Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Mysmím že mluvím za všechny když řeknu že je to slabší než jednička. Poněkud přitažené za vlasy, ale Jim Carrey si skvěle zachoval dobré vtipy a to ten některý trapný děj odvracuje.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Suprovní vydařená a vtipná kultovní komedie, kterou jsem viděl hodněkrát a snad i po stý by stála za to. Dokonalý průlom Jima Carreyho, jehož vizuální vtipy nemají chybu.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

95% awesome Dokonalé kultovní sci-fi (ale také jako film obecně), s hudební kompozicí od Johna Williamse, mého nejoblibenějšího skladatele filmové hudby přes některé špatné triky úžasný film. Jako já jsem spíš akční fanoušek, ale moc akce tam toho ani nebylo (aspoň pro mě), z čehož plyne že to má pravý skvělý děj hodný dramatu, né jako nějaké novodobé sci-fi, které se soustředí na akci. Jeden z mých TOP 10 FILMŮ a především důkaz, že i staré sci-fi může být hodné skvělých hodnocení. Základ super sci-fi. // ZAJÍMAVOSTI: O roli Luka (Mark Hamill) se ucházel William Katt. // Zbraně vojáků jsou ve skutečnosti upravené samopaly Sterling L2A3 9mm. // Spoiler: To, že Obi-wan Kenobi v tomto filmu zemře, byl nápad jeho představitele Aleca Guinnesse. // George Lucas původně plánoval použít jako soundtrack již existující klasickou hudbu. // Planeta Alderaan se měla původně jmenovat Organa, jako je příjmení princezny Leii (Carrie Fisher). // George Lucas do role Obi-wana (Alec Guinness) původně zvažoval Petera Cushinga. // Peter Mayhew dostal jeho roli Chewbaccy, když poprvé potkal George Lucase, tehdy coby sanitář v nemocnici. K získání role mu stačilo jen stání. // George Lucas původně plánoval Lukova (Mark Hamill) strýce a tetu ztvárnit jako trpaslíky. // George Lucas původně plánoval Hana Sola (Harrison Ford) vypodobnit jako obří zelené monstrum bez nosu, později ho chtěl mít jako černocha a nakonec bílého muže, kterým se stal Harrison Ford. // George Lucas založil charakter Hana Sola (Harrison Ford) na jeho příteli, slavném režisérovi Francisovi Fordovi Coppolovi. // Přibližně 60 % filmu bylo natočeno na nekvalitní film náchylný k vyblednutí. // Film měl být původně vydán kolem Vánoc 1976, ale kvůli postprodukci bylo vydání o 5 měsíců odloženo. // Před uvedením film původně schvalovalo méně než 40 kin, proto studio 20th Century Fox hrozilo kinům, že v tom, které jej odmítne, se nebude promítat film Druhá strana půlnoci (1977). // Film 5 měsíců po vydání sesadil Čelisti (1975) z pozice nejvýdělečnějšího filmu všech dob. // Pro Carrie Fisher byly dialogy hodně obtížné, jednou o nich řekla:, "You can type this stuff, but you can't say it'', v překladu "Tyhle věci můžete napsat, ale nemůžete je říkat". // Studio Industrial Light and Magic chtělo do filmu udělat triky, které ještě nikdy nedělalo. Asi 5 milionů amerických dolarů z rozpočtu vynaložili na triky na čtyři záběry, které George Lucas nakonec odmítl. // Když Darth Vader (David Prowse) škrtí Kapitána Antillese, slyšitelný drtívý zvuk je drcení ořechových skořápek. // Televize Chanell 4 zvolila snímek 9. nejlepším rodinným filmem. // S délkou 121 minut (125 v reevidované verzi) jde o nejkratší film ze série. // Na scénáři se do jisté