Zmizení (2013)

skvělý Gyllenhaal, Dano si zasloužil víc prostoru, výhrada k délce filmu a oblíbeným americkým náboženským kecům

Strážci - Watchmen (2009)

Nemůžu dát víc - až na pár vizuálně hezkých scén je to nevyužitých a úplně zbytečných 162 minut. Výběr hudby se moc nepovedl - Simon & Garfunkel a Cohen to bylo šlápnutí do hovna. Při srovnání se skvělou adaptací Sin City jsou i ty dvě hvězdičky moc. Kdo chce zabít Jessii je mnohem větší zábava.

Millerovi na tripu (2013)

Ani jsem se na tuto "komedii" nevydržela dívat do konce - na rozdíl od tady přítomných pánů ( přidělujících zjevně v tomto případě hvězdy za striptýz a sexy postavu J.A. ).

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Tedááááá - velké překvapení. První povídka bez zaváhání za pět, druhá ujde i když má celkem předvídatelný konec, třetí nenadchla - bez ní bych dala plný počet.

Gravitace (2013)

Možná i maximum, kdybych viděla v 3D a bez Sandry. Vizuálně i technicky dokonalé (asi až moc vzhledem k mému klaustrofobickému pocitu během a po filmu). Nevím proč, ale vadila mi Sandra jako dr.Ryan - a pak i ten její něuvěřitelný, několikanásobný hollywoodský šťastný konec, který trošku pokazil celkový dojem z filmu.

Dotek Medúzy (1978)

film jsem viděla před mnoha lety v kině - pamatuji si, že cestou domů jsem šla s hezkou husinou a co nejdál od všech vysokých budov

Maskovaná milenka (1940)

Jedna hvězda za kostýmy. Jinak jsem se málem z toho naivně přeslazeného "romantického" kýče pozvracela. Špatný herecký výkon Lídy Baarové byl asi poznačen nízkou konzumací alkoholu v průběhu natáčení. O výroku, že film byl nadprůměrný lze s úspěchem pochybovat.

Celý svět se směje (1934)

Viděno hodně hodně dávno. Pamatuji, že při odchodu z filmového klubu jsem měla od smíchu namožený musculus risorius

Tenkrát na Západě (1968)

Kdo by si pomyslel, že mezi filmy, které budu vidět mnohokrát bude patřit tříhodinový western. Morriconeho hudba se podílí velkou mírou na požitku ze strhující podívané. Jasných pět hvězd musí dát každý kdo má rád dobré filmy.

Osvícení (1980)

Můj miláček Jack zas ukázal, že je to skvělý herec a hrát šílence je mu velmi blízké. Kubrick si vybral skvěle. Už poněkolikáté úchvatná a napínavá podívaná celých 119 minut. Plný počet hvězdiček.