Vem si mě (2022)

Išiel som s mojou čajkou do kina, mala super kozy a zadok ako vždy. Keďže sme chceli byť v kine sami, vybrali sme film, ktorý práve išiel. Mám problémy s prostatou a som momentálne doma na priepustke zo psychiatrie, takže tento komentár aj tak vyzerá. Ale vráťme sa k filmu. Film celkom OK, na dve hviezdičky. Očakávam druhý diel a aj knihu. Prajem pekný večer. S pozdravom, Samo

Tiene v raji (1986) (TV film)

Krásna inscenácia nakrútená podľa predlohy môjho obľúbenca Ericha. Dnes sa už bohužiaľ takéto diela na Slovensku netočia. Dočko bol pán herec a Zdena Studenková mu tu veľmi zdatne sekunduje. Super vec!

Štefánik. Príbeh hrdinu. Poroba. (2011) (TV film)

Vynikajuci dokument, krasne a hlavne velmi prehladne zhrnute slovenske narodnostne snahy v 19. storoci a ich vplyv na zivot M. R. Stefanika. Tento dokument by sa mal povinne pustat detom v skolach. Super!

Král Krysa (1965)

Kedze knizka je mojou srdcovou zalezitostou, na film som sa velmi tesil. Napriek tomu, ze atmosferu Changi sa nepodarilo vykreslit tak perfektne ako v knihe, ide o vynikajuci film a dostojne spracovanie uzasnej knihy od J. Clavella.

Desirée (1954)

Musim sa priznat, ze dlho o existencii tohoto filmu vobec netusil, ale hned sko som zbadal kombinaciu Marlon Brando a Napoleon, tak som nevahal a rozhodol sa ho vidiet. A musim povedat, ze vobec nelutujem. Marlon ako Napoleon je perfektny a film divaka jednak obohati svojou historickou presnostou a aj romantickou zapletkou odohravajucou sa v burlivych casoch konca 18. a zaciatku 19. storocia.

Poslední skotský král (2006)

Nebolo to zle, ale z pribehu o Idim Aminovi, sa urcite dalo vytazit viac. Keby bol film zalozeny na skutocnych udalostiach, tak by som uvazoval aj o 4*, ale kedze islo o cistu fikciu, zostavam pri troch.

Někdo tam nahoře mě má rád (1956)

Vynikajuco sfilmovany pribeh boxera Rockyho Barbellu "Graziana", ktory si svojimi tvrdymi pastami vybojoval titul svetoveho sampiona v strednej vahe. Vo velkej miere bol prave tento pribeh inspiraciou k natoceni filmu o Rockym Balboovi. Paul Newman je neskutocny. "Dont worry about a thing, ma."

Andersonvillský proces (1976) (TV film)

Výborná slovenská dráma zo súdneho prostredia, ktorá krásne predostiera dva názory na konanie ľudí vo vypätých životných situáciách. Hrajú tu navyše skoro všetci moji obľúbení slovenskí herci, takže jasných 5 hviezd.

Údolí panenek (1967)

Pozrel som si to len kvoli tomu, ze knizna predloha bola vynikajuca, ale film ma celkovo sklamal. Dost velke odchylky od knihy a aj ten koniec nemal taku silu a ponaucenie ako v predlohe. Nic moc...

Nový svět (2005)

nadherne lyricke dielo t. malicka. znazornenie lasky pomocou lyrike, bez nejakych erotickych scen dokonale. ja mam proste na taketo filmy slabost.