Gekidžóban Kara no kjókai: Mudžun rasen (2008)

Pátý díl série má určitě mnoho co nabídnout. Konečně tu máme záporáky v klasickém stylu, jen jsem čekal zda/kdy se objeví. Přes všechna klišé jsou záporáci příjemně šílení a nevyžadují ani nepotřebují hlubší myšlenku. Postupně dochází k prokreslování charakterů Shiki, Touko i Kokuta. Vyprávění ve stylu Baccano dílu pěkně sedí a při vysoké stopáži udrží pozornost. Atmosféra opět na velmi vysoké úrovni, hudební doprovod i animace výtečné. Celkový dojem: 8,5/10.

Gekidžóban Kara no kjókai: Cukakú zanrjú (2008)

Třetí díl série sleduje osud Asagami Fujino, který rozhodně není nijak příjemný. Vše se točí kolem fenoménu bolesti a o tom, co pro člověka bolest znamená. Nabývám dojmu, že tato série je věnována mnohem dospělejšímu a náročnějšímu divákovi. Celkový dojem: 8/10.

Gekidžóban Kara no kjókai: Sacudžin kósacu (Zen) (2007)

Oproti prvnímu dílu, který měl spíše mysteriozní nádech, druhý se zhluboka nadechl brutality. Série krvavých vražd děsí město a policie je bezradná. Příběh hlavních hrdinů začíná setkáním na střední škole. Ale na Ryougi Shiki je něco zvláštního a Kokuto se pouští do pátrání...Atmosféra a animace jsou výtečné (kromě některých "pohybových" scén) a hudební doprovod je dobře doplňuje. Celkové hodnocení: 7/10.

Baccano! (2007) (seriál)

Tady není moc o čem sáhodlouze psát. Vynikající seriál vyprávěný ve stylu Pulp Fiction. Co je ovšem třeba vynést do výšin je hudební doprovod. Hravá sonda do jazzových stylů - Dixieland, Swing - srdce zaplesá. Prostě a jednoduše: 10/10.

Elfen Lied (2004) (seriál)

Vcelku zajímavá myšlenka...Pokud jde o brutalitu, jiná anime tento seriál určitě předčí, nicméně málo jí zde opravdu není. Překvapen jsem byl celkem vysokou mírou nahoty, ale nepůsobilo to na mě nijak nepatřičně. Faktem zůstává, že děj mohl být v určitých ohledech propracovanější, ale stopáž by se musela natáhnout a hrozilo by zpomalení děje. Třináct dílů nadupaných krví a létajícími končetinami od těl původních majitelů seriálu stačí, aby se to člověku neokoukalo. Animace na slušné úrovni, rudé spotřebovali kamion:D Hudební doprovod mi nijak neutkvěl v paměti, ovšem Lilium je jiná kapitola. Navíc to byl "můj první" anime počin, takže mám dost zkreslený náhled. Celkové hodnocení: 8,5/10.

Šiki (2010) (seriál)

Právo na život...V první části přichází invaze "dravců" a než se kdo naděje (tedy ne že by se někdo opravdu zajímal) máme tu upírů jak naseto. V druhé části dravci kontrolují město a stabilizují svou nadvládu. Ve třetí části se oběti vzbouří a upíry masakrují. Podívejme se do historie lidstva a nejde o nic nového...jen ty "upíry" tam nazývají jinak. Seriózní sonda do myšlení lidí a jejich chování v krizových situacích. Obzvlášť doktor prochází zásadním vývojem. Slušné anime, které mohlo být o pár dílů kratší a tím "hutnější" a kompaktnější. Animace slušná a hudební doprovod výtečný (bod nahoru v celkovém hodnocení). Celkový dojem: 8,5/10.

Šigurui (2007) (seriál)

Výtečné,ale brutální a bezútěšné anime odehrávající se v době temna. Atmosféra je to, oč zde kráčí - vše v tomto anime je plně podřízené gradaci a zhuštění atmosféry. Úspěšně. Buď se Vám bude líbit, nebo budete znechuceni. Po cca půl roce od shlédnutí zvyšuji hodnocení o půl bodu-dojem z anime ve mě pořád zůstává.Celkové hodnocení: 9,5/10.

Hana-saku iroha (2011) (seriál)

Dívka z velkoměsta přijíždí do maloměsta...většina následujících situací je uvěřitelná a vcelku vtipná, "ale" najdou se i okamžiky, kdy budete koukat na děj s připitomělým výrazem kokršpaněla. Navíc by seriálu neuškodilo "zeštíhlení", pár dílů by se mohlo klidně vypustit, nicméně nejde o klasické fillery, prostě jsou jen slabé. Charaktery jsou výrazné a to nejen ty hlavní. A některé vysloveně komické a úchylné. Animace na vysoké úrovni (bod nahoru v celkovém hodnocení), hudební doprovod průměrný. Celkové hodnocení: 7/10.

Loveless (2005) (seriál)

Prvních pár dílu tohoto anime je dost nemastných neslaných, ale ke konci se to trochu zlepší, musíte vydržet - ale někdy je to těžké, uznávám. Podání vztahu mezi Soubim a Ritsukou je podivné a nereálné, nedokázal jsem se vžít ani do jedné z hlavních postav. Pocitovost je povrchní, nejde do hloubky - dalo by se z toho vytěžit mnohem víc. Pohnutky hrdinů...Soubiho kontraproduktivní chování při budování důvěry s Ritsukou, často pitomé chování (na to, že má být dospělý se chová méně dospěle než Ritsuka)...Ritsuka je prepubertální chlapec - psychicky (převážně vlastní matkou) i sexuálně stresovaný (Soubi, Yuiko). Ostatní postavy jsou nevýrazné, protivníci také snad s výjimkou Zero - chlapecká dvojice svým sklonem k sadismu a dívčí dvojice přerodem vztahu pán - bojovník do partnerského vztahu. Souboje jsou celkem zajímavé, pár nelogičností se najde, ale nic co by hodně strhávalo celkový dojem. Celkové hodnocení: 5/10 bodů (ale jen tak tak).

Vzpomínky na lásku (2004)

Málokdo, kdo nezažil blízkého se stejným osudem, pochopí přetěžkou situaci obou hlavních hrdinů a jejich rodin. Za realističnost - 9,5/10.