Božská Julie (2004)

Ten film jsem viděla dvakrát - jednou v kině a podruhé v televizi. Velmi povedená adaptace známého románu mě uchvátila hlavně díky skvělému výkonu Annette Bening, která předvádí nádhernou ukázku toho, jak se "hraje hraní". Dialogy, režie a stavba příběhu jsou podle mě zvládnuty opravdu bezchybně, takže hvězdička dolů pouze za to, že u televize mě to už tolik nebavilo.

Prvek zločinu (1984)

Opravdu doufám, že ještě hodně dlouho nezačne pršet. 80%

Zběsilost v srdci (1990)

Další Lynchova šílená směsice násilí, sexu, skvělých herců (Nicolas Cage!) a samozřejmě nepochopitelných okamžiků. Výborné. Jako vždycky.

Čekej do tmy (1967)

Skvělý, velice napínavý příběh a v hlavní roli naprosto nepřekonatelná Audrey Hepburn. Jednoznačně 5*.

Nejasná zpráva o konci světa (1997)

Skvělé dílo Juraje Jakubiska. Film diváka na dvě a půl hodiny vtáhne do děje plného fantazie, magické atmosféry a dokonale vykreslených jednotlivých charakterů postav. Herci bezchybní.

Motocyklové deníky (2004)

Až příliš ideologické, Che Guevara rozhodně nebyl žádný svatý, mírumilovný hoch usilující o spravedlnost. Na druhé straně ale není důvod zatracovat celý film, záběry z přírody se mi líbí velmi a samozřejmě nesmím opomenout jako vždy skvělého Bernala.

Sunset Boulevard (1950)

Naprosto bezchybné, fenomenální dílo... Říkala jsem si, že napíšu dlouhý, výstižný komentář, ale ten se vždycky píše líp, když vidíte chyby. A tady jsem vážně žádné nenašla. A jen pro zajímavost - Sunset Blvd. je nejoblíbenějším filmem Davida Lynche, který na něj několikrát naráží ve svém Mulholland Drive.

Kmotr (1972)

Knížku znám velice dobře. Začátek filmu mě moc nebavil, musím se přiznat, že chvílemi jsem se divila těm všem ódám a vysokým hodnocením. Ale druhá polovina je dokonalá, tři hodiny se zdály málo.

Taxidermia (2006)

Tenhle film je spojením úžasného nápadu, atmosféry a má v sobě opravdu osobité kouzlo... Velmi povedený.

Pravidla lži (2006)

Jednoznačně nejlepší český film poslední doby, herci, atmosféra, režie, všechno zvládnuto na jedničku. Hvězdička dolů za to, že tam bylo pár zbytečných okamžiků.