Kung Fu Kyborg (2009) odpad!

Tohle se nevyplatilo ani natáčet. Měli zůstat u představ a hraní her. Škoda peněz, na takovýto propadák. Ale je možné, že v Číně to úspěch nějaký mít bude, protože jejich nároky jsou o mnoho nižší, než v západních zemí

Solomon Kane (2009)

Pěkný úvod do filmu byl zbržděn nudným pokračováním, jak vše závisí jen na jednom člověku, až vytáhne svůj meč. Znovu mluví o celém světě, přitom se děj odehrává na několik km2, a na půdě jednoho hradu. Dnes už trapná zápletka, vytažená z křesťanských pohádek pro dospělé (bůh a ďábel), nepřinesla ani skutečně vyhrocený závěr - vypuštění samotného satana, který se "ohřál" v sále hradu necelých 5 minut.

Cesta (2009)

Trochu zvláštní film. Má primitivní děj, ale za to režisér vsadil hodně na emotivní pojetí, kterému nechybí drobná zápletka, zamyšlení nad skutečnými hodnotami i rozzuzlení a naděje na konci.

Špatnej polda (2009) odpad!

Nejhorší film s Cagem, který jsem viděl. "Odpad" dávám teď asi podruhé, co jsem na CSFD! Dokoukal jsem ho jen proto, abych zjistil, jestli někde bude na tom filmu něco tak dobrého, proč někteří hodnotí tak šíleně vysoko. Jsou to ale zabité 2 hodiny času a nálady. Hodnotím to, jako nejhorší film tohoto roku - a to mám Cageho rád - teď mě svým výkonem a i výběrem propadáku velmi zklamal, spolu s Mendes, režijí, otřesnou kamerou i scénářem :-(

Kniha přežití (2010)

Myšlenka poutníka dobrá, ale hlavní smysl a ty křesťanské kecy mě fakt štvaly :-(

Star Trek (2009)

Sice jsem fanda a zastánce dobré sci-fi a mám rád seriál, ale mé očekávání z vysokého hodnocení bylo zklamáno. Velmi prostý a jednoduchý děj doplněný špatnými akčními, ale zdařilými vizuálními scénami, které se ale dělají většinou u seriálů, kde se musí hrát i na čas - kvůli dalším epizodám... Začátek dobrý, ale černá díra roztrhala planetu a loď ne? Selská logika??? Hierarchie v obsazení herci na palubě je nějaká převrácená. Mladíci řídí a spontálně rozhodují o tak obrovské lodi se "spousty lidí" - určitě nejlepších expertů a profesionálů v oboru (kteří tam byli znázorněni jen číselně a to nemluvím o mnohem větší lodi Nera). Dnešní NASA by je asi sotva zapojila do programu, natož pustila do raketoplánu a na vesmírnou stanici :-) Není z nich cítit řád, disciplína, trénink, ani zkušenosti, které mají např. stíhací letouni, kde "jde" jen o jeden život a jednu stíhačku v řádech miliónů... Tento nepromyšlený příběh, s velikým názvem, diváka bohužel do děje moc nevtáhne. Nemá co nabídnout a zakončený, místo vzpomínkou na 6 mld lidí a 5 zničených lodí plných nejlepších, co generace nabízela - samořejmě nesmyslným happyendem - povýšení na kapitána. Seriál mám rád, ale tohle bych s ním nespojoval :-(

Avatar (2009)

Konečně pořádné sci-fi, které má velmi pěknou myšlenku. Je vidět, že scénarista s režisérem to neodflákli a odvedli perfektní práci, kterou si divák může opravdu vychutnat. Nechybí tu velmi pěkně zpracované domorodé prostředí se spousty detaily i tajemstvím, až po emoce a realistickou akci. Tenhle film mě neomrzí i na vícekráté shlédnutí. DOPORUČUJI snímek k filmu Stvoření Pandory

2012 (2009)

První polovna filmu se mi docela líbila - že bych dal i 4*. Jsem fanda dobrých efektů a ty se jim celkem zdařily. Pak to ale nabíralo nudný spád a vůbec to diváka do děje nevtahovalo - a na to, že by se to mělo týkat všech lidí na všech kontinentech, tak to by rozhodně mělo mít chytlavější scénář a provedení! Na konci mě naštvaly ty "americké volné chvilky", kdy jde každou vteřinou o životy stovky lidem na palubě a oni si ve vodě v klidu povídají, loučí se a objímají... Nač ten spěch... Myslím, že 60% si celkem zaslouží - za ty pěkné efekty

Já, robot (2004)

Tenhle film si 5* určitě zaslouží. Znovu herecky velmi pěkně ztvárněná role, která nelogicky nevěří UI. To se ale paradoxně stane ostatním záchranou. Líbí se mi, že to není klasický americký slaďák, ale film, který měl reálné napětí, uchopitelnou myšlenku, počáteční hloubku a dokonce i pobaví lehkostí Willa. Zvrat tam nění nijak překvapivý, ale velmi zdařile zpracované klascké uvědomění si UI sebe sama.

Štěstí na dosah (2006)

Na tenhle film nedám dopustit. Za sebe mu dávám 95% Celý film, a není první, je jen a jen o hereckém výkonu Willa, který má talent na vcítění se do role, kterou představuje - hlavně tu víru v naději... Kdo si v životě prošel trnitou minulostí, nebo ji prožívá, dokáže patřičně film ocenit.