Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Příjemná komedie s Jackiem Chanem, na kterou se vcelku dobře kouká, ale nijak vás neuchvátí . kdo měl rád kresleného Williho Foga bude se mu líbit i tento snímek. Objeví se i Arnie, ale je to jen pár minut

Expendables: Postradatelní (2010)

SLY DEKUJI Tak jsem se konecne dockal. a nasytil ,naprosto perfektni film,ve kterem je od kazdeho kousek. kazda hvezda tohoto filmu v nem ma svou typickou scenu, Stathamovske rvacky jake zname napr. z Kuryra, Jet -Li sve obvykle rychle nohy a ruce pri svych bitkach. Co se tyce obsazeni 100% odehraji Stallone,Statham, Dalsi clenove party jsou upozadneni Lundgren,Jet Li odehraji tak 60% filmu a Terry Crewes s Randy Couturem tka 45 % Filmu nehodnotim vykon ale cas straveny na platne. Spoustu drsnych hlasek na ktere jsme byli zvykli my kteri jsme vyrustali v 90. letec minuleho stoleti a vyrustali na Rambovi,Komandu atd... Scena ve ktere jsou na scene Sly a Arnie spolecne s Willisem je vyborne osvezeni a primoneuti starych dobrych casu trva to par sekund ale parada... Jen jednu scenu bych vyzvednul nad vsechny ostatni a to : Statham na basketbalovem hristi (kdo uz videl da mi za pravdu) to je navrat do nejlepsi doby akcnich filmu ,neni nijak dulezita pro dej ale pro zaplesani srdce akcniho fanouska kdy kladas kvuli zenske zboucha bandu grazlu a zahlasi super kecy, jako : Co chces ? - Tvuj zivot, ... priste takhle splasknu tvoje koule priteli... Ted uz vis cim se zivim, nejsem dokonaly ale mela jsi pockat, stal jsem za to. jednoduse skvely . myslim ze fandove v mem veku kteri vyrustali na filmech kde se kopalo ,mlatilo ,strilelo bez zrychlenych neprehlednych efektu budou souhlasit kdyz napisu : SLY DEKUJEM

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Ještě jeden zlatý večírek pro tuhle partu !! Postradatelní mají ve svém středu nového muže, ambiciozního mladíka jménem Billy , na jedné misi je chycen a zabit přímo před jejich zraky Jeanem Vilainem (Jean Claude Van Damme) a tak se vydávají na cestu odplaty, kde se k nim přidá Trench (Arnold Schwarzenegger) , Booker (Chuck Norris) , Church (Bruce Willis) a také mladá agentka CIA Maggie. Oproti prvnímu dílu je poněkud zmatenější a děj méně pravděpodobný, Celé jedno městečko je postupně odtaženo do dolu kde těží plutonium a nikdo si toho ani nevšimne, no ale kvůli tomu to Sly nejspíš netočil . Je to takové rozloučení se starou generací akčních hrdinů. Plusy : Delší čas na plátně pro Arnolda s Willisem (i když to také není žádná mega stopáž ) - souboj Adkinse se Stathamem - Přítomnost Norrise a Van - Damma Mínusy : již zminovaný děj - místy spíše parodující Dávám plnej hlavně z nostalgie. Jako akční podívaná je to skvělé, chce to vypnout mozek a kochat s epohledem na plátno kde je najednou několik akčních hvězd mého dětství, ( vlastně všichni ) Hlášky: Když se objeví na scéně Chuck Norris zazní i narážka na vtipy o něm : Prý tě kousla kobra královská ??? - Jo po třech dnech hrozných bolestí ta kobra umřela. Arnold s Willisem se prostřelují armádou : Arnold povídá, počkej tu "JÁ SE VRÁTÍM" , Willis NE ty už jsi se vracel mockrát teď je řada na mě :-) chvíli potom se objeví po boku Arnieho Norris a střílí spolu , Arnold pronese : Kdo přijde teď ?? Rambo?? Arnold se symbolicky vrací na plátna kin ,když vysvobodí postradatelné ze zasypaného lomu jakýmsi buldozerem , vykoukne s doutníkem v koutku a pronese " I´M BACK : Jsem zpátky :-)

Konečná (2013)

Big Arnie´s back Arnold se vrátil se vší parádou, když jeho poklidný úřad šerifa, v ospalém městečku Sommerton u mexických hranic, naruší vražda farmáře, přestřelka a telefonát od FBI že je podezření že se u nich pokusí přejít hranice nebezpečný narkobaron. Navíc po přestřelce , při převozu do nemocnice zemře jeho zástupce. Dá si to Ray Owens dohromady a rozhodne se že tyto činy nenechá bez potrestání. Zjistí že zločinci staví u nich most přes kaňon, protože v Sommertonu není žádný hraniční přechod. Pustí z vězení bývalého kolegu který se teď baví jenom chlastem, ale je skvělý střelec. Ve 4 s pár brokovnicema by nedokázali vzdorovat jejich arzenálu ani minutu, využijou služeb místního, pomateného nadšence do zbraní Johnnyho Knoxvilla. S výbavou kterou jim poskytne se tato pětka vydává na ochranu svého města a mstu za mrtvého kamaráda. Několikrát arnold ve svých filmech prohlásil, JÁ SE VRÁTÍM!! a tentokrát to splnil do puntíku a ve svém věku ve výborné formě, v některých scénách je sice vidět pokročilý věk našeho Terminátora, ale kdo by to nepřešel, když se může kochat jak se největší akční hrdina všech dob, prohání s brokovnicí v rukou, cedí skrz zuby drsné hlášky jednu za druhou??? Neběhá už po plátně sice polonahý a neoslňuje svými proporcemi, ale je to stále ten starý ARNOLD SCHWARZENEGGER, který porazil Predátora, zachránil Johna Connora v Terminátorovi 2, pátral po unesené dceři Jennie v Komandu!!! A já jako skalní fanda tohoto Rakouského dubu, už od mých útlých dětských let, jsem se nemohl dočkat na jeho návrat k herectví po skončení politické kariéry a snímek The Last Stand mě rozhodně nezklamal, už od začátku nabírá neuvěřitelné otbrátky, hlavně první hodina je opravdu našlapaná. Navíc skvělé herecké obsazení : Arnold, oscarový Forest Whitaker, Luis Guzmán, Johny Knoxville ,který teda nějakou zásadní roli nemá, ale dodal filmu trochu humoru a nadhledu . Jestli teda Arnold hodlá pokračovat v nasazeném tempu budu jedině rád. Už letos by na nás měl svou kamennou tváří potěšit v několika dalších snímcích, takže nemusíme čekat dlouho!!! Mě zbývá dodat jediné : Vítej zpátky Arnie!!