• Thriller

Zabít Gunthera (2017)

Óóó, tady je to s hodnocením špatné. No podle obsahu a obsazení by se mělo jednat o akční komedii, ale tohle je parodie, která se dokonce ani sama nebere vážně. Ale pokud tento film pojmete jako takový vtipný dokument o né moc inteligentních zabijácích, tak se to dá shlédnout úplně v pohodě. Vtipů tam pár je, překvápko taky, akce sice působí poněkud lacině, ale to snad u parodii bývá. Cobie Smulders zde má roli, kdy spíš jen vypráví, ale taky je vidět dost a Arniemu to tady sekne a na svých zhruba 70 vypadá fakt dobře a tu jeho vitalitu mu mohou někteří jen závidět. Takových 60 % to klidně může mít. Já dávám 4 hvězdy, ale ta čtvrtá je jen a jen za nedoceněnost tohoto snímku.

Zrodila se hvězda (2018)

Vůbec netuším, kolikrát jsem měl slzy v očích a ke konci už jsem se ani nesnažil to zakrýt a normálně jsem brečel jak malý harant po výprasku. Přitom se film vůbec nesnažil hrát na city a představoval nám tady příběh, který taky nebyl ničím vyjímečný, ale s takovou emocionální náloží, že film opravdu nevnímáte jako nějaký příběh, ale sledujete osud dvou lidí a to s hudbou, která mě dojímala snad ještě víc. Gaga a Cooper jsou fakt super. Vůbec jsem nečekal, že by Gaga takhle zahrála a Cooper takhle zazpíval. Romantické dramata moc nemusím, ale tohle jsem si náramně vychutnal.

Černá labuť (2010)

No, panečku tohle bylo něco. První hodina je sice trochu slabší a měl jsem několik výtek, které ovšem mizely postupně jedna za druhou a k perfektnímu finále už jsem jen zíral. Jde o to, že dějem je to zezačátku nenápadné až nudné, ale najednou se něco stane, všechno má najednou svůj důvod a následný vývoj vás vystřelí ze sedaček. Tohle mám u Aronofského rád tuhle hru s divákem. Po skončení si musí každý svůj úsudek udělat sám. Mě například pobíhal mráz po zádech. No a na závěr musím teda podotknout, že teprve po tomhle filmu si plně uvědomuju, jak neskutečně těžká a tvrdá disciplína balet je.

Neřízená střela (2010)

Taková průměrná spíše lehká komedie než krimi a už vůbec ne drama. Je to příběh o zabijákovi v letech, kterého jeho řemeslo už moc nebaví a tak se nechá okouzlit svým cílem a to se jeho nadřízeným moc nelíbí. Bohužel ta změna proběhne moc rychle a tím se film zlomí na druhou půli, než aby jemně přešel sladěný s příběhem, tak jak je to pro britský film typické. Nighy hraje zabijáka slušně, spíš mě tu fascinovaly jeho hodné oči, Bluntová klasický průměr a vidět Grinta mimo Bradavice bylo i fajn. Nejvíc mi ovšem utkvěla v hlavě postava Martina Freemana a jeho zabijácký až skoro sadistický úsměv. To je taková ta pomyslná třešnička na dortu a další důvod, proč tomu dám 4.

Králové zlodějů (2018) odpad!

Nuda, nuda a veliká nuda. Krimi to není ani náhodou a drama snad jen v tom, co nyní může filmový průmysl vyprodukovat a pustit do kin. Je mi líto hereckého obsazení, protože tvůrci měli k dispozici skutečný příběh, ale tenhle brak, co jsem teď viděl, je opravdu otřes. Plánování loupeže - cca. 2 minuty, samotná loupež - asi tak 10 minut a opravdový průser je policejní vyšetřování - a to taky asi tak v 5 minutách . Nejen, že vůbec není detailně popsaný, ale hlavně úplně postrádá nějaké dialogy nebo postupy atd. Vůbec není jasné, jak na ně přišly, prostě najednou je měly, klapka, konec a titulky. Zbytek stopáže jsou jen záběry na herecké legendy, které se snaží tvářit a chovat hrozně drsně, debilní dialogy, které místy nedávají ani smysl, pár záběrů krajiny, hodně záběrů vlaku zvenku i zevnitř a nic moc hudba. Bohužel film nemá jediný aspekt, kvůli kterému bych mohl dát aspoň hvězdu. Obloukem se vyhnout a rázem máte 100 minut života navíc.

Poslední loupež (2001)

Nedá mi to a musím prostě srovnávat s o šest let starším filmem Nelítostný souboj (Heat), kde se potkal Pacino s De Nirem a nasadily laťku velmi vysoko. Poslední loupež (Heist) sice nemůže dosáhnout takovýchto kvalit, nicméně své klady má. Především Hackmana a malinko přehrávajícího DeVita. Zatímco Heat jsem sledoval se zatajeným dechem, tak Heist je proti tomu totální oddechovka s dobrým dějem, slušnou zápletkou a pár zvraty, jenž podpořily mou zvědavost a s tímhle ohledem jsem si film i užil.

Na odstřel (2009)

Parádní novinářsko - politický thriller se skvělými dialogy a excelentním Crowem. K napětí hodně pomáhá hutná atmosféra a postupné odkrývání jednotlivých faktů navíc dovoluje i divákovi špekulovat nad možnými závěry a přesto nelze říct, že by byl děj předvídatelný. Mně samotného závěr a jeho vygradování překvapilo. Jen je škoda, že Affleck nerozehrál nějakou tu mimickou ukázku a jen se drží svého, ale ta jeho postava filmu docela sedla a já tomu 5 hvězd rád dám.

Spolu to dáme (2017)

Tohle je krásný film, který dokáže chytnout za srdce. U některých scén se smějete, některé zase vženou slzy do očí a já osobně jsem se asi i trochu připitoměle usmíval. Herecky není co vytknout, stopáž je přiměřená a protože se jedná o film podle skutečné události, neváhal jsem s pěti hvězdama ani chvilku.

Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Tyhlety rádoby ženské hrdinky se mi začínají čím dal víc líbit a hodně hereček v mém hledáčku už takovéto role má. Tak jsem moc rád, že Jennifer Garner se mezi ně přidala a to hned s filmem, kterému neváhám napálit všech pět hvězd. Ono to totiž mělo vše, co má takový film mít včetně koulí. Jennifer považuju za velice dobrou herečku a byť jsem jí ve filmu Zázraky z nebe to její "haleluja" ani trochu nevěřil, tady mi opět dokázala, že hrát umí. Film samotný slušně odsýpá a poslední zhruba půlhodinka už je vyloženě filmová lahůdka. Tady bych nedal na hodnocení, které tedy není úplně marné, ale i tak si myslím, že zdaleka nevystihuje kvalit tohoto snímku, což je škoda. Takových 75 % to klidně může mít.

Malá čarodějnice (2018)

Pohádka, která si najde cestu k divákovi bez ohledu na věk. Vizuálně není co vytknout a na Karolinu Herffurth se dobře dívá. Směsice kouzel a to zejména v hudebním podání malým dětem působí fakt mile a tyto scénky v sobě mají obrovskou dávku vřelosti, jakou bych od němců nečekal. Trošičku mi vadil přechytračelý havran, ale chápu, že tady tvůrci nechtěli okopírovat potterovskou sovu, která by se sem hodila mnohem víc. Jinak jsem si to užil, dá se u toho krásně vypnout.