Greta Thunbergová - rok ke změně světa (2021) (seriál) odpad!

Psychicky nestabilná, fanatickými rodičmi manipulovaná dievčina - podobne ako pouliční kazatelia - zvestuje koniec sveta, ktorý údajne zanikne vďaka našej konzumnej uhlíkovej stope. Následne prichádza šialenstvo v podobe plánu vyzabíjať všetok hovädzí dobytok (kravské prdy ÚDAJNE spôsobujú armagedon), zakázať autá so spaľovacími motormi v termíne v akom by si na to netrúfli ani päťročnicoví komunisti, prípadne blúznenie o výrobe elektriny z "obnoviteľných" zdrojov, následkom čoho - v opojení vlastnou hlúposťou - v reichu zatvoria resp. plánujú zatvoriť všetky jadrové elektrárne. Keď si spomeniem na - vo svojej dobe - žalostne priemerný film nazvaný IDIOCRACY, trúfam si vysloviť názor, že jeho tvorcovia boli ešte obrovskí optimisti. (19.3.2024)

Panenky na útěku (2024)

Som celkom na rozpakoch či to bolo myslené ako seriózna "progresivistická coenovka" alebo regulérna satira na stav v akom sa momentálne tzv. demokratický svet nachádza. Zatiaľ teda 3 alibistické "dyky" a časom sa uvidí... (14.3.2024)

Nic ve zlým (2023)

Tento film som pozeral ihneď ako bol divácky dostupný, ale akosi som sa okamžite nedokopal k jeho okomentovaniu. Mohlo to byť napríklad tým, že ústredný "prcičkovský" námet filmu je geniálny a aktuálny, no jeho uchopenie nedotiahnuté a jalové (a to tak po komediálnej ako aj akejsi - povedzme - presahovej stránke). Mohlo to byť aj tým, že som práve tu nečakal mainstreamový full frontal od Lawrencky, ktorá hoci má dokonalú figúru a hanbiť sa nemá za čo, tak už všetko dávnejšie "líkla na net" a nejaké to zásadné odhalenie sa teda žiaľ tiež nekoná (hoci čo si budeme navrávať, hladné divákovo oko si príde na svoje). Tiež to mohlo byť aj tým, že režisér lavíruje na hrane serióznej veselohry a pokleslej tínedžerskej zábavy a v oboch polohách je vyslovene vlažný a nezaujímavý. Nakoniec všetko vyšumí do stratena a ani tá domnelá kontroverzia tam vlastne nie je. Čiže vo výsledku taký pomerne pozerateľný ale načisto zbytočný filmový počin. Za troch mumákov. (6.2.2024)

Pod kůží (2008)

Malý hororový triler, na ktorom sa žiaľ nízky rozpočet prejavuje najmä uhýbajúcou a roztrasenou kamerou a videovizuálom. Pritom neoriginálny biologicko-invazívny námet je spracovaný viac než uspokojivo, herecké výkony v rámci žánru tiež ujdú a vývoj deja nudí minimálne. Chcelo by to ale rimejk. S poriadnym rozpočtom a poriadnym filmovým vizuálom. Za tri ostne. (28.12.2023)