Dům ďábla (2009)

Jednu hvězdu za retrostylizaci, zbytek si ponechám pro sebe, jelikož jsem film pochopil až moc dobře. Šlo jen o to, jak zabít čas a ve výsledku se navzájem plácat po rameni, kterak jsme natočili suprový snímek pro filmové kritiky.

Sága: Prokletí stínů (2013)

Původně jsem chtěl dát 1 hvězdu za sličnou elfí bojovnic (kterážto jakoby z WOW vypadla) další hvězdu za mnou preferovaný žánr. Jakmile jsem se informoval, za jak nízký peníz ( 33.000 dolarů) byl tento film pořízen, neváhal jsem přidat další dvě hvězdy. Dle mého jsem za málo peněz obdržel mnoho muziky, nebo jsem prostě skromný a nekritický.

Oculus (2013)

Opět mě nezklamala tradiční metoda - přečíst si negativní komentáře a po té shlédnout film. Byl jsem příjemně odměněn hororem o ultimátním zlu, snad entitě z jiného světa, jež si našla cestičku do lidské duše skrze rám zrcadla.

Ledová archa (2013)

Snaha o verzi Nonstop Briana Aldisse přenesenou do říše pana nejvyššího železničáře Zababy trpí na spoustu hluchých míst a technických neligičností. S přivřeným okem bych tento snímek v klidu shlédl a snad bych dal i o hvězdu více, nebýt toho pos.anýho konce! A v tom se hrdinové vezou stejně jako v onom nikde nestavícím vlaku. Nechal jsem se bohužel znechutit do té míry, že si zaspoileruju!: Prostě pro pár doušků mrazivého vzduchu zastavím vlak, co na tom, že při tom zařvou desítky možná stovky dalších pasažérů. Hlavně, že se v závěru mohu pokochat pohledem na ledního méďu, kterak šplhá po skále. Na atmosféru literární předlohy to nemá ani náhodou.

House of the Dead (2003) odpad!

Tak ukrutně jsem se bavil, až jsem to nedokoukal. Tímto skládám velký hold tlačítku vypnout.

Konečná (2013)

Osobně jsem nedoufal, že Arnie, hvězda mého mládí, ještě zazáří, pominuli miniroličky v Postradatelných. Mé obavy že se Schwarzenneger zesměšní stařeckým pokusem o návrat filmového hrdiny, se ukázaly liché. Akce, napětí a sebeparodie se vzpomínkou na ducha osumdesátek hodnotím na velmi dobré čtyři hvězdy!

Rodinka na tripu (2004)

Na tripu? Wow! To jsem jediný, kdo si toho všimnul? Podle názvu bych to tipoval na dokument o americké drogové scéně. Slovenský název filmu " Rodinka na výlete" mě příjde příhodnější.

Proroctví z temnot (2002)

Nejsem fanouškem Richarda "Pretty Woman" Gereho, to předesílám. V tomto snímku mě možná víc uchvátilo zvolené mysteryózní téma "motýlího muže", což je slušná lahůdka pro každého milovníka záhad. Komu je třeba hledat chyby po stránce logiky, zvládnutí filmového techniky, jistě je zde najde. Ani stokrát omleté tvrzení - podle skutečné události, bla..bla..atd, mě neodradilo o absolutního hodnocení.

Nevědomí (2013)

Nadávejte, haňte si jak libo. Film jsem shlédl naštěstí trailerem a kritiky "nepolíben". Pokud se vám nelíbil, je to čistě jen a jen váš problém a subjektivní pro mne irelevantní dojem. Slušné sci-fi, se slušným obsazením, slušnými triky. Jo. A Tom Cruise byl taky v pohodě. Slušně!

Pavouci útočí (2011) (TV film) odpad!

Jedné věci nerozumím. Co se vám na tom nesmyslu líbilo? Vždyť to nebylo ani vtipné (Pavoučí teror) ani horor (Arachnofobie)! A digitální triky na hovno! Ukázkový případ odpadu.