Poupata (2011)

Já si říkal, proč je mi postava toho hňupa v kostkované bundě tak nesympatická. On ji totiž hraje ještě víc nesympatický Maryško. Jinak V. Javorský byl naprosto vynikající. Scénář měl pár hluchých mést, ale i tak to je na naše poměry nadprůměr. Prostě slušná patologie.

Definice lásky (2012) (TV film)

Za mého oblíbence Bertíka jedna hvězda. I když vlastně ta myšlenka plytkosti vztahů uvnitř plytkého nákupního centra není úplně od věci.

Colette (2013)

Nejtrefnější je Filova minirecenze: 100 milionů (Kč) vylítlo komínem... No ale vzhledem k tématu je jasné, že grantové peníze byly hnedle na stole.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál) odpad!

Ptám se kde koho, odpověď nedostávám, jen snad "mně se to líbí". Může mi zde nějaká dobrá duše prozradit, co konkrétně se na tomto kusu líbí? Čemu se směje? Co jí baví? Mně to přijde jako neskutečná trapnost, jako by si v ČT řekli, že teda musí podpořit to ceněnné DD. Další smysl mi uniká.

Mravenci nesou smrt (1985)

Reisebüro Schwob, Guten Tag. Dáte někomu do ruky milion, a on začne uvažovat, jak z něj udělat dva. Pravděpodobně zasáhla státní moc. Myslíte policie? A ne špatná policie, chytrá policie. Toho policistu od nich bych hned angažoval. Prostě geniální, jen ze scenáristy bych si udělal normálně boxovací pytel :)))

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Kdo tento seriál srovnává s Maigretem nebo Poirotem, skandinávskou či francouzskou, neřku-li americkou detektivkou, je dosti mimo. Ony skutečné případy a běžné postupy se od literárních příběhů a fiktivních, geniálních detektivů trochu liší, víme...?

Nuda v Brně (2003)

Nedoporučuji vyhánět nudu v Brně Nudou v Brně.

Soukromá vichřice (1967)

Vážně si myslíte, že ten šílený stereotyp lze svést jen na socík, že se nemůže odehrávat náhodou i dnes a není to zejména o lidech...? Jasně, socík tomu pomáhal, stejně jako dnes nákupní centra a telenovely.

Anděl na horách (1955)

Nesnaším téměř vše, co zobrazuje tento film: kolektivní zábavu na povel, povinně dobrou náladu, povinný optimismus, společné stravování s cizími lidmi, týmového ducha ve prospěch toho, kdo velí... A přesto se skvěle bavím, dost možná proto, že jsem taky morous. A když pro srovnání zajdu pro podobné akce, které se pořádají dnes, tzv. team buildingy, vyjde mi z toho odborářský mejdan na zotavenou pořád lépe. A pak až teprve přijde Gustav.

Sebemilenec (2013) (TV film)

Brněnská pocta mrtvé rádoby spisovatelce. Nezpochybňuji její tragickou a nesmyslnou smrt, ale to, že někdo vymyslel, označení spisovatelka. Jo, nějaká kniha jí vyšla, ale to Babicovi nakonec taky. Z hlediska Brna se to asi natočit muselo, prostě místní "celebrita", kterou před tím, než to náležitě propral Blesk, v podstatě nikdo neznal. Jak jsem psal už u filmu Roznese tě na kopytech, je to taková veřejnoprávní charita, aneb jak zaopatřit dítě bez matky a s otcem v kriminále. Bohužel za peníze nás všech. Snad má aspoň šikovného opatrovníka, který nepropaří těch tantiém zas až tolik. A bohužel se zaopatřil i Renč a "krněnská" TV. Z hlediska řemesla se vymyká samozřejmě Dulava, který jen potvrzuje, že prostě umí. Stašová to má vše v cca jedné poloze (Simonko, hrej to jako v Románu pro ženy). Z jejího hereckého projevu jsem prostě její postavě neuvěřil. Jak se z úspěšné podnikatelky a poměrně drsné ženy stala za pár dní loutka bez mozku... Zeptal bych se nějaké týrané ženy či muže, zda to skutečně takto je :). Takže hvězda za Dulavu a druhá za Dulavu. Je vidět, že se orientuje, tavaryš Zapotocki. Ostatní nestojí moc za řeč.