míry podílel také Brian de Palma. // V Itálii byl Darth Vader (David Prowse) přejmenován na ''Mr Fener'', protože ''Vader'' italsky zní podobně jako italsky ''záchodová mísa''. // George Lucas v jednom rozhovoru řekl, že Luke (Mark Hamill) měl být původně děvče. // C-3PO měl původně mluvit Mel Blanc. // První postava, kterou George Lucas vymyslel, byl Darth Vader (David Prowse). // James Earl Jones, který dabuje Dartha Vadera, požádal tvůrce, aby mu nepřipsali jméno do titulků. // George Lucas zvažoval obsadit do role princezny Leii (Carrie Fisher) Japonku. // Kostým Chewbaccy (Peter Mayhew) je vytvořen podle psa George Lucase jménem Indiana. // Značná část filmu se natáčela VisionVista kamerami z 50. let. // První natočené scény byly scény útoků laserovými děly na Hvězdu smrti. // Millennium Falcon byl původně modelován po hamburgeru s olivou vedle. // Pistole Hana Sola (Harrison Ford) je upravená Mauser C96 z konce 19. století. // V obleku Chewbacca (Peter Mayhew) se po zbytek natáčení udržel zápach po natáčení scény pádů do odpadu. // Mark Hamill při natáčení scény v odpadkách zadržel dech tak dlouho, že mu v obličeji prasklo pár cévek. V následujících scénách jsou záběry jen na stranu, kde má tvář v pořádku. // Ve filmu se objevuje Denis Lawson, strýc Ewana McGregora, který hraje postavu Obi-wana v prequelové trilogii. // R2-D2 měl původně normálně mluvit. // Scény záchrany princezny Leii (Carrie Fisher) a souboj Obi-wana (Alec Guinness) s Darthem Vaderem (David Prowse) měly být původně na planetě Alderaan. // Slovo ''Jedi'' je odvozeno od japonských slov ''Jiadi Geki'', což byl japonský seriál o sammurajích A Period Adventure Drama. // V chodbách lodi na začátku filmu, kdy je přestřelka, je požita ve skutečnosti jen jedna chodba zachycená z několika úhlů. // Hláška "There will be no escape for the Princess this time" měla být původně "There will be no escape for the Captain this time," určena pro scénu, kdy Darth Vader (David Prowse) udusí k smrti capitána Antila. // Na jméno robota R2-D2 přišel George Lucas již během natáčení filmu Americké Graffiti (1973). // V první víkend se film promítal v pouze 40 Amerických kinech a vydělal přes 1 a půl milionu amerických dolarů. // Klikací zvuk blasteru je zvuk z parkovacích hodin. // Hvězda smrti je do italštiny přeložena jako ''La Morte Nera'', což znamená "Černá hvězda". // Když Obi-Wan Kenobi (Alec Guiness) vypíná vlečný paprsek, herec je ve skutečnosti jen šest metrů nad zemí. // Scéna, kde Chewbacca (Peter Mayhew) plaší myši, nebyla ve scénáři. // Hláška "May the Force be with you," česky "Ať tě provází síla", která zazněla i ve všech ostatních dílech série, byla Americkým filmovým institutem zvolena 8. nejlepší filmovou hláškou. // Hudba složená Johnem Williamsem pro film byla Americkým filmovým institutem zvolena nejlepší filmovou hudbou všech dob. // David Mayhew, který si zahrál Chewbacca, a David Prowse, představitel Dartha Vadera, si mohli dobrovolně vybrat, koho budou hrát. Koneckonců, oba mají roli ve které normálně nemluví. // James Earl Jones, který Dartha Vadera mluví, a David Prowse, který nosí jeho kostým, se nikdy osobně nesetkali. // Herci a štáb přezdívali Davida Prowse Darth Farmer, kvůli jeho přízvuku. // Americký