Chlapectví (2014)

Snímek je jedinečný pouze dobou, jakou se s ním všichni zúčastněný byli schopni zabývat... Jinak dosti průměrná story u které si myslím, že natočit dospívání každého druhého uživatele CSFD by bylo zajímavější a pestřejší, než právě tohle. I když pokus o nějakou hloubku tady je. Zahrané je to dobře a tak si to jakože nenuceně plyne. Chyběl tomu však nějaký top moment, nebo zvrat. Takže tak pade na pade. Tedy 50%

Chappie (2015)

Blomkampův rukopis, postavy, atmosféra a výprava rozhodně ano... Die Antworth jako tahák taky dobrý, nicméně je to díky své jednoduchosti nejpíše určeno pro věkovou kategorii tak 12let. Postupná strádačka mě uváděla až do apatie. Sigourney s Hughem doslova žalostné role... Districtem 9 si pan režisér nastolil nejspíše moc vysokou laťku, kterou Elisiem ani tímhle rozhodně nedal. 57%

Zatímco spíš (2011)

Mě ty vrátný přišli vždycky trochu divný... Nápaditý a šokující příběh, slušná depka i peklo na zemi s ďábelským Tosarem v hlavní roli. Výborná houstnoucí atmosféra... 85%

Noční běžec (2015)

Startovné snad i na plnou palbu, snadné rozkoukání kdo co, z ústředních postav všichni výborný, zápletka graduje... co víc si přát... Ovšem druhá půlka se ve zmatku událostí vymyká kontrole, a pád je málem strmější než skok ze skály. Dochází k pochopení proč těch "pouhých" 73% (CSFD 27.4.2015). Nejvíc to zabil nájemný vrah, který krájí laserem snad i chleba ke snídani. Konec bych snad radši zaspal. Za mě rozporuplných 60%.

Neutečeš (2014)

V kině rozhodně body do plusu za hudební podklad i masivní sound. Jinak ořezáno na jednoduchoučký děj, kde jde pouze o ústřední partičku bez vysvětlení kde se vzalo tu se vzalo... Konec otevřený do nikam... Přesto si to ale tenhle hororový standart dnešní doby plynul dobře a dá se říct, že bavil. 60%

Zabiják Joe (2011)

Úchylárna první třídy, ovšem jistá zvrhlá nápaditost se tomu upřít nedá... 60%

Divočina (2014)

Originálně zpracovaný námět o hledání sama sebe, o cestě ze ztráty blízkého přes silné pomatení smyslů v heroinovém oparu... Reese to dala s přehledem. Já bych si dal podobně osvobozující trek, ovšem 1.000 mil? To je silný kafe i na mě. Přesto motivovalo na 70%

Zmizelá (2014)

Tak trochu jsem si zavzpomínal na Základní instinkt... Na manipulaci, která je v podobné formě doslova vražedná. Těžké téma s temnější atmosférou pro Finchera opět tím pravým. Až na otevřený konec a dabing Bena palec rozhodně nahoru. 80%

Teorie všeho (2014)

Silný emotivní příběh, který stojí na pevných duševních základech S. Hawkinga. Měl jsem obavy ohledně komentářů a romantické roviny... Ty se ovšem rozplynuli a snímek mě doslova vcucnul. Rozhodně by se dalo ve vědeckých ohledech jít i trochu hlouběji jak je zde vytýkáno. Ovšem mě tohle zpracování a přičichnutí k této osobnosti naprosto vyhovuje a co není ve filmu určitě najdu na Googlu. Tato režijní i herecká pochutina a motivační antidepresivum se tak u mě vyhouplo až na 95%!

Pouť (2010)

Jednoduchá, odpočinková a lehce plynoucí záležitost pro večer kdy se nechce přemýšlet ideální. 69%