• Krátkometrážní

Parfém: Příběh vraha (2006)

Hodnotím to rovnako ako knihu. Hoci sa od seba odlišuje film a kniha hlavne v druhej polovici (v prvej ide o presné zachytenie) Snímka vyžaruje presne rovnakú atmosféru ako v riadkoch listov. A to som zažil u máloktorého umeleckého diela. Príbeh ako taký sa mi páči. Konceptne je to vynikajúce, no nesadol mi štýl vyrozprávania. Prišlo mi to také moc jednoduché, niečo ako rukopis Markýza Desada avšak bez vulgárností.

Vinou lásky (2011)

Šion Sono opäť nesklamal. Cit pre vizuálnu stránku rovnako ako aj nápadité a kontroverzné zápletky tu nechýbajú. Je to presne šité jeho niťou až na jeden dôležitý fragment. A to je ten komediálno, morbídno-bizarný. Ktorý sa tu nenachádza. Snímka pôsobí veľmi vážne a chladno, hoci sarkazmus, ktorý Sono bežne predvádza vo svojich filmoch, si to pýta. Áno je to iné a originálne ale ruku na srdce. Príbeh o slušnej žene básnika, z ktorej sa náhodou a bez nátlaku stane super-luxusná a super-lacná prostitútka, by nemal byť až tak vážny.

Sinmute (2008)

2* len tak z milosti. Keďže to bolo neskutočne amatérsky nakrútené. Bolo tam plno chýb začínajúcich tvorcov. Obrazové aj zvukové, že som mal z toho pocit low-budgetu. Akoby týpek dostal na Vianoce kameru a rozhodil sa, že nakrúti film. Ale aj cez tieto vážne chyby sa viem preniesť a uznať, že niektoré časti boli fakt dobré a originálne a obsahovali parádnu surrealistickú atmosféru. .

Řezník: Patrick Bateman (2014) (hudební videoklip)

Pořád smrdím hatem, říkej mi Patrick Bateman To je to co jsem, kdo je to kdo jsem

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

Snímka je založená na silných dialógoch ktoré sa vám dostanú pod kožu. Niekedy sú agresívne, niekedy sarkastické a niekedy smutné. Snímka rozpitváva dlhoročný manželský pár a ich vzťah ktorý už istú dobu nefunguje tak akoby mal. Neviem čo by som mal vyzdvihnúť. Asi ten najsilnejší prvok hneď po rétorike je tá nesmierne čudná atmosféra ktorá panuje počas tých 2 hodín, kedy som nemal tušenie či sa postavy pretvarujú alebo nie, či hovoria pravdu alebo klamstvo.. Fakt som tu ničomu neveril. Ide o parádny kúsok.

Soudní síň (2008) (pořad) odpad!

To už čo je keď si neherec platí za to aby mohol nehrať v takejto neskutočnej kravine. Neherci z tejto show sú fakt veľmi čudný a povedal by som ojedinelí. Mal som možnosť pracovať hneď vedľa štúdia na Kolibe. To boli tak namyslení ľudia, že som sa im musel vysmiať do tváre a povedať im, že oni nie sú herci, nevedia hrať. A oni mi neverili.

Mr. Robot - d2.6_d4rlene.p12 (2016) (epizoda)

Rozhodne nie zlé, plné paranoje a strachu z FBI ale ako tu spomínajú v komentároch kolegovia, "Chýbal tomu Elliot". FBI sa blíži k stope Fsociety a banda poctivých nerdov jednoducho nedokáže racionálne regulovať. Stopy si po sebe kryli na 110% vždy, no nečakané situácie nenechali na seba čakať. Menej minducku ale za to viac rozohraných partičiek s postavami.

Odsouzené (2009) (seriál) odpad!

Snaha o niečo iného-nového čo nebolo z našej produkcie v televízií. Čo vám poviem.. Nepodarilo sa to a tak ako rýchlo to začalo to aj skončilo. Nechýba mi to.

Mr. Robot - d2.5_pod4ni_ruky.sme (2016) (epizoda)

Parádny diel.. Najlepší z druhej série. Divadlo okolo stránky deep webu vďaka ktorej sa hlavná postava dostala do problémov v tejto epizóde definitívne padne. A vďaka tomu padne aj celá opona okolo fantastických schizofrenických predstáv.. Koniec ma posadil na zadok.. Taký zvrat som nečakal.

Divocí koně (2015) (seriál) odpad!

Moja mama sa na to tak veľmi tešila. Tv spoty s krásnymi koňmi boli pekne nakrútené. Upozorňoval som ju, že toto bude to isté ako búrlivé čučo či králikáreň... A nemýlil som sa, respektíve mýlil, bolo to ešte horšie.. Dokopy som možno videl iba jednu časť ale bohate mi to stačilo, myslím, že to po čase nahradil seriál Zoo, ďalšia katastrofa.