Lincoln (2012)

Celý súčasný Spielberg. Audiovizuálna nádhera, skvelé herecké výkony, brilantná réžia, výprava... a k tomu vagón nudy. Niežeby otázka zrušenia otroctva a postava Lincolna neboli dôležité a zaujímavé, len čo je moc je moc, a na mňa toho politikárčenia v snahe získať hlasy pre 13. dodatok ústavy USA bolo trochu moc. Vlastne sa takmer celý film točil len okolo tohto. Strašne jednotvárne a čo je jednotvárne má tendenciu nudiť. To je aj tento prípad. Slabý priemer. 55/100

Září (1987)

S ťažkým srdcom dávam W. Allenovi menej ako 4 hviezdy, ale nemôžem inak. U mňa rozhodne najslabšie dielko, s nicotným príbehom a s dialógmi, ktorým chýbal obvyklý Allenovský šmrnc. Len pár scén ma dokázalo vytrhnúť z celkovej nudy a letargie, hlavne v spojitosti s účinkovaním Dianne Wiest. Keby to nebolo tak dobre zahrané a s tak veľkou dávkou dobovej charizmy 80. rokov tak idem ešte nižšie. 55/100

Superhypochondr (2014)

Nemôžem uprieť pár podarených frkov a gagov, ktoré však súviseli takmer výhradne len s Romainovým hypochodrizmom. Všetko ostatné mimo tohto bolo nezaujímavé a šedivé, aj keď v tomto smere sa čo to zlepšilo na záver, keď došlo na akciu a dobrodružné Romainovo vyslobodenie z väzenia. Moc ma to nenadchlo teda, slabučký priemer. 50/100

Padesát odstínů černé (2016)

Aj napriek všeobecnej strelenosti a hlúposti sa mi táto paródia páčila viac ako jej predloha originál. Niektoré gagy aspoň pobavili, keď už nič iné. Na toto sa dá fakt pozerať len keď má človek náladu na niečo šibnuté, potom to nie je až také zlé. 50/100

Pytel kostí (2011) (TV film)

Výborný scenár s veľkými predpokladmi navnadiť diváka na záhadu, živiť jeho zvedavosť nezodpovedanými otázkami a obaliť ho do rúška mysterióznosti a tajomna, proste King. Filmové spracovanie sa však dostatočne nepopasovalo s touto výzvou a z načrtnutého potenciálu dokázalo vyťažiť ledva polovicu. Zručnejší režisér by z tejto predlohy urobil atmosferickú megabombu. Netvrdím, niečo sa podarilo, ale bolo toho hrozne málo, hlavne v strede snímku. Našťastie aspoň koniec v tomto smere niečo zlepšil. Slabší priemer. 55/100

Zóna smrti (2005)

Obsahovo, množstvom akcie aj formálne iba priemerné, avšak ku koncu ma príbeh milo prekvapil nečakaným vývinom udalostí, ktorých dôsledkom bolo náhle zvýšenie emotívneho náboja. Skrátka ten koniec bol najlepší, cesta k nemu je ale pomerne šedivá a miestami aj nudná. 60/100

Superbad (2007)

Nič extra, ale pár momentov dokázalo zabaviť. Najväčší problém vidím v tom, ako okato sa tu tlačilo na pílu s cieľom byť čo najviac vtipný. Napr. také scénky s policajtmi, ktorých šibnutosť mi už prišla až moc prehnaná. Z dvojky Hill-Cera mal jasne navrch Hill, ktorý tu svoj extrémne narušený a nadržaný zjav dokázal pretaviť do pár vtipných hlášok. Naopak, Cera mi tu prišiel ako taký suchár snažiaci sa o vážnosť, ale výsledkom z jeho strany bola iba nuda. Priemer. 60/100

Úkryt (2014)

Bettanyho režisérska prvotina podľa môjho názoru nedopadla veľmi dobre. Istá snaha by tu bola, niekoľko scén tu po dramatickej stránke vyčnieva, avšak ako celok to pôsobí šedivo, nudne a s minimom emócií. Pritom tu bolo všetko, čo má mať poriadna sociálna dráma, no skrátka to nefungovalo. Do istej miery je to spôsobené tým, že základ pointy u hlavnej hrdinky plával na vode, bol nesympatický a na mňa pôsobil rušivo. Každý deň stratia milióny ľudí po svete životného partnera, to však neznamená, že sa vykašlem na dieťa a odídem si plniť svoj feťácky bezdomovecký sen. Takže už len z princípu som k hlavnej ženskej postave ihneď zaujal negatívny postoj, preto sa ani nemohli dostaviť žiadne emócie. Na druhú stranu ale uznávam, po hereckej stránke bola premena J. Connelly na vychrtlého kostlivca celkom zaujímavá. Našlo by sa tu však pár scénok, kde som jej to hranie moc neuveril. To už skôr sa mi pozdával ten černoch, ktorého cesta za vykúpením nebola tak nesympatická a aj ako postava ma bavil viac. Suma sumárum, veľmi slabá dráma. 50/100

Cena za slávu (2014)

Tak dievčinka to evidentne chcela niekam dotiahnuť a niečo v živote dokázať. Na tom by samozrejme nebolo nič zlé, len keby to neobnášalo hnitie zaživa a pár mordíkov spolubývajúcich... Škoda tej hodinovej nudy, počas ktorej nám snímok ponúkne iba pohľad na ničím zaujímavý život pár flákačov a dievčinky, ktorá stále chodí po filmových konkurzoch. Posledná tretina ale našťastie už horor naozaj pripomína, veľmi pekná práca kamery a pár nechutných scén v spojitosti s hnitím zaživa. Mordov by som však uvítal viac, pričom mohlo byť aj lepšie a nápaditejšie gore. Priemer. 60/100