Volejte Saulovi - Podle plánu (2022) (epizoda)

Oh my fucking god. Tomu hovorím emotional rollercoaster. Všetko k tomuto smerovalo , absolútne všetko, a aj tak ma to rozmrdalo na cimprcampr. Writing par excellence, niekedy mám pocit , že ten seriál ani nie je realny, že tak dokonale umelecké dielo sa ani nedá stvoriť. Vincovi Gilliganovi je treba stavať paláce. Fuh...  Asi sa rovno idem zmraziť and wake me up when Better Call Saul next episode airs!!!

Skandál po anglicku (2018) (seriál)

Medzi A Very English Scandal a A Very British Scandal je jasne vidieť rozdiel v scenáristoch. Obe seriály sú síce poctivo natočené, skvele zahrané, no s úplne iným tónom. V prvom zmienenom seriály práca Russella T Daviesa jednoznačne prevyšuje. Je to scenárista, ktorý perfektne rozumie klasickému tzv. deadpan, suchému britskému humoru a teda dokáže z extrémne závažnej aféry vyžmýkať absolútne maximum. Táto miniséria by bez neho nebola tak zaujímavá ani s polovice. Je to nemravné, škandalózne, možno kúsok bizarné, no najmä nesmierne komické. Skĺbiť komiku s drámou v takej miere dokážu len Briti a je veľká škoda, že sa druhej série neujal Russell, ktorému budem večne vďačná za tých pár dokonalých sérií Doktora Who!

Viník (2021) odpad!

Look how they massacred my boy!

Scény z manželského života (2021) (seriál)

Ako je možné, že zo zdrvujúcej švédskej klasiky sa spraví takáto vyčačkaná manželská etúda? Aj keď sú herecké výkony nadpriemerné, to imrvére chcem ťa nechcem ťa ma úplne unudilo k smrti. A je absolútne neospravedlniteľné ako doslova roztrieskali postavu Miry, ktorá bola vrcholne odporná. Viem, že sa snažia emancipovať ženy ako najviac vedia, že sa snažia ukázať, že ich pocity sú rovnako dôležité ako pocity mužské, a že zničiť manželstvo neverou zvládnu rovnako bravúrne ako muži. A to je dobré. Taktiež viem, že sa snažili vymeniť gendrové role, no ako celok zabudli na to, že aby som páru fandila, musím mať aspoň trocha rada obe postavy. A hneď po tom, čo čerstvo rozídená, z práce vyhodená, životom zničená Mira Jonathanovi skoro rozbije hlavu, prejdeme do ďalšej epizódy, kde sú Jonathan s Mirou zase spolu?! Tak už keď meníme tie gendrové role, tak prosím vás Mira je Big Red Flag a radšej sa jej oblúkom vyhýbajte! Koniec minisérie pre mňa absolútne nestráviteľná záležitosť, z ktorej sa vyparila akákoľvek radosť z toho, že sa dali dokopy. Proste mi tam bezpodmienečne chýba ten krásny švédsky výsmech nad nevyspytateľnosťou života, kde sa hlavní protagonisti zasmejú nad iróniou osudu, že napriek všetkému sú stále spolu.

Černobyl (2014) (TV film) odpad!

Not great just terrible

Volejte Saulovi - Dýchej (2018) (epizoda)

5 hviezdičiek za to ako bravúrne poslala Kim Howarda do prdele.YOU ARE MINE.

Perníkový táta - Kůň bezejména (2010) (epizoda)

I've been through the desert on a horse with no name It felt good to be out of the rain In the desert you can remember your name 'Cause there ain't no one for to give you no pain La, la, la, la la la

Bez jištění na El Capitan (2018)

Taká milá turistická reality show. Najprv sa pozeráme ako týpek, ktorý bol v minulom živote zaiste horská koza, lezie na skoro 90 stupňovú horu a potom sledujeme ako si vyberá s frajerkou chladničku. Oscar dostal tento dokument len a len kvôli tomu, že je týpek Američan a dokázal niečo obdivuhodné a na konci dal pár motivačných klišé fráz. No ale čo si budeme hovoriť inak ten dokument nestál za nič, niečo medzi fear factorom a debilnými rozhovormi, ktoré počúvame dookola (neviem, či ho niekedy ešte uvidím a bla bla). Pre mňa je to príbeh síce obdivuhodný, ale nie svetoborný. Je krásne, že niekto dokáže vzdorovať gravitácií, ale ide tam na vlastné riziko, čiže asi takto. V každom prípade musím uznať, že je až neuveriteľné, že jeden človek dokáže vyliezť strmú horu bez problémov a bez istenia a ja mám minútu pred infarktom keď nejde výťah a musím výjsť tri poschodia pešo.