Souboj Titánů (2010)

Nějak jsem nepochopil, proč je film vydáván za 3D, těch triků tam bylo jako šafránu. Většina bojů mi přišla dost nepřehledná a příběh se zase až tak nepovedl. Spíše se u mě jedná o zklamání a raději si vzpomenu na bezmála 30let starý originál...

Odsouzeni k boji (2007)

Příběh o americké armádě, která má zjednat pořádek v íráckém městě Haditha a o tom, co nastane, když je jeden z nich zabit a dva další vážně zraněni po výbuchu bomby nastražené ve vykopané díře na silnici....Američané zbavení smyslů a prahnoucí po pomstě za každou cenu šlápnou tentokrát vedle, když si myslí, že jsou těsně za povstalci, kteří na ně nastražili bombu a vyvraždí civilisty... "Bomby těch zkurvenejch utěrkářů zabíjí mariňáky každý den!"

Lovec hlav (1976)

Velmi povedená kriminálka se starým dobrým Belmondem, kterému vydatně sekunduje Bruno "Maigret" Cremer "Na Vaše zdraví",.... "Na Tvoje, Koko! "

Smrt čeká všude (2008)

Tento film, at už ho někdo bere spíš jako hraný dokument se režisérce Kathryn Bigelow maximálně povedl a přál bych jí za něj Oskara. To, že válečné drama natočí žena by mě moc nenapadlo, ale Kathryn předvedla exceletní výkon. Děj filmu mě pohltil od samého začátku a nepustil mě až do konce. A scéna, kdy James vytahuje bombu z těla malýho kluka mi dala docela zabrat. Film je místy dost krutý, ale věřím, že takováto je v Iráku bohužel realita, protože v jejich náboženství je dost těch, kteří si neváhají odpálit u těla bombu. Dennodenně čteme v tisku nebo vidíme v televizi, kolik lidí díky nim zase přišlo o život. Scénář: Mark Boal, Hudba: Marco Beltrami and Buck Sanders Soundtrack: Ministry - Fear (Is Big Business), Ministry - Palestina, Ministry - Khyber Pass, The Norman Candler Strings - Your Smiling Face

Pláž (2000)

Pro tento film mám slabost, protože jsem několikrát byl na místech, kde se natáčelo. Thajsko je prostě nádherný, hlavně ostrovy v Andamanském moři, ale zpět k filmu. Scénář je poměrně slabý a tak film asi příliš neoslní, ale jednu velkou kvalitu má a tou je bezesporu soundtrack, který patří k mým nejoblíbenějším. Hudbu má na svědomí americký skladatel s italským jménem Angelo Badalamenti Soundtrack: 1] Leftfield – Snakeblood, 2] All Saints - Pure Shore, 3] Moby – Porcelain, 4] Dario G. Feat. Vanessa Quinones – Voices, 5] Underworld - 8 Ball, 6] Sugar Ray - Spinning Mary, 7] Asian Dub Foundation - Return of Django, 8] Blur - On Your Own [Crouch End Broadway Mix] 9] Mory Kanté - Yeke Yeke [Hard Floor Mix], 10] Faithless – Woozy, 11] Barry Adamson - Richard, It's Business as Usual, 12] New Order – Brutal, 13] Unkle - Lonely Soul 14] Angelo Badalamenti - Beached (remix Orbital)

District 9 (2009)

District 9 mě asi tak prvních 20 min. nechal poměrně chladným, ale když Wikus přijde do styku s tím správným kreveťákem nabere film nečekaný spád a maximálních obrátek. Pak je to jízda až do konce a i závěr se scénáristovi velmi povedl. Uvidíme, jestli pokračování přijde za 3 roky nebo budou chtít producenti jen vytřískat peníze a honem honem natočit pokračování. Pokud to bude produkovat opět Peter Jackson, tak bych se výsledku nebál… Hudba: Clinton Shorter Soundtrack: 1] District 9, 2] I Want That Arm, 3] She Calls, 4] Exosuit, 5] Harvesting Material, 6] Heading Home, 7] A Lot Of Secrets, 8] Back to D9, 9] Wikus Is Still Running, 10] Get Him Talking, 11] Prawnkus

Mizerové (1995)

Filmová prvotina na režisérské židli se Michaelu Bayovi skutečně povedla (a to jeho vlastní Porsche 911 mu docela závidím :-)) Velmi svižně plynoucí akce, které jsou kombinovány s poměrně slušným soundtrackem. Hudbu má na svědomí Mark Mancina. Soundtrack:1.Diana King - Shy Guy, 2. Warren G - So Many Ways [Bad Boys Version], 3. 69 Boyz - Five O Five O (Here They Come), 4. Juster - Boom Boom Boom, 5. 2Pac - Me Against the World, 6. Someone to Love, 7. Keith Martin - I've Got a Little Something for You, 8. Ini Kamoze - Never Find Someone Like You, 9. Call the Police, 10. Da Brat feat. The Notorious B.I.G. - B Side, 11. Xscape - Work Me Slow, 12. Call O'Da Wild - Clouds of Smoke, 13. KMFDM - Juke Joint Jezebel, 14. Inner Circle feat. Tek - Bad Boys' Reply, 15. Mark Mancina - Theme from Bad Boys

Leon (1994)

Podle mě nejlepší film Luca Bessona. Výjimečné herecké výkony Jeana Reno, Natalie Portman a Garyho Oldmana. Strhující příběh o profesionálním zabijákovi Leonovi, který miluje svojí květinu aglaonemu a také Matildu. Je dobře, že Besson nakonec Natalii k filmu “přemluvil”. Hudbu nemá na triku nikdo jiný, než Bessonův dvorní skladatel Eric Serra, který dělal hudbu snad ke každému jeho filmu. Kromě 24 tracků od Erica Serry k filmu patří také skladby od Stinga - Shape Of My Heart a Bjork - Venus As A Boy