filmový institut zvolil snímek 2. nejlepším sci-fi filmem. // Před vydáním filmu studio vydávalo ročně okolo 20 filmů. Kvůli tomuto úspěchu však v následujícím roce vydalo pouze sedm. // Název R2 D2 je španělštině ''přeloženo'' jako ''Arturito". // Jméno Obi-Wan Kenobi (Alec Guiness) je složeno z krátkých slov, a to "Obi" - forma víry vyznávaná v Karibiku, "Wan" - archaicky tmavý, šedivost, což odkazuje na pokles schopností postavy (Alec Guinness) kvůli věku, a ůKen" - znalosti, rozpoznávání nebo chápání. // Jedná se o první sci-fi nominované na Oscara za nejlepší film. // Poté, co popový huebník Meco udělal disco verzi ústřední melodie, se stala skladba nejprodávanějším instrumentálním singlem všech dob. // Chyba ve filmu: Ve scéně útoku písečných lidí má C3PO (Anthony Daniels) na hlavě důlek, který mizí a zase se objevuje. // Chyba ve filmu: Po útoku písečných lidí, když je Luke (Mark Hamill) v bezvědomí, mění se polohy jeho rukou a hlavy mezi záběry. // Chyba ve filmu: U jednoho ze sluncí Tatooine se vyskytne mrak, který rychle zmizí. // Chyba ve filmu: Když Luke (Mark Hamill) mluví se strýčkem Owenem (Phil Brown), má v ruce džbán, který má chvíli v pravé a chvíli v levé. // Viděno 2X

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

můj nejoblibenější díl a jeden z mých nejoblibenějších akčních filmů, jeden z mých nejoblibenějších filmů od Spielberga a tyky to bejvával jeden z mých nejoblibenějších filmů vůbec, než jsem si to vyřadil (10. List. 2013) a nahradil Mechanickým Pomerančem nebo Requiemem za Sen. // ZAJÍMAVOSTI: // Chyba ve filmu: V National Parku Arches, kde se film odehrává na začátku, nebyla v té době žádná železnice. // Chyba ve filmu: Letadlo, které Indy (Harrison Ford) ukradne Luftwaffe, je ve skutečnosti britské. // Chyba ve filmu: Ve filmu jsou viděny samopaly P40, které šly do služby až v roce 1940. // Chyba ve filmu: Stíhačky, které honí Indyho (Harrison Ford) a jeho otce (Sean Connery), jsou švýcarské Pilatus P-2, které byly sestrojeny až po druhé světové válce. // Chyba ve filmu: V roce 1938 vzducholodě z Berlína nevylétávaly. // Chyba ve filmu: Pálení knih ve skutečnosti proběhlo v květnu 1933 a ke všemu ve městě Bebelplatz. // Chyba ve filmu: Když Marcuse Brodyho (Denholm Elliott) seberou nacisté a dají jej do auta, brána, kterou projedou, má znak Africa Korps, který byl zaveden až v roce 1941. // Chyba ve filmu: Ve 30. letech neměla SS žádné ženy v žádných vojenských funkcích. // Sluha ve filmu říka: "Jestli jste Skotský lord, pak já jsem Mickey Mouse." Ve skutečnosti ale šlo o předabování a původně herec říkal, že je Jesse Owens. Větu lze odezírat na rtech. // Chyba ve filmu: Na letišti dva lidé čtou noviny z roku 1918, což by neměli, přestože se děj odehrává o 20 let později. // Chyba ve filmu: V Benátkách Indymu (Harrison Ford) kape krev z jiných koutků úst. // Chyba ve filmu: V katakombách má Elsa (Alison Doody) květinu na halence, která mění polohu. // Chyba ve filmu: Když dospělý Indy (Harrison Ford) drží Coronado a spadne do vody, má jej chvíli v pravé a chvíli v levé ruce. // Chyba ve filmu: Když Indy (Harrison Ford) vyučuje a Marcus (Denholm Elliott) mu vejde do třídy, okno nejblíže Indyho, které je otevřené, je najednou zavřené. // Chyba ve