Thor (2011)

Okrem krásnej hudby, prázdny. Tak by sa dal charakterizovať tento tu Tór. Po skoro 2 hodinách stopáže si to Odinov synátor strihne expresom do Jotunheimu, aby troška rozkopal čerstvo napadaný snežík a na Zem, poštekliť Portmanovej ohyzdnú kostričku. Nakoniec si to rozdá s nieažtakcelkombratom vo verbálnom súboji. Toť vše. Z tohoto všetkého mi vzišla jediná otázka : Kde má Loki ťažisko na prilbe?

Dobré manželství (2014)

Neviem, či je to už nejaké pravidlo ale Kingové veľmajstra majú na plátno sakramentskú smolu. Novela bola skvelá, súčasťou zbierky Full Dark, No Stars, a King ako vždy je majster podania príbehu. Tu to však chýbalo. Príbeh kompaktne pôsobil rozťahane, nezáživne a hlavné postavy spolu nefungovali tak ako mali. Aj keď som popravde dopredu vedela do čoho idem, čakala som aspoň náznak zimomraviek, aspoň jeden zdvihnutý chlp, namiesto toho ma bralo do spánku. Ach.

Stage Fright (2014)

I cez umňaučané, školopovinné šušne, teenagerský glee výter zo zadku a veľkého kusa ´Sekanej´. Metal this shit ! 2*

Labyrint: Útěk (2014)

Banda násťročných chalanov uzavretá v teráriu koľko... 3 roky? Obhospodárujú pôdu, vyrezávajú drevené figúrky a tancujú okolo ohníka. Postavy nemajú veľmi čo ponúknuť a ja si po čase matne spomínam na akéhosi Thomasa, aziata, Petra Pana, černocha, mekáčového chlapca, zamračeného ne-sympaťáka a tú blbku. Nedá sa však uprieť že prvá polovica filmu bola celkom napínavá, druhá o dosť menej a koniec už nič moc. Každopádne som zvedavá na pokračovanie a možno sa dám znova nahovoriť aj na kino.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Pokrútená "rozprávka" o Šípke, kde Zloba nie je až taká zlá, Ruženka je nehorázne vycerená, princ je čerstvo vybalený z krabice od Mattela a kráľovský tatko len jednoducho múti špinavú vodu na dvore s roztraseným prstom. Darmo, klasika je klasika.

Divergence (2014)

Twilight skončil, tak prečo nezatneme ďalšiu vypatlanú lovestory pre umravčaných násťročných, balansujúcu na hrane debility? Prečo nie...Hlavná hrdinka je odulá Trish ktorá sa rozhodne že sa pridá k podskakujúcim opiciam v tmavých návlekoch s hustými tetovaniami. Rýchlosťou blesku sa z dreva stáva drsná bojovníčka za práva Grínpisákov. Pretože ona je divergent (môže pirohy na sladko, aj so slaninou) . Horšie než príbeh sú dialógy, ktoré zrejme generoval zavírený pc, plus veľa absurdít typu- spoločné záchody. Čo k tomu viac dodať? Teším sa na druhú časť, ktorú budem pozerať leda tak so šedým zákalom.