Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Indiana Jones- srdeční záležitost každého chlapa. Mám rád dobrodružné filmy, hry-hledá se poklad proti hlavnímu hrdinovy stojí záporáci, kteří mu poklad chtějí vyfouknout. A právě Indiho filmy jsou ty pravé- akční scény, hlášky a hlavně skvělé herecké obsazení dělá z filmu dobrodružnou jízdu. Indi stojí proti velmoci, která se všude roztahuje a zničila celý svět válkou-proti nacistům. Efekty super na tu dobu a scény s duchy, kteří vylézají z archy a rozpouští nacistům ksichty straší i dnes. Pro mě úžasný film se skvělým Harrisonem Fordem v hlavní roli odvážného profesora archeologie. Ten popadne klobouk, nabije pistole, nezapomene si vzít bič a jde najít Archu úmluvy a cestou jen tak zlikviduje Adlofovi armádu. Skvělá zábava!

Temný rytíř povstal (2012)

Kde 2 skončila, začíná 3. díl. Nolan a Bale se s Batmanem rozloučili fakt bravůrně . Nolan mě opět nezklamal. Hudba, zase skvělá člověk měl husí kůži jak je taky temná, děj má spád a efekty luxusí. Přibyly nové postavy Kočka, která byla hybká a k batmanovi se v černém oblečku hodila. Tom Hardy jako nabušený žoldák Bane byl fakt úžasný tvrďák, i když jsme byl ze začátku zklamaný, že novým Batmanovým padouchem, který by Gotham ohrožoval nebude můj oblíbený Hádankář s ksichtem Johnnyho Deppa. Ten by se mi moc líbil. Ale na Hardyho se dalo koukat. Scény, kdy policie Gothamu povstane proti Banovi a jeho žoldákům byla úžasná. Dobro proti zlu. Perfektní rozloučení s netopýrem!

Temný rytíř (2008)

Temný rytíř navazuje na předešlý film Nolana Batman začíná. Tentokrát Gotham city ohrožuje šílený zločinec a psychopat s úchylným úsměvem ve tváři JOKER. I tady je Gotham ukázaný, jako klasický velkoměsto (New Yor, Chicago...) Je to komiksový film, ale Nolan to znovu natočil jako klasický krimi thriller. Úžasná hudba, efekty a super nové hračky Batmana dělají ušatého rytíře ještě většího hrdinu a ochránce města. Bale je jako Bruce Wayne úžasný a ještě lepší jako Batman. Heath Ledger byl fanatický psychouš Joker, role šílence s rozřízlou hubou mu sedla. Možná i tahle role herce nakopla k sebevraždě. Kdo ví! Ale jeho výkon ve filmu byl úžasný, chvílemi jsem Jokerovi i fandil. Pro mě byl Ledger nejlepší Joker v historii všech filmů o netopýřím muži. Kromě Jokera se ve filmu ukázal další slavný záporák, ale fakt jen na chvíli, což podle mě byla škoda. Dvě tváře. Mít více prostoru, Temný rytíř by byl ještě temnější.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Krycí jméno U.N.C.L.E.- zábavná akční jízda odehrávající se v době studené války, kdy se Amerika přetahovala s další velmocí, Sovětským svazem. Tak trochu parodie na Bondovky!Henry Cavill (Superman) jako tajný americký agent je skvělý, vtipný a oblek mu padne. Armie Hammer jako ruský agent je tvrdohlavý do všeho se pouští po hlavě lehce se nechá vyprovokovat. Skvělá zábava, humor a akční scény jak vystřižené s Bondovek. Hlavní hrdinka je teď populární, pro mě do poštu. Ale její strejda, to byla fakt pecka!

Klokan Jack (2003)

Klokan Jack je akční komedie, u které jsem se dobře bavil. Trochu přitroublá legrace od začátku až do konce. Ve filmu je ukázaná Australská příroda a divočina. Nejvíce jsem se bavil, když ožil přejetý klokan alias Jackie Nožka.Ústřední dvojice-dva kamarádi z dětství prožijí dobrodružství v Austrálii. Honí klokana s bundou plnou peněz seznámí se s dobře rostlou sexi ochránkyní zvířat a doběhnou záporáky. Žádné velké umění, ale já sem se u vycpaného :) klokana pobavil.

