Rambo: První krev (1982)

Tento film mal naozaj hlavu a pätu. Nebola to len nezmyselná strieľačka, pekne vystihol aj bezvýchodiskovú situáciu vojnových veteránov po návrate späť. A Stallone sa na tú úlohu veľmi hodil - svojim hereckým štýlom presne zapadol do role J. Ramba.

Felix a Rose - Láska po francouzsku (2002)

Príbeh nanič, scenár tiež - herci tým pádom nemali čo hrať. Ó aká to škoda. Výsledok je hodina a pol nikam nevedúcej nudy.

Dlouhá cesta (2002)

Neviem, či tento film spadá do kategórie teen filmov... Tento film je totiž citlivý a má myšienku. Na nič sa nehrá, len ukazuje to čo má a to aká silná a oddaná môže byť láska. Ľutujem len občasnej nadsázky a nedotiahnutých vecí v scenári, s ktorými by tento vážne nádherný film dostal aj 6*.

Osamělý mstitel (2003)

Človek by akčnému filmu mohol odpustiť kadečo ale keď je tak hrozne nudný, tak čo s ním? Nepozerať.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Asi najrozpačitejší film celej trilógie. Nápad so svatbou je fajn a zápletiek okolo sa naskýta dosýtosti. Herci podržali svoj štandard, naozaj najlepšie vyznel Seann Williams Stiffler a najmä jeho tanečné kreácie z gay baru.

Zelené peklo (2003)

Nápad podľa mňa úplne skvelý, flashbackoidné prevedenie mohlo byť trochu lepšie, všetci tí vojaci sa mi úplne začali pliesť a bolo "po zábave", pretože pochopiť kto je kto a čo kto komu je hodne podstatné vzhľadom ku kope pohľadov a zvratov vo filme. Ak sa ale sústredíte už prvý krát resp. pozeráte druhý, zápletka zrazu prekukne a potom je to výborná zábava. Škoda tej malej chybičky, inak super.

Božský Bruce (2003)

Ach jaj. Opäť komédia, ktorá sa akoe snaží nastieniť problémy ľudstva. A možno by sa to aj podarilo, nebyť toho že je to poväčšinou nuda. A to potom vznosné myšlienky zaspia tiež. A navyše... Jima Carreyho musíte znášať, priateľka Rachel je úplne o ničom a zachraňuje to len Morgan Freeman. Lenže ten je na scéne asi 10 min. Śkoda.

Sloužit Sáře (2002)

Celkom príjemná komédia, najmä postava Joea je veľmi dobre napísaná a taktiež zahraná. K tomu aby to bola veľmi dobrá komédia ale ešte niečo chýba. Najskôr lepší scenár lebo na komédiu bolo zábavy predsa len trochu málo.

Matrix Revolutions (2003)

Dôstojné zakončenie série, ktoré ma upokojilo hlavne v kontexte Reloaded. Samotná začiatočná scéna sľubovala návrat k starým dobrým praktikám 1. Čo sa teda týka fabuly príbehu, tam niet čo vyčítať - Wachowskí si to urobili po svojom a vo filme toho viac nepovedali ako povedali a tak odchodom z kina vlastne nič nekončí. Čo sa týka efektov, tam prakticky tiež niet čo vyčítať, najmä scéna obrany dokov je dychberúca, deus ex machina je naozaj božský a záverečný súboj dvoch matrixích supermanov je tiež pozoruhodný. Určite sa im podarilo vyhnúť nudnosti Reloaded. Čo trochu pokrivkáva, sú miestami výpadky scenára, ktoré stoja film 1* a ktoré sú naozaj zbytočné (najmä už spomínané klišoidné hrdinstvo Mifuna a jeho nezletilého nabíjača). Matrix ako séria je ale dielo, ktoré má svoje miesto na piedestáli kinematografie a určite v zbierke chýbať nemôže.

Loupež po italsku (2003)

Typická popcornová pohodovka, ktorej naozaj niet čo vyčítať. Niekto si zmlsne na mini cooperoch, iný na Ch. Theron a niekomu sa bude film proste páčiť taký aký je. Inak treba vyzdvihnúť S. Greena, ktorého Napster je počítačového maniaka až príliš cool.