• Pohádka

Wonka (2023)

Chtělo to bejt tak odlišný od předchozích Wonků, až to bylo zoufale nudný, že jsem půlku filmu pročuměla do telefonu. A to tam hrál Chalamet, na kterýho se normálně velmi ráda dívám.

Co má Jennifer na svědomí (2024)

Ten spoiler v názvu je top. Vlastně jsem ale dost v rozpacích z toho, jak byl celej dokument pojmutej a jednostrannej.

Chudáčci (2023)

Naprosto dokonalá surreal & sci-fi porno Barbie. Ani jednu z těch 141 minut jsem se nenudila. Nádherný kostýmy, úplně neskutečná scéna a Emma Stone měla dostat za tuhle hlavní roli těch Oskarů tak dvacet.

Barbie (2023)

Tady se to zas hemží smrdutejma Čecháčkama, co si nejsou schopný připustit, že éra bílýho muže a jeho worshipping končí. Film, kterej joudové, co uvízli myšlenim v 50. letech 20. století, nemaj šanci pochopit, protože by si museli vytáhnout hlavy z prdelí a zkusit se podívat na ty témata, co film řeší, i z jinýho úhlu pohledu, než je ten jejich upocenej, ukňouranej a připosranej pseudomachismus. Skvělý kostýmy, skvělý téma a boží herecký výkony.

Ztracené děti (2023)

Takový belgický Stranger Things psychologický drama s hororovejma prvkama. Rozuzlení bylo vcelku jasný od začátku, ale neubralo to na mrazivosti příběhu.

Wednesday (2022) (seriál)

Burtonovský Stranger Things. Jenna Ortega se svým tancem dostala na level Selmy Hayek z From Dusk Till Dawn. MILUJU.

Erupce lásky (2022)

Krásný záběry, mile vykreslený vztah kouzelného páru vulkanologů z Francie. Voice-over na mě občas byl až moc patetický a stopáž ukrojit tak o 20 minut a byla bych já, i stejně se ošívající diváci v sále, šťastnější. Perfektní výběr hudby.

Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Hele já nevim, ale mít ódu na přijetí vlastního těla, ženskou sexualitu v pokročilém věku a pak tam švihnout nahou dublérku, která je asi o 20 let mladší než Emma Thompson, srazilo celej film tak o 3 levely níž. Škoda, mohlo to bejt fakt slušný drámíčko.

Pýcha a přemlouvání (2022)

Když čekáte Bridgerton v kombinaci s Pride and Prejudice a dostanete 50 Shades of Grey. Nuda, nuda, šeď, šeď. Dakota je stejně nudná jako všude jinde, akorát tu navíc do kamery plácá o svých emocích. Místo aby hrála. Jedinej koukatelnej je tam Cosmo Jarvis.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Část příběhu odehrávající se v Rusku byla tak trochu zbytečná a díly by mohly být kratší, ale jinak skvělost.