Lví král (1994)

Nějak mi bylo od začátku jasné,kam celý snímek půjde,jak dopadne a konečně jak ho tedy ohodnotím.Řekl bych ,že je to od Disneyho taková průměrná pohádka.Snad hudba mého oblíbeného Cimmera - ta mne zaujala.

Philadelphia (1993)

Já mám s tohoto filmu pocit,že jsou vlastně gayové trochu lepší ,jak mi obyčejní muži a to mě docela štve.Ale buďte v klidu,pohled na lesbičky mi fakt nevadí.Dalo by se tedy říct,že jsem obyčejný muž a určitě jen obyčejný divák,proto si dovolím napsat,že tento film se mi nelíbí.

Vrchní, prchni! (1980)

Já jsem s tohoto filmu nikdy moc urvanej nebyl,ale souhlasím s názorem,že byl Abrahám ve formě.Řekl bych,že je to taková klasická Smoljakovina z těch let.

Truman Show (1998)

No pokud je genialita tohoto snímku tak obrovská,já proti tomu nic nemám,proč ale Big Brother též není tak geniální?Snad proto,že v něm nevystupuje Carrey?Ten je sice skvělí,ale stále nemohu najít tu genialitu.Pro mne normální film.

Zlatá Sindibádova cesta (1973)

Tak vám řeknu ,že jsem dlouho čekal,že se film nějak nakopne.Přece jen je tomu to filmu už nějaký rok,ale že to bude tak prázdné jsem fakt nečekal.Půl filmu se plaví po moři,než se dostane na ostrov,tam se už něco pomali děje,no a právě za ten závěr jsou ty 2*.

Tři barvy: Modrá (1993)

Už bylo napsáno mnoho,v každém případě je to moc pěkně udělaný film a zejména Juliette je k zamilování.Není zase tolik hereček,kterým to tak snadno uvěřím.U filmu s Juliette nemám problém,ke všemu s tak dobrou látkou na víc.

Na kometě (1970)

Film Na kometě není určitě tak silný ,jako jiná mistrova díla,nic méně tyto filmy uměl právě jen on.Našinec asi právě Karlovi ledacos odpustí a já to dělám též,protože tento muž a vůbec i tvůrci těchto filmů měli nádherné,snad naivní,ale i dětské vidění světa a mozek plný fantazie.

Ukradená vzducholoď (1966)

Já bych chtěl být s nimi.Tak jak to Zeman podává,tak to ve mne vyvolává samozřejmě strach o své hrdiny,ale zároveň smutek,že se takového dobrodružství nemohu zúčastnit.Druhá půlka sice trochu ztrácí ,ale přesto je to můj film s dětství a nenechám si jej vzít.

Bounty (1984)

Když jsem sloužil na vojně ,tak jsme v rámci útěku z bolševické pakárny za pivem neočekávaně vlezli do kina na tento film.Neříkám,že je to bomba,ale zase to není špatné.Mužské diváctvo jistě ocení nádherné ostrovanky a ženské - no snad taky.Co je ale naprosto strhující je hudba Vangelise.Už úvodní sekvence s titulky a a záběry na téměř kýčovité ostrovy mi brala dech...

Amistad (1997)

V nějakých novinách byly vypsány Spielbergovi propadáky a mezi nimi i Amistad.Pro mne je ale tento snímek docela silný zážitek,pravda je to hodně dlouhé,ale že bych se u toho nějak nudil,to se říct nedá.Je to více méně politické dílo a snad pro amíky má speciálně tento film větší cenu,ale přesto vám film doporučuji.