Parkování (2010)

Osud je kolikrát hodně nevyzpytatelný a dokáže spojit zdánlivě neslučitelné, a proto si k sobě najdou cestu i dva lidé, věkem zcela rozdílní, povahou jakbysmet a o jejich cestách životem ani nemluvě. Příběh je spíše lidsky smutný a když už svitne nějaká ta nadějě na změnu k lepšímu, opět se dramaticky změní. Hodnocení 85%

Zbav nás od zlého (2009)

Film chladný a místy až depresivní jako severní vítr na jaře v Čechách v roce 2013... Musím vyzdvihnout herecký výkon zpěvačky z dance-popové skupiny Aqua - Lene Grawford Nystrøm Rasted v roli Pernilly, velmi mile mi překvapila. Hodnocení 86%

Hon (2012)

Chladné severské drama o nevinné lži, která dokáže z normálního člověka udělat štvanou zvěř mrknutím oka. Hodnocení 90%

Na cestě - Na cestě po Rio de Janeiru (2013) (epizoda)

Na schody brazilského umělce Jorge Selaróna jsme se v Riu bohužel nedostali. Snad někdy příště. Ale už bohužel bez případné fotky s tímto umělcem, který zemřel 10.1.2013. Z dokumentu se dalo vymáčknout víc...šťávičky :-) Hodnocení 66%

Counterpunch (2013)

Příběh o Emíliovi Manriquem, který vyrůstá v rozvrácené rodině. Jako malý pomůže své matce proti násilníkovi takovým způsobem, že je za to poslán na 7 měsíců do výchovného ústavu. Poté se jeho výchovy ujme jeho strýček Frank, který vede boxerskou školu. Emílio začne pod jeho dohledem trénovat, ale nedaří se mu sehnat žádného promotéra. Všichni od něj dávají kvůli jeho minulosti ruce pryč... Film se mi celkem líbil, až ná záverečný zápas, který mi přijde celkem odfláknutý. Hodnocení: 62%

Na dřeň (2012)

Velmi příjemné drama s výbornou Marion Cotillard. Hodnocení 81%

Let (2012)

Podle hodnocení zde, mi přijde film drobně podhodnocený. Ačkoliv se může zdát, že film místy působí jako reklama na různé druhy whiskey, vodky či bourbonu, má určitě, co nabídnout. Denzel Washington je neustále v lihu, občas přikrášlený ještě nějakou tou lajničkou, ale role se zhostil mistrně. Navíc když se na scéně objevil jeho osobní "lékař" v podání Johnna Goodmana, musel jsem se smát. Nejtěžší pro alkoholika je, přiznat si, že už je opravdu na konci cesty a pokud chce skončit jednou provždy, musí jít cestou odvykačky,...ano, má to happy end, ale co je na tom špatného. Music: Alan Silvestri, Soundtrack: 1.Barenaked Ladies - Alcohol, 2.Joe Cocker - Feelin' Alright, 3.Red Hot Chili Peppers - Under the Bridge, 4.Cowboy Junkies - Sweet Jane, 5.The Rolling Stones - Sympathy for the Devil, 6.The Rolling Stones - Gimme Shelter, 7.Bill Withers - Ain't No Sunshine, 8.John Lee Hooker fea. Van Morrison - Never Get Out of These Blues Alive, 9.Marvin Gaye - What's Going On, 10.Jeff Beck Group - Going Down, 11.The Beatles - With a Little Help From My Friends, 12.Traffic - Feelin' Alright, Hodnocení: 80%

Terapie láskou (2012)

Bradley Cooper mi v roli týpka s bipolární poruchou ze začátku vadil. Postupem času, když se seznamuje víc a víc s Jennifer Lawrence jsem si něj zvykl, až si ho nakonec oblíbil a strašně mu fandil. Chemie mezi ním a Tiffany funguje dokonale, až bych si myslel, jestli náhodou netvoří pár i ve skutečnosti :-) Už ted se těším na jejich další společný film "Serena". Music: Danny Elfman official soundtrack: 1.Danny Elfman - Silver Lining Titles, 2.Stevie Wonder - My Cherie Amour, 3.Alabama Shakes - Always Alright, 4.The Dave Brubeck Quartet - Unsquare Dance, 5.Alt-J - Buffalo, 6.Les Paul & Mary Ford - The Moon Of Manakoora, 7.CrabCorps - Monster Mash, 8.Ambrosia Parsley & The Elegant Too - Goodnight Moon, 9.Eagles Of Death Metal - Now I’m A Fool, 10.Danny Elfman - Walking Home, 11.Bob Dylan & Johnny Cash - Girl From The North Country, 12.Jessie J - Silver Lining, 13.Rare Earth - Hey Big Brother, 14.The Dave Brubeck Quartet - Maria other music: 15.Joan Shaw - Rain In My Eyes, 16.William Kimball - Hard To Find, 17.Led Zeppelin - What Is And What Should Never Be, 18.Stevie Wonder - Dont You Worry ’Bout A Thing, 19.White Stripes - Hello Operator, 20.UCLA Bruin Marching Band - Street Cadence, 21.Frank Sinatra - Have Yourself A Merry Little Christmas, 22.Piero Piccioni - Amore A Forza, 23.Evan Lurie - Popeye’s Clog, 24.Toco - Guarapiranga, 25.Andrea Guerra - Cesaroni’s Tango, 26.Tribute Beat - Sway, 27.Evan Lurie - Devil Tango, 28.White Stripes - Fell In Love With A Girl, 29.Johnny Mathis - Misty, Asi to není na plných 5*, ale i tak Hodnocení: 85%

Zabít tiše (2012)

Nic moc převratného, místy pěkná nuda a nakonec mi přišlo, že se dívám z povinnosti kvůli Pittovi. Ale ani Brad celý film neutáhl. Hodnocení: 50%

Nic nás nerozdělí (2012)

Úžasné drama založené na skutečném příběhu rodiny, která na vlastní kůži pocítila sílu tsunami 26.12.2004 v Thajském letovisku Khao Lak. Příběh Vás pohltí už během první čtvrthodinky a vzhledem k síle a vcítění se do daného stavu hlavních hrdinů, nepustí až do samotného konce. Perfektně jsou zvládnuté efekty samotných vln a jejich ničivé následky. "We set out blindly, without knowing the way, Purpose became story and story became journey. You stayed with us despite Your Pain and you let us tell Your Tale and for this, we thank You deeply" María Hodnocení 89%