filmu: Když Indy (Harrison Ford) a Kazim (Kevork Malikyan) přeskakují z člunu, který rozbíjí vrtule, v záběru přeskoku je člun celý a hned v dalším zničený. // Chyba ve filmu: Mladý Indy (River Phoenix) má od biče na bradě krev, která se v průběhu posunuje. // Chyba ve filmu: Když spolu Indy (Harrison Ford) a Henry (Sean Connery) mluví ve vzducholodi, Henryho sklenička a Indyho ubrousek mění polohy. // Chyba ve filmu: Když jdou Indy (Harrison Ford), Elsa (Alison Doody) a Marcus (Denholm Elliott) do knihovny, Indy má klobouk, ale v knihovně ho najednou nemá. // Chyba ve filmu: Nosorožec v cirkusu ve vlaku na začátku filmu udělá svým rohem do střechy tři díry, ty však později zmizí. // Chyba ve filmu: Když Henry Sr. (Sean Connery) praští Indyho (Harrison Ford) vázou, jeho klobouk se zmáčkne, ale hned na to je v původním stavu. // Chyba ve filmu: Když Kazima (Kevork Malikyan) zastřelí, má na sobě krev, přestože není vidět zranění. // Chyba ve filmu: Když Henry Sr. (Sean Connery) plaší racky, je v jeho brýlích odraz kamery. // Pod městem Řím nejsou žádné katakomby. // Chyba ve filmu: Ve filmu jsou v německy mluvených zemích znaky psané anglicky. // Chyba ve filmu: Ve scéně, kde Henry Sr. (Sean Connery) čte ve vzducholodi noviny, je vidět, že je čte vzhůru nohama. // Chyba ve filmu: Ve scéně, kdy drží Indyho (Harrison Ford) za ruku Henry Sr. (Sean Connery) při natahování se pro grál, drží ho nejdříve za ruku, v širším záběru však za zápěstí. // Spoiler, chyba ve filmu: Když Indy (Harrison Ford) oživuje vodou z grále svého otce (Sean Connery), ve scéně, kdy se Henry staví na nohy, Indy grál ještě drží, pak je ale najednou na zemi a zvedá jej Elsa (Alison Doody). // Pro Stevena Spielberga jde o jeho nejoblibenější film ze série. // Jedná se o první film ze sériem který získal rating PG-13. // Harrison Ford a Sean Connery při natáčení scén ve vzducholodi neměli kalhoty, protože se natáčelo ve studiu, kde bylo veliké vedro. // Chrám na konci skutečně existuje, ikdyž ne v Alexandrettě, ale ve městě Petra v Jordánsku. // Scény se skauty na začátku byla pocta Spielbergovu děctví, když byl skaut. // Podle adresy na obálce dopisu, který Indy (Harrison Ford) dostane z Itálie, Indy vyučuje na Barnett College. // Chyba ve filmu: Racci, které Indyho (Harrison Ford) otec (Sean Connery) plaší, nejsou ve skutečnosti racci, ale holubi. // Indyho (Harrison Ford) otec (Sean Connery) řekl, že deník, co poslal Indymu, měl poslat bratrům Marxovým. Harpo Marx se přiznal, že jednou musel propašovat tajné dokumenty do Ruska, aby nepadly do cizích rukou. // Elsu (Alison Doody) měla hrát Amanda Redman, ale kvůli strachu z krys odřekla. // Během natáčení trpěl Denholm Elliott AIDS. // Postava Donovana (Julian Glover) se původně jmenovala Chandler. // Kevork Malikyan měl hrát už v prvním díle Sallaha (John Rhys-Davies). // Scéna rychlého stárnutí a smrti Donovana (Julian Glover) byla vůbec první digitálně vytvořená. // Henry Sr. (Sean Connery) používá pistoli Walther PPK. Stejnou používal Sean Connery v několika "bondovkách". // Spoiler: Elsa (Alison Doody) je jedinná hlavní ženská postava ze série, ze které se stane "darebák", a jedinná, která na konci zemře. // viděno 5X

Městečko South Park (1997) (seriál) odpad!

