Manželská historie (2019)

Čekal jsem pecku, ale že mě to až tak chytne teda fakt ne. Je vidět že Manželská historie stojí na reálných základech toho, čím si prošel režisér. Protože podle mě někdo, kdo si něco takového neprožil, se vám takto nemůže dostat pod kůži. K režii není co vytknout, každý záběr mi přišel speciální a promyšlený do posledního detailu. Duo hlavní dvojky zahrálo tak přesvědčivě, že jsem si připadal jako bych tam byl s nimi. Adept na film roku!

Zaklínač (2019) (seriál)

Nebýt zbytečně cliffhangerového finále, sem tam slabších triků a možná až zbytečné rozkouskovanosti celého příběhu, Zaklínač by si těch pět hvězdiček zasloužil. Henry je v hlavní roli parádní a i když jeho herecké schopnosti nejsou bůhví jaké, milerád mu spoustu věcí odpustím. Je to prostě sympaťák. Co se ale hereckého kalibru týče, musím pochválit představitelku Yennefer (Anya Chalotra), která tu vypočítanou čarodějku zahrála fakt výborně a nemůžu se zbavit pocitu, že celá první série byla hlavně o ní. A s tím já opravdu nemám problém.

Olověná vesta (1987)

V podstatě film bez většího příběhu, s nezapomenutelnými postavami. Kubrick byl prostě zvíře.

Nikdy nezestárnou (2018)

Velmi vtahující dokument s fantastickými remastrovanými záběry, ze kterých občas tuhne krev v žilách. Nic moc nového se nedozvíte, hlavně pokud máte dost načteno, nicméně jako vsuvka do zajímavé historie první světové války se to rozhodně neztratí.

Taxikář (1976)

Ano, kouknul jsem na Taxikáře jenom díky Jokerovi, rozhodně ale nejsem zklamán (zatím jsem snad u žádného filmu Martina Scrosese nebyl). Konec by nemusel být takový "happyend", nicméně celkově asi nemám co vytknout.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Yeah, BITCH!! Epilog k seriálu Breaking Bad sice nejspíš opravdu nebyl potřeba, nicméně mi to nepřijde úplně zbytečné a stejně jako u Better Call Saul jsem rád za každé další rozšíření tohohle fantastického universa. Pro fanoušky povinnost a zahřátí u srdíčka, ostatní se na to stejně asi dívat nebudou. Tak tedy zbohem Jessie...

Godzilla II Král monster (2019)

Godzilla se sice v novém filmu vyskytuje více, takže největší problém předchozího filmu se vyřešil, nicméně všechno ostatní šlo do kytek. Postavy jsou nesympatické, dvojrozměrné a scény s nimy neskutečně nudné. V podstatě film se dá rozdělit na nepřehledné bitvy monster, zahalené úplně zbytečně do velmi tmavé bouře a poté na lidi, kteří v uzavřené místnosti nám, pitomcům, musejí vysvětlovat desetkrát, co všechno se na plátně děje. Proč ale ty tři hvězdy? Některé, i když nepřehledné bitky, mají famózní build-up, ve kterém se Godzilla, nebo jiné monsturm, chystá za klasické hudby k útoku. A v těhle momentech dokáže být film strhující, hlavně pro fanoušky originální japonské série. Bohužel těch momentů je strašně málo.

Úžasňákovi 2 (2018)

První díl Úžasňáků je samozřejmě nejlepší Pixarovka, o tom žádná. Dvojka je bohužel úplně zbytečný pokračování filmu, ze kterýho chtěla lampička dostat další prachy. Nebo aspoň tak mi to příide. Co mě na tomhle filmu bavilo, byla výborná animace a výtvarná stránka, takže každou sekundu bylo radost sledovat. Bohužel příběh v podstatě nijak nenavazuje na první díl, v rodině se řeší stejné věci jako minule a celý to působí jak natahovaná kaše. Škoda.

John Wick 3 (2019)

Nemůžu tomu uvěřit, ale třetí John Wick je trochu zklamáním. Pořád se jedná o vrchol akčního žánru, kde každá přestřelka a potyčka by mohla v jakémkoliv jiném filmu fungovat jako finále. Problém má ale film s příběhem a samotným vyprávěním, jelikož když se nad ním alespoň trochu zamyslíte, nedává to moc smysl. Výlet hlavního hrdiny do pouště je sice plný akce a Halle Berry si to neskutečně užívá (což je radost sledovat), nicméně na konci filmu se po dvou hodinách dostaneme v podstatě zpátky na začátek a já začínám mít dojem, že se tahle série až moc zbytečně natahuje. Navíc chybí nějaký zajímavější akční moment, jako byl Řím ve dvojce, nebo noční klub v jedničce, kdy John krásně do rytmu skvělé hudby ustřeluje hlavy. Nic tak kulervoucího tu v podstatě nenajdete.