Ranhojič (2013)

Příběh dobrý, o velkých lidech, cílevědomosti a překonávání sama sebe skrz všemožné nástrahy... Ovšem průměrný způsob vyprávění za 63%

Interstellar (2014)

Protože Nolan překvapuje a baví masi, protože žánr sci-fi mi je blízký, protože jsem tu zvědavost nedokázal uhlídat... Proto jsem to musel vidět. Za mě nesourodá story, která překypuje nápady a lidský příběh i faktor má zde silné zastoupení. Matthew nejlepší, doslova vládne. Ovšem dostavila se má klasická poloha pro kterou jsem konečně našel jméno, tzv. "frustrace z Nolanových filmů" :) Neboli nepochopení několika sekvencí... Tahle typičnost srazí hodnocení klíďo na 60%, protože celkový dojem, to je to co dělá zážitek tím pravým. ...s odstupem času... Vše zapadlo :D Skvělý film!

Operace E (2012)

No nemáme se tady v ČR dobře? Máme! 67%

Americký zločin (2007)

Mhouřim oko a dávám plnou palbu hlavně za to, že jde o film, který mě donutí přemýšlet nad tím, kam až jsou lidé schopni pod tlakem okolí a v odéru davového šílenství (...jestli se tomu tak dá říct) dojít! Nejde o věk, ale zdravý rozum a schopnost vymknout se tomu... Postavit se za to, to když člověk cítí, že tohle přeci není normální. Ať jde o cokoliv... V tomhle případě jde o to nejcennější, o život! Zvláště u takové povahy hlavní hrdinky s tváří anděla... Tomu se nedá skoro ani věřit. Filmařsky i herecky na 80% Příběh fakt drsný!

Do hlubiny (2005)

Poutavá akční a dobře stavěná oddychovka, která se dá s trochou nadhledu krásně poslat mezi ty lepší počiny :P 78%

Mary a Max (2009)

Plastelínová nápaditost zahalená do odéru příběhu podle skutečné události, která si nebere servítky s negativním pohledem na svět, prostě si z něj střílí hlava nehlava. Vážně pobavilo, dosti originální pojetí. 85% a like jak hovado :)

Válka světů (2005)

To je moje... Spielberg si hraje, Cruise ví jak na mě a z atmosféry mrazí! Možná jen díky odlehčenému závěru "pouhých" 90%

Ozvěny mrtvých (1999)

Zajímavý propletenec thrilleru, horroru, a protože mám rád i černou komedii, tak přihazuju další body navrch :) Kevin nezklamal... 75%

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

I přes malé chybky (možná za to ale taky může malá nepozornost... jednou určitě zjistím při druhé projekci :)) dám do popředí originalitu scénáře a zvraty co dokážou díky slušné režii vyrazit dech. Film držel v napětí až do samého konce a plusem jsou určitě neokoukaní herci co snímek táhnou za jeden provaz... tož dobrý to pokuk, 80%.

300: Vzestup říše (2014)

Efekty ano, má to stále ten vymakaný studiový nádech jedničky, ale chybí tu to hlavní... Příběh nevtáhne a hrdinové si mě nezískali. To bylo to pravé, to co z jedničky dělalo něco víc. Původní spartská síla, nekompromisnost a drsné charaktery... Tahle plitká podívaná upadne po chvíli v zapomění. 65%