Nerozumím tomu že tak vysoké hodnocení má takové sprosté, oplzlé, hloupé, rasistické nic. Vetšina vtipů jsou jen Antisemitské Cartmanovy urážky, infantilní zápletky, ale nejvíce mi asi vadí ty oplzlé absurdní ztrapňování nevinných celebrit prostě jen tak bez souhlasu, popravdě je mi těch celebrit docela líto a všeho. Navíc mě docela překvapuje že tvůrci nebyli za tu snůšku rasistických vtipů žalováni, protože já bych je třeba zavřel až by zčernali. Nejsmutnější je však že Matt Stone je sám napůl žid, (že se nestydí dělat na seriálu takhle kazící vlastní původ fůj!!!). Jinak * za některé povedené vtipy a * za to jací jsou tvůrci pokud jde o společenské názory (např. za to jejich kritizování nábaženství atd.). Ale stručně řečeno nevidím nic vtipného na vyžraným spratkovi co nadává jak dlaždič a bezhlavě říká na každém rohu říká asociální nadávky na menšiny. Co takhle natočit parodii na Schindlerův Seznam a Pianistu v hlavní roli s Lesliem Nielsonem, to bych neviděl snad žádný rozdíl, je to jen nechutný, oplzlý, megatrapný rasismus propagující škvár. // první díl viděn 30. Prosince. 2012

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Mně se to sice líbí, ostatně jako všem, ale tohle považuji stejně za nejslabší díl série, nechápu proč to má také nejlepší hodnocení. // ZAJÍMAVOSTI (CHYBY VE FILMU): Chyba ve filmu: Nacisti používaji pistoli P-38, která je z roku 1938. Film se však odehrává v roce 1936. // Chyba ve filmu: Na mapě je nápis Thajsko, přestože stát se v roce 1936 jmenoval Siam. // Chyba ve filmu: V Indyho (Harrison Ford) třídě je globus, který ukazuje země Afriky, které v roce 1936 neexistovaly. // Chyba ve filmu: The Africa Korps neexistovala do roku 1941, přesto se ve filmu objevuje. // Chyba ve filmu: Klobouk kapitána Katangy obsahuje insignie námořnictva Jugoslavské lidové armády, která vznikla až v roce 1945. // Chyba ve filmu: Indy (Harrison Ford) letí do Asie hydroplánem Short Solent 3, který se začal vyrábět až ve 40. letech. // Chyba ve filmu: Na mapě je vidět vyznačené Jordánsko, v roce 1936 bylo však Jordánsko známe jako Transjordan. // Chyba ve filmu: Marcus Elliott (Denholm Elliot) říká: "The Bible speaks of the Ark leveling mountains and laying waste to entire regions." Přitom v Bibli se nic takového nepíše. // Chyba ve filmu: Ve scéně na lodi Katanga (George Harris) si Marion (Karen Alen) sundává klobouk levou rukou, další záběr však značí pravou. // Chyba ve filmu: Když si Arnold Toht (Ronald Lacey) popálí ruku o rozžhavený medailon, popálí si i prsty, ale když ukazuje popálenou ruku, má popáleniny jen na dlani. // Chyba ve filmu: Ve scéně vyučování s Indym (Harrison Ford) globus vždy ukazuje Evropu a Afriku bez ohledu na to, z jakého pohledu je natočený. // Chyba ve filmu: Když Indy (Harrison Ford) mluví v přednáškovém sále, jeho tabule je v jednotlivých záběrech různě natočená. // Chyba ve filmu: Indy (Harrison Ford) napíše ve své třídě na tabuli slovo ''Neolithic'', v záběrech se nápis mění a naznačuje jeho přepsání. // Chyba ve filmu: Indy (Harrison Ford) je v Kahiře na tržišti oholený, později má však najednou strniště. // Chyba ve filmu: V úvodní scéně jsou viditelní ptáci, kteří nejsou původem z Jižní Ameriky. // viděno 5X

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Nářez!!! docela dobrý děj, námět... tenhle sprostý humor prostě fakt žeru, navíc se mi moc líbí ta hudba tam která dodává skvělou atmosféru