Blízká setkání třetího druhu (1977)

Ještě dlouho po té,co jsem tento film viděl v kině,společně s dalšími 10-15 lidmi,jsem další sci-fi filmy srovnával s tímto - nebojím se napsat eposem.Spielberg naprosto v nejlepší formě.Skvělá výprava,skvělé triky,možná jen trochu romantičtější závěr,ale odpouštím...94%

Což takhle dát si špenát (1977)

Oddechovka s příjemnými herci,při které si každá generace najde to své.Menšík.Sovák,Janžurka ....no co bychom dnes za to dali.65%

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Mě to příjde,že je to slušně zfilmovaný komiks.Film se nebojí i složitějších vztahů,až jsem se bál ,že to moje syny přestane bavit,ale pak ta akce nějak příjde.Andělé jsou špičkoví,samotná animace mi přijde dokonalá.68%

Muži v černém (1997)

Já se přiznám,že jsem se tomuto filmu vyhýbal,už jen pro masivní reklamu,rady lidí,o kterých vím,že když řeknou,že je to dobrý,tak je to naopak,ale nakonec dávám 80%,protože jsem se fakt docela pobavil.Nenucené,vtipné..Možná i takovej je vesmír.83%

Ikarie XB 1 (1963)

Snad jediný český sci-fi ,který má opravdu smysl.Nakonec - o jiném vlastně ani nevím,alespoň takto koncipovaném.Ano,technické možnosti v roku 1963 byli takové,jaké u nás byli.Ale o nich zjevně v tomto filmu nejde a nejen proto se mi docela líbí.76%

RoboCop (1987)

Nebojím se napsat ,že je to blbost.I kdybych nakrásně odstřihl opravdu slabé herecké výkony,bohužel hlavních hrdinů,tak nemohu odstřihnou příběh,který je smotán prapodivně.Nechápu,proč je tento film kultovní.25%

Hráči se smrtí (1990)

Schumacher se pustil do dobrýho tématu,no podle mne se to zcela nepodařilo.Přesto film nemá špatnou atmosféru,ale podle mne bych to přijal ještě víc temnější,páč jde přece o smrt.70%

Vetřelec ³ (1992)

Uzavřená vězeňská společnost mi nesedí.Nemohu říct,že by to nebylo napínavé,ale vadí mi stejné věci,které zřejmě budou i u šestky.A to je vítězství Rip a robot,na té či oné straně.Škoda ,že tvůrci dalších vetřelců nejdou jinou cestou než Ridley.OdFinchera jsem čekal tentokrát víc.3.5*

Starman (1984)

Příjemný film.Sci-fi jinak ,bez obrovských lodí,všelijakých humanoidů apod.Děj má myšlenku a Bridgesovi jsem uvěřil,že je z jiné planety.Pěkné sci-fi jde udělat i jinak a tady se to povedlo.78%