Někdo to rád horké (1959)

I po tolika letech pořád zábava. MM sice není moje gusto, ale Josefína a Dafné to jsou rakety! Vtipné od psích deček až po člun na konci. Smál jsem se vždycky, když to vidím. A film je pořád aktuální=prostě zábavná ganksterka. Couvání v člunu, mejdan ve vlaku, nadbíhání vrahounů ve výtahu. Prostě klasika!

Dívka v modrém (1939)

Jeden z mých nej ČB filmů. A to nevidím na Lídě Baarové tu modrou. Pořád se válím smíchy, když kontesa vytáčí doktora v kole-to jsou super kreace. Mastičkář a kořínkář-skvělí kumpáni, trubadúr s loutnou a v baťovkách -to už slzíme u TV všichni. Pro mě nejlepší zábava 40.let s krásnou ženskou .

Anděl Páně 2 (2016)

Tak to byla jízda! Všichni skuteční Matějové, Josefové, Lucie- čekal jsem, kdo je kdo! Ale Uriáš a Petronel, to bylo kořeníčko .Napravování zlobivců, honička kolem jabloně a přetahování o fešnou vdovu, lustrování u nebeské brány.Pekelník i anděl fakt bavili. Rohatec jiskřivý fešák a anděl byl nesmělý moták.Chchááá-Starch fakt nemusí mít strach!

Troja (2004)

Troja- Historický film podle slavného Homérova epos. S předlohou nemá vůbec nic společného. Chybí Paridův soud s jablkem pro nejkrásnější bohyni i božské pletichy. Pitt jako namakaný antický hrdina Achlleus není prototyp Řeka-blonďák :) celkem sranda. Hector (Bana) je ten praví hrdina, který nechce válku kvůli ženské a hormonům. Parid je arogantní sobecký zmetek, který kvůli ženě způsobil krveprolití a smrt svého bratra. Dal jsem 4 hvězdičky za kostýmy, lodě, koně..... a Banu.

Strážci Galaxie (2014)

Strážci galaxie mám hodně rád už proto, že je to další skvělý komiksový film. Mám rád komiksové hrdiny a svět Marvelu. Film je nacpaný počítačovou porcí visuálních efektů. Kde by byly takové filmy bez počítačů? Moje nejoblíbenější postava v celém filmu je Rocket, který chrlí jednu hlášku za druhou. Když chtěl od vězně protézu nohy tekly nám slzy. :)Když byly vidět jeho sešroubovaná záda, tekly nám taky.

Četa (1986)

Četa-Stone popisuje válku ve Vietnamu jako pravé peklo. A Američany v akci uprostřed husté, temné a nebezpečné džungle, která je plná Vietnamských vojáků. Ti zase prostě brání svou zem. Ukazuje, jak krutí byli Američané k civilistům, kteří v klidu žili ve své vesnici, dokud nepřišli cizinci. Ve jménu civilizace a kapitalismu celou vesnici vypálili a vesničany vzali do zajetí, ženy znásilnili. Skvělé obsazení dělá z filmu válečný velkofilm, který nahání hrůzu i po tolika letech. Drogy, strach, násilí, zabíjení. Všechno ve jménu toho, co Vietnam nechtěl a v Americe nikomu nepomohlo.

Vetřelci (1986)

Vetřelci-nejlepší scifi horor, který byl natočený. Cameron si vyhrál s každým detailem- vojenskou technikou, zbraněmi, lodi... Skvělá hororová atmosféra nahání strach od samého začátku. Tmavé tísnivé chodby a vy slyšíte jen ten známý zvuk s detektoru pohybu. Nikdy nevíte, co se stane, na co hlavní postavy narazí. Ale určitě nečekáte nic dobrého!Překvapení nastane, když se ve filmu objeví vetřelčí královna. Obrovská, strašidelná a taky chytrá ! Dokonce umí jezdit výtahem :). Za mě pět hvězdiček oprávněně i po tolika letech.

Správní chlapi (2016)

Už jste se někdy váleli smíchy u akčňáku? Zápletka pro drsňáky, ale díky díky správným chlapcům Russellovi a Ryanovi fakt psina. Při hledání holky narazí ne fetky, mrchu v podobě krásné matky političky, samorostlé dcerky jednoho správňáka. Buď z toho mohl být vážný film plný politiky, hvězdiček od filmu a zkrachovalců. Ale rejža z toho vyrýžoval komedii-stříleček, omylem pádů z terasy, výslech mořských panen. Prostě zábava !

Quo Vadis (1951)

Quo Vadis- Je skvělí historický film. Nádherné kostýmy, hudba a skoro skutečný antický Řím. Peter Ustinov jako šílený císař Nero podává neskutečný výkon. Recituje, skládá básně a zpívá, jako by šílený Nero fakt ožil. Epické scény hořícího Říma jsou skvělé. Zápas svalnatého obra, který v aréně bojuje proti obrovskému býkovi nahání hrůzu. A z vyvražďování křesťanů se člověku až dělá těžko. Americká verze není tak drastická jako ta polská. Konec křesťanů sice nevyvolává polskou nevolnost, ale člověk se i tak zamyslí čeho všeho jsou lidé schopní.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

A další pohádkový akčňák! Luxusní zbraně, z Postradatelných by nikdo neodmítl a kdo mě bavil? Čarodějnice. Malé, velké, staré, mladé.Byli fakt super!Nebudu psát jako filmový kritik. Já se ale pobavil :-)