Management (2008)

I přes docela milou atmosféru a příjemné herce tomu něco chybí. Možná silnější příběh? Možná víc humoru (nepamatuju se, ze bych se něčemu fakt od srdce zasmál). Reálné to není, to je jasné. Ve skutečnosti je ten chlap prostě loserský stalker a na JA by neměl sebemenší šanci.

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

Produkčně je to výš, herecky je to pořád poloamatérské, ale takovým příjemným, nekřečovitým způsobem. Vtipy jsou brutální, nechutné a nevkusné, prostě takové, jaké máme od Ing. Pohla rádi a kvůli kterým na to celé koukáme. Jednička mi přišla ostřejší, ale i tady si člověk najde svoje. Super camea (Kocián z Lunetiků, co žebrá od Klempíře bagetu, taptapové). Rozhodně jedna z nejlepších českých komedií za poslední dlouhé roky a jedna z mála, u kterých jsem se na pár místech smál nahlas.

Onibaba (1964)

Určitě to není horor. Atmosféra je ale hutná, pomalá a něčím stísňující. Na jedné straně mě to nedokázalo bavit celou dobu, na druhé jsem pořád zvedavě koukal dál. Oceňuju, že spoustu věcí režisér naznačí, ale interpretace už je na divákovi.

Okno do dvora (1954)

Příjemná krimi s takovou tou pomalou starosvětskou atmosférou. Bavilo mě to nápadem i dialogy, místy to ma i dost příjemný humor.

Koniec a začiatok (1968) (TV film)

Filozoficky je to nadčasové. Ale že si to někdo troufl natočit v roce 68, to je hodně navíc. Určitě jedna z nej slovenských TV inscenaci. Postava redaktora by mohla byt zahrána lip, Chudík naopak výborný. Bavilo mě to.

Světlonoc (2022)

Určitě je to zajímavé jako doklad kvality toho, co produkuje FAMU a co se financuje z veřejných peněz. V obou případech je zjištění dost tristní. Celý film působí dojmem, jako by někdo hodně neměl rad prostředí, ve kterém vyrostl (asi, nevím) a teď se rozhodl ho vykreslit jako karikaturu kde jsou muži zlí, mají pušky a bijí děti a ženy a taky znásilňují ženy, zatímco ženy jsou čisté a spojené s přírodou a proto jsou čarodějnice. Kromě těch, co žijí s muži, ty jsou týrané a jsou s tím smířene a opravdové ženy vnímají jako čarodějnice. Což by se celé i dalo snést, kdyby ten film mel aspoň scénář a jakž takž zajímavý děj. Hlavní klad díla je, ze jsem ho nemusel platit nedobrovolně já, ale Slováci.

Šťastný nový rok 2: Dobro došli (2021) odpad!

Z toho, co jsem viděl, je to ještě horší než první díl. Moc rád bych to v hodnocení reflektoval, ale odpad dostal už ten minulý díl. Nefungují tu stejné věci (humor, dialogy, herci) a odehrává se to v Chorvatsku.

Šťastný nový rok (2019) odpad!

Kdyby tenhle film nevznikl, nestalo by se nic. Vůbec nic. Snad jen, že by si pár lidí ušetřilo čas a mohli ho věnovat něčemu zábavnějšímu, třeba pozorování mraveniště.

Chodec (1973)

Docela uvěřitelný pohled na člověka, který se nakrátko ocitl někde mimo svůj běžný život a udělal strašné věci, zapomněl na ně a zase žil normálně. Ale teď se vrátily, zvenčí i zevnitř.

...a jitra jsou zde tichá (2015)

Tenhle film má dvě zásadní slabiny. První, že působí strašně papundeklově, lacině a nerealisticky. Německý tank vjíždí do vesnice a je naleštěný, jako by byl na přehlídce. Celou dobu mají všichni - Němci i Rusové - perfektně čisté a vyžehlené uniformy. Fakt to působilo rušivě. Druhá věc je, že mě moc nebavil děj. Prostě žijou v chajdě a pak přijdou nepřátelé. V Rusku umějí točit dobré válečné filmy, ale tenhle mezi ně nepatří.

Časové pásmo bylo změněno