Tintinova dobrodružství (2011)

Tintinova dobrodružství mám rád, i když jsem nečetl komiks a viděl jsem jen pár animáčů. Celovečerní film je skvěle natočený, je humorný, má super efekty. Animovaný film pro starce i děti. Ze všeho nejvíc mě bavil Tintinův psík Filuta věčně nacucaný žok kapitán Haddock. Dalším důvodům k jásotu jsou přitroublá dvojčata-detektivové se schopností zmatlat, na co sáhnou. Vidím buřiny a směju se. Fakt jsem se bavil a doufám, že se brzy dočkáme 2.

Alexander Veliký (2004)

Historii miluji a knížky o Alexandru Velikém jsme přečetl několikrát. Stone se snažil vylíčit život jednoho z nejlepších vojevůdců. Nezapomněl na bitvu u Gaugamel, která byla krásně natočená. Scéna, kdy Makedonská armáda vstupuje do Babylonu byla monumentální takhle nějak musel Babylon fakt vypadat brána, barvy, kostýmy. Úžasné! Film popisuje i mladého Alexandra a jeho řeckého učitele Aristotela i historku o ochočení hřebce Buceffala. Film se celkem držel historických událostí- bitva, vztah s rodiči i spolubojovníky, bitva s Peršany i první porážka v Indii. Slušně natočený film s blonďákem v makedonském brnění možná zbytečně dlouhý!

Mumie se vrací (2001)

Druhý díl Mumie se vrací opět představuje postavy z prvního dílu a je ještě zábavnější. Kromě dobrých starých postav přibily nové postavy-syn ústředních postav, který má dovést oživlého egyptského velekněze Imothepa ke králi Škorpionovi. Nová postava a taky je tady skvělý nezištný pilot vzducholodi a Rickův kamarád Izzy. Ten je hodně zábavný, Kostýmy, efekty, hudba=dobré. Ale počítačový Škorpion, byl humorný. Egypt byl nádherný (ať už se točilo kdekoliv). Izzi a Jonathan tomu všemu dali humor, aby z Mumie nebyla jen střílečka. Král Škorpion v podání Dwayna Johnsona byl hodně směšný umělohmotný ksicht se nepovedl. Na to, jak skvělé vypadaly mumie, byl Škorpík lajdácky odfláknutý.

Souboj Titánů (2010)

Na remake Souboj titánů jsem se těšil-čekal jsem nové zpracování klasického filmu, ale nakonec jsem se dočkal jen zklamání. S původním filmem to nemělo pranic společného. Přidali nové postavy, které v původním snímku vůbec nebyly.Bůh podsvětí Hádes, i když ho Fiennes hrál fakt dobře, tak film bohužel nezachránil. A nic nespasil ani Liam Neeson, který hrál Dia. Příběh nebyl vůbec dobrý, v kině jsem se nudil a čekal jsem až to trápení skončí. Nejvíc jsem se těšil na Buba-zlatou sovu, která sehrála v klasickém příběhu roli jako Perseův průvodce. Nové postavy byly o ničem. Džinové, kteří Perseovi a jeho družině pomohli porazit obří škorpiony byli sice strašliví, ale džinové? Řecké báje mají být plné bohů, mytologických stvoření. Ale džin je sluha z lampy :) Hloupé!Pár věcí, ale chválím Kraken je konečně pořádně děsivý a nahání strach, čarodějnice super hnusné baby a Medůza fakt pořádná kost! Tak a to je asi tak vše.I když vlastně nesmím zapomenout na černého Pegase. PS: Některé filmy by se přetáčet neměly. U těch starých kousků člověk rád prominul kostrbaté trik, někdy tragikomické nestrvůrky, ale měly děj, spád a vkus. Nové paskvily jsou napěchované počítačovými efekty, počítačovými kulisami nabušenými svalovci a top modelkami.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Král Artuš: Legenda o meči se mi líbil je to další fantasy, které nemá s legendou o Artušovi nic společného, ale i přesto je to skvělé temné fantasy, které má i humor, super efekty, hudbu, kostýmy a halvně hvězdné obsazení. Eric Bana jako Artušův otec Uther Pentragon, Jude Law jako záporák se také pochlapil a Charlie Hunnam je na Artuše jako dělaný a perfektně se na tuto postavu hodí. Film se sice nedrží legendy, ale mě to nevadí stejně se mi fakt líbil a byl jsem nadšený. Mělo to spád a děj.