Mladý papež (2016) (seriál)

Jude Law je fantastickej herec. Už od prvního dílu, kdy kamera snímala křesťanské symboly ve Vatikánu a do toho hrála elektronická pop hudba, jsem věděl že půjde o něco speciálního. A měl jsem pravdu, příběh o mladém papežovy je nesmírně vtahující a hlavně svěží svým excentrickým zpracováním, u kterého nebudete vědět co čekat dále.

Sociální dilema (2020)

Bububu občanská válka, umělá inteligence nás ovládne, proč bysme měli v dokumentu o sociálních sítích mluvit o jejich kladech? Je to dost hezky zpracovaný, ale podle mě až moc přitažené za vlasy.

Chicagský tribunál (2020)

Jsem rád, že i v téhle době jsem se dočkal hodně kvalitního filmu, u kterého je prostě radost sledovat skvělé herecké výkony, nechávat se pohltit kvalitní kamerou, skvělým dobovým zasazením a kvalitním scénářem, který mě donutil si ty historické události oprášit a naučit se nové věci. Jen je škoda, že konec přišel v podstatě z nenadání a důležité informace jak to dopadlo se dozvídáme s textu. Což je bohužel nešvar těchto filmů. Jinak ale velká spokojenost.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Dokážu si představit, že kdybych to viděl mnohem dřív než teď, dám tomu plnej počet bez mrknutí oka. Nicméně je rok 2020 a filmy, v podstatě bez postav, mě už prostě tolik neuchvátí. Nepamatuju si jméno ani jednoho vojáka, ani kdo všechnu tu bitvu nepřežil atd. A problém jsem s tím měl i při sledování filmu, jelikož mi bylo úplně jedno, jestli někomu granát utrhne nohu nebo ne, takže jsem z toho žádný napětí necítil. Ty čtyři hvězdičky si to ale zaslouží, protože se to příběh mít ani nesnaží což Scott moc dobře věděl, jelikož nám naservíroval velkolepou dvouhodinovou akční jízdu u které nebudete mít čas ani vydechnout.

Dračí prokletí (2020) (seriál)

Pro fanoušky hry asi povinnost. Nepřináší to sice nic nového, nicméně je to dost dobře zpracované a rozhodně se u toho nudit nebudete. I s tou CGI animací jsem nakonec neměl problém.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Druhý Borat sází víc na příběh, než na random humor, což za sebe oceňuji a musím říct, že jsem byl na konci docela dojat. Nejspíš je to herectvím které předvedla Maria Bakalova, jelikož jsem jí tu buranskou rybu ve vodě věřil od začátku do konce. A pokud se vrátim k humoru, tak je to víc hit než miss a to finále s Giulianim je fakt šílený. Celkově mě ale Sašův předchozí projekt "This is America" dokázal pobavit mnohem víc.

Diova krev (2020) (seriál)

Moc dobře vím, že těch pět hvězdiček je moc a nejspíš si to Blood of Zeus ani nezaslouží, nicméně mě tahle krátká, kulervoucí akční jednohubka velmi příjemně překvapila. Řeckou mytologii mám dost rád už od mala a tady se jí opravdu nešetří, tvůrci si sice vymýšlejí spoustu nových věcí a nesmyslů, ale všechno moc hezky do sebe zapadá, takže s tím problém nemám. A soundtrack je na animák dost kvalitní.

1917 (2019)

Všechno je neskutečně krásně nasnímaný, Mendes a Deakins perfektně spolupracují a tak některé záběry berou dech. Nicméně k úplné spokojenosti mi tam chybělo nějaké to větší válečné peklíčko, měl jsem pocit, že vždycky když to začne, po třiceti sekundách je konec. Ano, pocit klaustrofobie ze zákopů tam je, ale taková kamera si přímo říkala o pořádnou válečnou scénu.

Joker (2019)

Aneb jak pompézně završit komiksovou dekádu a všem vytřít zrak. Joker je fenomenální dílo, které se nebojí jít proti proudu a cestou zbořit několik mantinelů, aby všem ukázalo, že pro tento typ filmů je tu sakra místa. Spirála šílenství se roztáčí, Joker ovlivní filmy příští dekádu a já se toho opravdu nemůžu dočkat. Snad se nepletu.

Irčan (2019)

Ještě u žádného filmu mě Martin nezklamal a The Irishman toto jen potvrzuje, nicméně u toto filmu vidím, proč se lidem nemusí líbit. Herci jsou v hlavních rolích perfektní, příběh mě bavil od začátku do konce i přes tu smrtící délku. Je vidět že Scorsese na to prostě pořád má. Digitální omlazování tomu filmu neškodí, nicméně mu ani nepomáhá a když jde De Niro někomu dát přes hubu, není to zrovna dvakrát uvěřitelné. Je fakt škoda že film nepřišel těch patnáct let dříve, ale co se dá dělat, stáří bohužel nikdo neuteče.