nebo spíš nevýkony Stropnického a spol. a vůbec celá dramatičnost seriálu, která se rovná nule. Naopak bych aspoň částečně pochválil výkony v podstatě neznámých herců, kteří představují tu "druhou stranu".

Wild Wild West (1999)

Vy jste se vážně ani trochu nebavili? Já ano. Nevím co všichni mají s tím, že je to divná nejednoznačná komedie a propadák. Tohle je prostě skvělá komedie, zasazená do správného prostředí a se správnou dvojkou (zvlášť postava Kevina Klinea byla vtipná). Takový bijáky se už dneska netočí.