Nine (2009)

Tých známych mien... Keď to porovnám, tak to rozhodne nemá na Chicago, ani zďaleka to nemá na Chicago. Je to rozdielne, to je pravda, a zároveň ťažko porovnateľné, nakoľko Chicago je gangsterský kúsok skôr na pobavenie diváka, ale toto je skôr o živote jedného muža a jeho žien. V každej z tých žien je niečo, čo potrebuje. Iste je tam poskrývaných viac skrytých myšlienok nenáročnému filmovému divákovi neodhaliteľných. Najlepšia bola aj tak pieseň "Be Italian" v podaní Fergie. No ale zvlášť som ostal prekvapený r-kom Judi Dench v jej "Folies Bergere".

Smažená zelená rajčata (1991)

Neuveriteľné, ako jedna stará baba dokáže rozprávaním jedného príbehu pomôcť jednej žene. Síce je to už starší snímok, ale ani na tie netreba zabúdať, alebo ich nebodaj prehliadať. Jessica a Kathy sú menej známe a pre niekoho úplne neznáme herečky, ale ich stvárnenie bolo realistické a slušné, veľmi slušné. Dnes je to za štyri hviezdy.

Lekce neslušného chování (2008)

Dal by som aj štyri hviezdy, ale nedám. Bolo to pozerateľné, miestami komické. Súboj medzi matkou anglického, povedal by som až takmer šľachtického pôvodu s nevestou amerického pôvodu, neveští nič dobré. Chudáčik synáčik... na ktorú stranu sa asi postaví? Kristin Scot Thomas svoje úlohy zahrá vždy dobre a ani tu to nebolo inak. Jessica tiež dobre, akurát tie blond vlasy jej nepristali. Takže za tri, ako som spomenul už na začiatku.

Vlkodlak (2010)

Istotne by som napísal, že som sa zľakol. A nie len raz. Všetci boli dobrí a Emily bola pekná. No proste sa mi páči a hotovo. Pán herec Hopkins vie ako pracovať, či už s hlasom, alebo gestami, či mimikou. Páči sa mi, keď hercom rozumie aj taký laik v angličtine, ako som ja. Pochmúrne farby dodali filmu svoje čaro, ale dej i kamera trošku zaostávali, a veru viac ako tri hviezdy nemôžem dať.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Nechápem, čo má na tom 72%. Tieto novodobé animácie stoja u mňa za... Ani sa vyjadriť radšej nejdem. To isté Up a podobne. Chápem, že je to pre deti, ale ani mojej malej neteri sa to nepáči. Tá si radšej pozrie Pána prsteňov, Chicago a najnovšie Avatara...

Prokletý (2009)

No... zľakol som sa až raz, čiže strašná nuda. Ale ináč veľmi pekný dom.

Avatar (2009)

Zaujímavé.... veľmi zaujímavé. No ale na 5 hviezd u mňa iste nie. I keď kochať sa pohľadom na zaujímavé tvory a rastliny. Veľmi pekná krajina a modrí ľudkovia taktiež nemali chybu.

Tristan a Isolda (2006)

Páčilo sa mi to, nebudem to tajiť, ale pohľad mám aj napriek tomu triezvy, a teda je to za tri hviezdy.

Je to i můj život (2009)

Toto sa nedá nekomentovať. Je zaujímavé, že v Amerike dokáže dieťa žalovať svojich rodičov, a že jej to akože aj prejde. Rakovina je hnusná choroba, to vie snáď každý, a každý to aj ináč prežíva, keď už ide do tuhého. Matka si kvôli svojej chorej dcére vypestuje dieťa v skúmavke na "náhradné diely". Dieťa s prívlastkom na "náhradné diely" si dokáže ísť za svojím, ale... o tom predsa hovorí dej filmu, takže to tu nemôžem prezradiť. Zaujímavo spracované, kvázi smutné, ale miestami aj veselé dielko. Takže za štyri hviezdy.

Hlava v oblacích (2004)

Trojuholník. Toto slovo tam pasuje ako stvorené. Chcel by som aj ja mať také dve ženy. No ale vojna je krutá a osud tak hnusný... Za štyri.