• Pohádka

Castle na zabití (2009) (seriál)

Castle. Tenhle seriál je moje srdcovka, takže nedokážu být absolutně objektivní, alespoň můžu napsat názor velkého fanouška: Podle mě, je to jeden z těch nejchytlavějších seriálů. Jednou začneš a nevíš kdy skončit...ještě k tomu, když máš všechny díly k dispozici. Přiznám se, že jsem každý díl viděla minimálně 3x :) Takže, jestli přemýšlíte, dívat- li se na Castla, tak tady máte hned několik důvodů, proč začít: 1.) případy a dění je uvěřitelné. Detektivové jsou detektivové, patologové, patologové a všichni si dělají tu svou práci. Ne, jako v některých jiných seriálech, kde dělají všichni všechno. 2.) Seriál je plný skvělých hlášek (především v originále - dabing spoustu hlášek úplně zazdí) a dobrého humoru. Je to opravdu perfektní relax. Alespoň pro mě. Always... 3.) Případy jsou zajímavé, i když se, především v prvních řadách, dá vrah vytipovat už na začátku. Navíc je mnoho případů inspirováno skutečnými zločiny a příběhy. 4.) Ryan & Espo vedlejší postavy, ale přesto neoddělitelná součást seriálu. Skvělá bromance, kterou si divák hned zamiluje. 5.) A to je asi ten nejdůležitější bod - ústřední postavy Castle a Beckett jsou prostě neodolatelně krásní, viďte? jsou jako Tango a Cash, Starsky a Hutch. On zabíjí její trpělivost a ona je ta nejnedostupnější osoba, kterou kdy poznal. Jejich škádlení a pošťuchování dodává seriálu jiskru a šmrnc. I v pozdějších sériích, kdy spolu začnou chodit, seriál neztrácí na zajímavosti a napínavosti. 6.) Po téměř 7 sériích si seriál stále drží velmi dobrou úroveň. Takže není prostor pro zklamání. 7.) Stana Katic (Beckett) - krásná, roztomilá, inteligentní osoba. Výborná herečka. Moje osobní závislost. A samozřejmě taky Nathan Fillion (Castle) - šarmantní týpek se smyslem pro humor- a zbytek herců, kteří jsou všichni do jednoho zajímavé a příjemné osobnosti.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Miluji filmy tohoto typu, takže já osobně jsem byla nadšena. Myslím, že film byl velmi dobře zpracován a scénky z obou časových os na sebe krásně logicky navazovaly. Celý příběh byl velmi příjemný a dokázal v člověku vyvolat různé pocity, které se velmi rychle střídaly. Radost nahrazoval smutek, smutek štěstí a štěstí pocity nostalgie. Film byl inspirován skutečností a dokonce se zde objevily i fotografie a nahrávky z reálného života, což závěru dodalo nádech sentimentu. Pro mě měl film vše, včetně skvělých herců. Takže osobně nechápu některé záporné kritiky.

Zimní příběh (2014)

"Máme na střeše koně? " Začalo to hezky, ale potom už to šlo z kopce. Příběh nedává smysl, postrádá logiku a hlavní myšlenka je podle mě ztvárněna špatným filmovým žánrem. Spousta věcí není objasněna. Opravdu nedoporučuji fanouškům logiky. Na druhou stranu ale... má to v sobě cosi kouzelného.

Millerovi na tripu (2013)

Super!! Budu opakovat ostatní, ano, závěr se příliš nevyvedl, ale přes to jsem musela dát 5 hvězdiček, protože to prostě stálo za to. Pobavila jsem se báječně - skvělé hlášky, super zápletky, nápaditost, spousta vtipných situací u kterých jsem se velmi dobře zasmála. Všichni herci byli báječní. (Castlova Molly Quinn) Líbily se mi i hudební vložky. Spousta skvělých scének. Podle mě obsahoval film snad všechno, takže spokojenost. Určitě se do budoucna ráda podívám znovu.

Blízko od sebe (2013)

Příběh jedné rodiny, která se díky nešťastné události po letech sešla u rodinného stolu. Jak rychle se sešli, tak rychle se rozešli. Jak rychle se začnete smát, tak rychle vás smích zase přejde. Skvělý příběh, skvělí herci. Dokud neuvidíte, nepochopíte. Určitě stojí za to shlédnout.

Vejška (2014)

Jo, vůbec to nebylo špatné. Řekla bych, že oproti gymplu jsem se bavila o něco více. Co se příběhu týče, nemám moc výhrad, bavila jsem, uteklo to hezky rychle, závěr poměrně překvapivý. Chybějící zápletka mi v tomto případě vůbec nevadila. Co se hereckých výkonů týče: Zuzana Bydžovská byla famozní! Samozřejmě taky Jirka Mádl. Scéna s Ivanou Chýlkovou s holí v ruce byla bomba - škoda, že neměla více prostoru. Naopak mi dost vadila Vorlova artikulace. Vyloženě si šlapal po jazyku, což je u hlavní postavy celkem problém. Ale přes to Vejška určitě patří k těm lepším českým komediím. Určitě předčila mé očekávání.

Poslední mise (2006)

Ve filmu bylo hodně "detailů", které prostě byly do očí a dělaly z filmu spiše nelogickou splátaninu. Příběh byl tuctový a samozřejmě nemohla chybět romantická tečka. Na druhou stranu si film přes to všechno dokázal udržet moji pozornost až dokonce. To + sympatičtí herci = 2 hvězdičky.

Vlk z Wall Street (2013)

Když se z normálního chlápka stane milionář. A když toho chlápka ještě k tomu hraje Leonardo DiCaprio, tak to opravdu stojí za to. -Přeskočil jsem fázi rozradostňování a objevil novou: obrnu- Aneb tak trochu jiný kšeft. V kancelářích i mimo ně se naplano žije bohémský život těch nejšílenějších rozměrů. Bavila jsem se od začátku do konce, příběh byl dosti bláznivý a dobře proložený vtipnými scénami a dobrými hláškami. Děj odsejpal a všechno dohromady hezky klapalo, takže 3 hodiny v kině uběhly jako nic. Herci byli špičkoví, zejména Leonardo v "Lemon scéně". Nemůžu si stěžovat, takže jasný pětihvězdičkový film.

Spirit (2008)

Z tohoto filmu jsem měla neskutečně rozporuplné pocity. Vlastně ani nevím proč...byla to dost velká blbost a dokoukala jsem se na to upřímně jen kvůli zvědavosti a Staně Katic a její roztomilé roli policistky. Nějaký děj i příběh to sice mělo, ale nic extra poutavého. Nevyhledávám další setkání s tímto filmem.