Drive Angry (2011)

Je málo nesmyslných filmů, jako je tenhle. A to je to, co na nich mám ráda, prostě ty paradoxní věci, které se ve skutečném světě nedějí, jsou ve filmu mnohokrát zveličené a kdo ví, co ještě. Je to jako Kick-ass, Scott P. a jiné filmy. Tak nereálné, až se mi to vlastně líbí. A to Drive Angry je. Jo, Nicolas se prostě hodí do takové role, proč ne. A když je film nabit akcí a nenudím se, není to jen dobře? O tom to přeci je, proč dávat filmu, u kterého jsem zaujatě koukala, dávat je 2 hvězdičky, protože to dělají všichni? A také nutno dodat, že hudba byla zcela perfektní. Zápor? Amber mi jen způsobila komplexy no.

Po zániku Země (2013)

Supr nápad, supr kamera, ovšem postrádá to nějaký TO, co by zabodovalo. Začátek mě mírně nudil a zlepšilo se to až od půlky filmu, kdy to bylo nabité akcí. Musím uznat, že mladý Smith je jednička, ale film nezachránil. Nemyslím se, že celý film může utáhnout jen pastva pro oči, která je dobře udělaná (chválím grafiky!!), málo dialogů, umírající Will.. zkrátka kdyby chtěl, dalo by se z toho vymlátit víc.

Nic nás nerozdělí (2012)

Na co si hrát? Tenhle melodramatický film me nabudil tolika pocity, jako už žádný dlouho ne. V jedné vterine rodinná idilka se vším všudy, navzájem milující se rodina a ve druhé vteřině běsnící živel, kterému je lepší se neplést pod nohy. Nicméně takovéto téma si říká o to hrát na city, ale s jako duverohodností? Kdo by byl řekl, ze každý cin postav bude tak věrohodný ,az me to vedlo k tomu prožívat muka s nimi. Brecela jsem smutkem i radosti. Děsila jsem se vody a mela jsem husí kůži při záběrech z vody, kdy to zdaleka nepripominalo drama, nýbrž horor (a ano, horove prvky umocnil hudební doprovod..viz scéna rekapitulace Marie pod vodou). O výkonu herců se mužů zmínit snad jen v mladickem Tomu Hollandovi, kdy tento mladý hoch dokázal něco, co ani někteří velikáni nesvedou. U dvou dospelych představitelů, hlavně u Ewana, se něco takového očekává. Nesmim vsak zapomenou na pointu, rodina vzdy byla a je na prvnim miste a deti, byť se to třeba nezdá, jsou někdy mnohem emocionálně vyspělejší.

Rivalové (2013)

Není to špatný film, ba naopak je velice vydařený. Je až neskutečné, jak je Daniel podobný Nikimu Laudovi. Ony životopisné filmy mají přeci jen něco do sebe, na nic si nehrají a většinou z nich mrazí po zádech, jelikož uvědomíme-li si, že tohle se opravdu někomu stalo, zůstává nám rozum stát. Rush bych neoznačila za nejlepší film, jsou filmy, ze kterých jsem byla odvařenější. Rivalové se mi líbili především díky mé slabosti, Chrisovi, ale musím nechat, že zvuky formule jsou slast pro mé uši.

Trans (2013)

Neuvěřitelný nářez. Scéna za scénou zajímavější, akčnější. James nesmírně sexy. Pro mě tento film nemá chybu. V akčních a i sebevic nesmyslných scen se da vyznat a neztracite se. Za mě plný počet a nová pozice v oblibených hercích.

Lásky čas (2013)

Není to to,co jsem čekala. Doufala jsem ve víc, vetší romantiku, a ne tolik let. Jsem spíš zklamaná, než nadšená, proto musím dát jen 3 hvězdičky, už jen proto, že se mi v téhle roli Rachel prostě nelíbila, zatímco Bill skvělý jako vždy).

Zlodějka knih (2013)

Je možné, aby někdo dokázal napsat takovou knihu, která má víc poslání, než kterákoliv jiná? Jak vidno, je. A já musím děkovat Petronimu a Percicvalimu, že zpracovali tak úžasnou předlohu a dali jí duši i ve filmové podobě. Něco tak čistého, láskyplného a obyčejného jsem už dlouho neviděla. Nebudu tu lhát, že jsem nebrečela. Brečela. A ne jednou, probrečela jsem celý film dojetím, jak je ten film krásný, kvůli moudrům, kvůli vývoji příběhu, smrti, lásce, knihám. Vždyť nejkrásnější filmy nejsou ty, co mají 90% postprodukce doděláno za zeleným plátnem. Stačí pointa a správná volba herců, jako je Sophie, v té holce čpí talent, jako v málokom. Jsem ráda za tento film.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Neviděla jsem ani jednoho Pána prstenů, tudíž jsem naprosto uchvácena atmosférou Nového Zélandu a prací grafiků a nemohu srovnávat jako někteří! Opravdu je to slast pro mé oči a jako třešnička na dortu je opravdu skvěle vystavěný příběh a herci.

Slunovrat (2008)

Nic převratného, ale ani nic pod průměrem. Zkrátka neškodný film s hororovými prvky, který ničemu neuškodí, děj předvídáte, lekačky nejsou a postavy jsou víceméně sympatické.

Město (2010)

Tedy musím uznat, že takový výkon jsem od Bena nečekala. Že je skvělý herec, to.vím, ale že i režisér? Nebudu to srovnávat s Gone, baby, gone, když jde o zcela jiný film, protože i ten měl něco do sebe. Město vlastně nepotřebuje nějaký okecávačky, protože tu neni co probírat, je to super film, a to taky především díky předloze. Proč ale nedám 5 hvězd? Ty dám, až si budu opravdu jistá, že z filmu nešlo dostat víc, protože zatím věřím, že šlo.