Zootropolis: Město zvířat (2016)

Pohodová rozprávka so zaujímavým príbehom a trefnými narážkami na reálny svet ľudí. Animácia bezkonkurenčná. Disney proste na poli animákov vládne. A kľudne si to pozriem aj viackrát. 4* (8/10)

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Seriál, ktorý stál pri zrode súčasnej modernej televíznej tvorby a vo svojej dobe lámal rekordy sledovanosti. Perfektná, komplexná sonda jedného mafiánskeho klanu z Jersey. Skvelý scenár, množstvo už legendárnych dialógov a hlavne životná rola Jamesa Gandolfiniho aka Tonyho Soprana. Pre mňa top seriál a po dlhšej dobe ho mám opäť rozpozeraný, takže o zábavu mám postarané. 5*(10/10)

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nie som fanúšikom Star wars a možno aj preto sa u mňa tá dookola omieľaná nostalgia tak nejak nedostavila. Film sa dá zhodnotiť v podstate ako nenáročná rodinná zábava, ktorá je navyše remeselne stvárnená na jedničku. Abrams v tomto smere potvrdil svoje kvality. Horšie to už je, ale s nezaujimavým príbehom, pri ktorom sa nezbavíte pocitu "aha to som už niekde predsa videl". Je to škoda, lebo nová trilógia si možno zaslúžila kreatívnejšie základy, na ktorých bude v najbližších rokoch vystavaná. Celkovo ale prevláda spokojnosť a opatrné dúfanie, že nás to lepšie ešte len čaká. 4* (7/10)

Dallas 63 (2016) (seriál)

Rozjazd to má parádny. No potom to naberie pomerne rýchly dejový spád a vykreslenie charakterov je osekané na minimum. Škoda, mať to o tých 5 dielov viac, išiel by som s hodnotením vyššie. Záver bol fajn, no popravde som čakal zaujimavejšie a prekvapivejšie rozuzlenie vzhľadom na to koľko rôznych teórii arentátu na JFK existuje ako aj na samotnú problematiku cestovania v čase. Na druhú stranu je však pravda, že samotný dej seriálu inklinuje takmer výlučne k relatívne najpravdepodobnejšej teórii a cestovanie v čase tu nehrá až taký prím akoby sa mohlo na prvý pohľad zdáť. Celkovo určite kvalitný mysteriózny seriál, ktorých v televíznej produkcii nie je veľa. Plusové body samozrejme idú aj za šesdesiatkový retro feeling. 4* (8/10) a chystám sa prečítať knižnú predlohu.

Hlupák (2014)

Skvelé. Výborný ruský film o celospoločenskom úpadku ľudskej dôstojnosti, etiky a morálnosti. Práve daný úpadok je podarane zobrazený prostredníctvom rozpadajúceho sa paneláku. Dokáže sám jednotlivec odvrátiť najhoršie? Odpoveď je zrejmá, no história si pamätá práve týchto jednotlivcov, ktorý sa nebáli ísť proti prúdu. Tento film stojí určite za opätovné pozretie. A palec hore aj za soundtrack. 5* (10/10)

Creed (2015)

Vzhľadom na pomerne vysoké očakávania je Creed pre mňa menším sklamaním. Po stránke technickej a vizuálnej nedosahuje kvalít minuloročného Bojovníka a aj nasnímanie samotných boxerských zápasov je také nemastné, neslané. Na druhej strane je tu výborný Silvester Stallone alias Rocky a podmanivá pouličná atmosféra rockyho filmov. Je zložité porovnovnávať Creeda s jeho predchodcami, keďže už to nie je primárne o Rockym, ale o mladom Creedovi a jeho začiatku boxerskej kariéry. Človek preto snímku nemôže vyčítať nízku mieru nostalgie, ktorú priniesol najmä film z roku 2006. Je potreba ale dúfať, že práve tento filmový počin bude základom ďalšej úspešnej boxerskej dramatickej série. A uvidíme, či sa v nej ešte objaví aj Italský hřebec Rocky Balboa. 4* 7/10

Spectre (2015)

Za mňa spokojnosť. Craig je výborný Bond a toto je navyše jeho "najbondovejšia" bondovka. Filmu dominuje epická uvodná sekvencia v Mexiku, ktorá je proste dokonalá. Ďalej netreba zabudnúť na skvelý ponurý vizuál, chytrú prepojenosť s predošlými "craigovkami", connerovké odkazy ako aj na akčnú vlakovú pasáž. Léa Seydoux v roli bondgirl bola zaujimavá voľba a určite nesklamala. Škoda občastných zádrhelov v scenári a odfláknutého londýnskeho finále. Zatiaľ 4* (8/10) a uvidím po ďalšom zhliadnutí.

Dozvuky (2012)

Sebareflexia Poliakov podaná vo veľmi kvalitnom filme. Výborné skĺbenie minulosti s prítomnosťou, zaujimavý scenár, skvelé herecké výkony a podmanivá hudba. To všetko tu nájdete. Objektívne to nie je za 5, ale vzhľadom ku kontroverznej téme tu jednu hviezdičku kľudne pridám. A z histórie dobre vieme, že Nemci a Poliaci nie sú jedinými ktorí majú na rukách židovskú krv. 5* (9/10)

Stav milosti (1990)

Ľahko nadpriemerná gangsterka, kde najviac zaujme atmosféra Hell´s Kitchen a skvelý Oldman. 4* (7/10)

Svět na houpačce (2014)

Výborný dramatický feel good movie s ešte lepším Ruffalom. Človek si hneď uvedomí, že potreba byť doma s deťmi a venovať sa im v čo najväčšej možnej miere je na nezaplatenie. Tak pre deti ako aj samotných rodičov. 4* (8/10)