• Rodinný
  • Reality-TV

Slávik 2012 (2013) (pořad) odpad!

Vizitka toho, kam až snobská úbohosť dôležito sa tváriacich kváziumelcov môže zájsť. Presný obraz na slovo celebrity. Trapné, nasilu, také pre pubertiakov, tých ešte môžu oblbnú´t-vekovú kategóriu okolo 10 rokov, ktorých dlhodobo týmto nevkusom vychovávajú. A aj fórik s dvojníkom prezidenta, úbohosť. Dnes, keď sa za takéto veci nezatvára, tak to robí každý.ˇČi by to tak urobili za komunistov :-), pochybujem, že by na to niekto z týchto povrchných ľudí našiel odvahu. PS: Prečo neurobia slávika za počet predaných albumov? To by bol iný trapas zverejniť tie mizivé čísla.

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Dosť nechutný film. Ale tie klientky gigola fakt stáli aspoň za jednu hviezdičku. Vysoká Nórka, ktorá nevošla do záberu bola stopercentná, ale aj tá zaspávajúca či ďalšia s meniacimi sa náladami stáli za to. Inak výrazná bieda a dosť stereotypná nuda.

Nebezpečné líbánky (2010) (TV film)

Neuveriteľne zdĺhavý a nudný nekonečný film bez prekvapujúcej zápletky. Fakt som trpel do konca len preto, čo z toho nakoniec vyplynie. No a záver bol ešte nudnejší ako sa dalo čakať.

Sněhová bouře (2010) (TV film)

Fúúúha, tak to bola iná nuda. Zdĺhavejší a neskutočne nereálny film som už dlho nevidel- Také úsmevnosti. Odporúčam k filmu počas zimy zaujímavé noviny a dobrý čaj, aby sa človek nenudil, ak sa chce dopracovať ku koncu tohoto nekonečného filmu. Celý čas človek očakáva, kedy ten vírus Madoba 2 unikne a stále nič, nič, a nič. Veď on napokon ten vírus ani neunikne. Unikne vám akurát kopa voľného času :-) Aspoňže to tak všetko dobre skončí :-)

Mars útočí! (1996)

No neviem, taký fakt zvláštny film. Niekedy až nechutné momenty, ale sem-tam sa dalo aj zasmiať. Nechápem ale, ako sa v takomto filme ocitlo naraz až toľko filmových elitných megahviezd. Pretože tento film do filmovej elity určite nepatrí. Striedali sa dobré náznaky s nechutnosťami.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Komédia, ktorá sa dá vidieť 10000x. Nezabudnuteľné hlášky, skvelá plejáda hercov, úžasný František Kovářík v roli češtinára, ktorý ťahal počas natáčania k deväťdesiatke, nezabudnuteľný Václav Lohniský v roli Hujera. A dokonalé mikroúlohy-kto by si napríklad nezapamätal pársekundový záber na rodičovské združenie, keď tam pricestovali starunkí manželia Plhovci. Detaily, ktoré zaujmú. Film má iba minimum hluhých miest, nekonečná sa mi zdá scéna s utieraním zrkadla, trošku nudné niekedy rozhovory otca a syna Kroupovcov.

Byl jednou jeden král... (1954)

Výborná rozprávka, skvelý oddych, neuveriteľná plejáda hereckých hviezd všetkých generácií. Kráľov pochlebovač Vlasta Burian pripomína svojou rolou vo filme aj niektorých dnešných poltikov, pritakať na všetko, len aby im bolo dobre. Doby sa v tomto smere asi nikdy nezmenia.

Orlie pierko (1971)

Trošku rozpačitejší úvod, ale od druhej polovice zase skvelý film. Oproti Medenej veži výraznejšie úlohy pre Júliusa Vašeka v roli Prašivca a Vlada Mullera, ktoré zvládli skvelo. Vynikajúco zahraná scéna rozlúčky Prašivca s dvojicou kamarátov na železničnej stanici. Medená veža o čosi myšlienkovo silnejšia, ale aj Orlie pierko stojí za to.

Válka světů (2005)

Pridlhý a rozťahaný a dokola sa opakujúci dej. Stále všetci kráčajú, kráčajú a kráčajú. Miestami nuda. Celkom dobré efekty, ale ten záver naozaj katastrofálny a pre mňa dosť nelogický. Apokalypse v uliciach venovaný takmer celý film, likvidácii mimozemšťanov pár posledných minút. Aj to dosť nejasných. No neviem, neviem, či práve nejaký vírus by ich takto poľahky napokon zlikvidoval. Záver fakt nevydarený. Už by som to asi druhýkrát nevydržal pozerať do konca.

Riskni milión! (2012) (pořad)

Výborná súťaž s netypickým systémom.Väčšina otázok je však naozaj brutálna a nezostáva čistá tipovačka, ale na tom je aj založená táto súťaž. Keby každý vyhral denne jeden milion eur, TV JOJ by asi skončila :-).Ale je to aj o tom, ako čo komu sadne a v čom je dobrý. Pre mňa O.K., výborný a počúvateľný Vlado Voštinár v roli moderátora k tomu.