Taipei 101 (2006) (TV film)

Skla na této do roku 2010 nejvyšší budově světa umývají 4 party po dvou a trvá jim to 3 měsíce,...až dojdou na konec, můžou začít znovu,....slušná představa :-))

Mechanik zabiják (2011)

Film ve svižném tempu s pěkným závěrem,...opět máme asi zaděláno na pokračování :-) Music: Mark Isham

Fighter (2010)

Velmi pěkně pojaté životopisné drama z boxerského prostředí, ve kterém vyniká Christian Bale jako Dicky Eklund, nevlastní brácha pozdějšího boxerského šampiona ve welterové váze Mickyho Warda. To jak režisér přiblížil celou jejich "pošahanou" rodinu v čele s matkou a 7mi sestrama se jen tak nevidí. Christian Bale zahrál vyčichlého boxera zavislého na cracku velmi přesvědčivě. Trochu mi připadalo divný, že se nejdřív "Irish" Micky Ward nechal několik kol pěkně zmlátit a pak najednou ožil a soupeře v následujícím kole poslal k zemi a rozhodl zápas....při představě jaké pecky musel schytat. Ale nikdy jsem ho v realu boxovat neviděl, tak to nakonec mohla přeci jen být skvělá taktika... Music: Michael Brook

Králova řeč (2010)

Přiznám se bez mučení, že historická dramata nejsou úplně mým šálkem kávy, ale tento pohled do soukromí britské monarchie ukazuje důležitost krále a jeho význam pro samotný lid a dělá z něj velmi poutavý příběh. Děj mě pohltil prakticky od samotného začátku, a to jakým způsobem zahrál Geoffrey Rush "doktora" logopeda mi absolutně odrovnalo a nedovedu si představit, že by Oskara za výkon v mužské vedlejší roli získal někdo jiný.

127 hodin (2010)

Když vidím ty záběry z Canyonlandu, trošku mi mrzí, že mi v USA nezbylo víc času,...ale vedlejší Arches je hodně podobnej a možná ještě hezčí. Skály jsou v Utahu prostě famozní a ty stezky po nich nemají chybu a už vůbec není těžké zabloudit :-) Celkem silný příběh, který mi svým obsahem hodně připomněl drama Pád do ticha. V momentě, kdy si Aron "pižlá" ruku tupým nožíkem to asi nebude podívaná úplně pro každého. Film má poměrně povedený soundtrack ze kterého bych vyzdvihl ségru Rolla z Faithless Dido a Rogera Joureta. Music: A.R. Rahman, Soundtrack: 1. Free Blood - Never Hear Surf Music Again, 2. A.R. Rahman - The Canyon, 3. A.R. Rahman - Liberation Begins, 4. A.R. Rahman - Touch of the Sun, 5. Bill Withers - Lovely Day, 6. Vladimir Ashkenazy - Nocturne No.2 in E flat, Op. 9, No. 2, 7. Plastic Bertrand - Ca Plane Pour Moi, 8. A.H. Rahman - Liberation in a Dream, 9. Esther Phillips - If You Love Me (Really Love Me), 10. A.R Rahman - Acid Darbari, 11. A.R Rahman - R.I.P., 12. A.R Rahman - Liberation, 13. Sigur Rós - Festival, 14. Dido & A.R. Rahman - If I Rise

Opravdová kuráž (2010)

Opět jeden z westernů, který se povedl. Hailee Steinfeld alias Mattie podala skvělý výkon (rád si počkám, co převede ve svém dalším filmu) stejně jako Jeff Bridges. Vypadá to, že by si Jeff Bridges mohl odnést opět po roce zlatou sošku. Music: Carter Burwell

Million Dollar Baby (2004)

Všichni 3 hlavní aktéři získali oskara, Clint sice "jen" za režii, ale má cenu něco dodávat.... Perfektní výkon zarputilé Maggie, která Vám vžene slzy do očí..."Mo chuisle" moje krev, můj miláček.

Muž v ohni (2004)

Music: Harry Gregson-Williams, Soundtrack: Lisa Gerrard - Creasy Dies

Zelený sršeň (2011)

Green Hornet jako celek se mi líbil, ale už dost přehnaně na mě působila především scéna v redakci deníku a pak zcela zbytečné 3D, tak jak je tomu v poslední době dost často. Ale jinak je film plný akce a vtipných scén a fajnové hudby.Především se mi líbila písnička od Coolia - Gangsta s Paradise, kterou si v autě prozpěvuje Britt Reid a Kato. Music: James Newton Howard. Pokud se chcete proměnit třeba v Kata a zabojovat si proti Chudnofskému nebo spíše Bloodnovskému navštivte oficiální stránky filmu a zahrajte si hru :-) http://www.zelenysrsen-film.cz/

Do hlubiny (2005)

music: Paul Haslinger Soundtrack: 1.Ziggy Marley - Good Old Days, 2.Holly Palmer - I Will, 3.O S Xperience - I'll Be, 4.Paul van Dyk feat. Vega 4 - Time of Our Lives, 5.Paul Haslinger & Dan di Prima - Think It Matters, 6.Rhombus - Clav Dub, 7.Shawn Barry - No Trouble, 8.Louque - Whoa Now, 9.D Bo - VIP, 10. Trick Daddy feat. Khia & Tampa Tony - J.O.D.D., 11.The Jackson 2 - Papi, 12.Guerilla Black - It's Alright, 13.Billy Steel - Of Course Nigga You Can, 14.Louque - Perique, 15.Jimmy Cliff - Wonderful World, Beautiful People, 16.Abdel Wright - Remember