Po strništi bos (2017)

hudba mi připadá dost kýčovitá a přesladká, dělám jakože jsem ji neslyšel a dávám pět hvězdiček

Týpci a zbraně (2016)

Omyl! Kdo to nazval komedie je vedle. Je to drama stejně jako film Obchodník se smrtí (Lord of War). Jinak pojato a přece to samé. Slovník Merriam-Webster: "War Dog = 2. one who demands or threatens war" Hudba to drama trochu odlehčuje.

Jak je těžké stát se Švýcarem (1978)

Tento film je takový méně slavný předchůdce známého filmu Zelená karta (1990). Když jste chtěli před 20 - 30 lety (ne dnes) získat občanství v kterékoliv zemi na západě, vypadalo to hodně podobně jako v tomto filmu. Dodávám jen, kdo to nezažil, jen stěží pochopí.

Hunt vs. Lauda (2013) (TV film)

Myslím, že je dobré vidět nejen tento film, ale i film Rivalové. Pak je možné lépe porozumět tomu, co se dělo před 40 lety. Jak napínavý to byl souboj a jak se svět od té doby proměnil. Je velice zajímavé pozorovat naprosto rozdílný přístup k závodění od manažerů McLarenu a Ferrari a oceňuji, že je film o tehdejší éře formule 1 usazen do kontextu s hudbou, Concordem ale i cigaretami :-).

Rivalové (2013)

Vůbec mi navadí, že se to tehdy v r. 1976 chronologicky odehrávalo trochu jinak. Nebylo a není moc lidí, kteří byli/jsou schopni si vyjednat u banky půjčku na závodění, aby si mohli koupit místo ve formuli 1. Kdo třeba i dnes po menší autonehodě by si chtěl opět co nejdříve zařídit a přitom by neměl strach a neměl před očima předchozí nehodu, při které málem přišel o život? Kdo ze dřívějších aktivních závodníků zůstal u formule 1 až do dnešních dnů? A konečně prodal by někdo své auto, kdyby jej byť jen pár kilometrů řídil Niki Lauda?

Detectorists (2014) (seriál)

Po zhlédnutí 2. série měním hodnocení na 5 hvězd. A věřte nebo ne, ale "Detectorists Christmas Special 2015" je tou nejlepší tečkou za 2. sérií, ať již věříte jako Sheila nebo ne jako Lance... Škoda jen, že obě série nevyšly také na Blu-ray disku. 1. cena BAFTA v kategorii seriálů je naprosto zasloužená.

Oddělen (2011)

...scény ve filmu přehnané nejsou...jen je nutné podotknout, že film se odehrává na státní základce...první ročník na jakékoliv střední škole ve státech je pak obrovský kvalitativní skok....

Paříž, Texas (1984)

šest hvězdiček je ještě málo - taková Amerika opravdu je - pomalu tam po zhlédnutí tohoto filmu člověk ani nemusí už letět

Co jsme komu udělali? (2014)

Allons enfants de la Patrie, Le jour de gloire est arrivé ! ... Christian Clavier slzí...a jeho obrana se začíná hroutit... :)

Láska na kari (2014)

hezká pohádka...hádám, že pan Hallström byl ve Francii naposled tak před 40 roky...