• Krátkometrážní

Avatar (2009)

I ked Avatar nie je príliš bohatý čo sa deja týka (a modrá nie je mojou obľúbenou farbou) ja ho predovšetkým hodnotím ako celok a vravím,že v prvom rade sa nám tvorcovia postarali o absolútny a dokonalo-čistokrvný vizuálny zážitok zo sledovania.Nepoznám jemu podobný snímok.Zase raz Cameron vytiahol spod rukáva najvyššiu kartu,jeho úspech na tomto projekte je opodstatnený a ten musí byť aj náležite ohodnotený + som nesmierne rada záveru kedy dobro zvíťazilo nad ľudskou chamtivosťou.

Trans (2013)

Snímka natočená v štýle film noir,ale zato však veľmi moderne zachytáva hrdinov v extrémnych situáciách plného násilníckeho správania,zúfalého pudu sebazáchovy a chamtivosti.Tri naše ústredné postavy sa pohybujú vo svete,kde nie je nič isté,neustále musia rozlišovať medzi pravdou a cielenou manipuláciou a o nič lepšie nie sme na tom ani mi-diváci.K záveru kladne hodnotím napínavé a zábavné rozlúsknutie príbehu.

Kůže, kterou nosím (2011)

Tí Španieli vedia byť,ale riadne skazení a úchylní.Využiť svoje schopnosti a zručnosti k naplneniu svojej pomsty BANDERAS priviedol až k absolútne ženskej dokonalosti.Snímok,ktorý začína rozprávať svoj príbeh akoby od konca,ale pekne pomaly,aby v nás nevzbudil žiadne podozrenie..Neskôr odkryje všetky karty,spraví si nábeh na pointu veci,eso na Vás vytasí až v poslednej tretine a Vám to razom docvakne.V takto silnú pointu som nedúfala ani vo svojich najtajnejších túžbach (v dnešnom konkurenčnom svete plnom klišé point to dobre padne).Pozrite si moderného Frankensteina v ženskej koži a budete sa mať radi vo svojej koži.BRAVO BRAVISSIMO.

Prokletý klaun (2014)

Po tomto filmovom zážitku sa môžeme i my dospelí s kludným svedomím a celkom odôvodnene báť klaunov.V tomto smere to bol skvelý vizuálny zážitok.Brrrr.Musím upozorniť,že na toľko zavraždených detí v jednom snímku moje oko jakživ nezabudne,i ked boli myslím ,,len " traja či štyria,no to bohato postačuje.Lenže tvorcia nevyžmýkali z ,,luxusného" námetu poriadne hustú šťavu a ani zdaleka neišli na maxxximum.Jadro spackali a u mňa sa začínalo obdobie samotnej nudy.V určitých okamihoch i v námete mi trocha pripomínali Radcliffovho Horns.Možno sa len tvorcovia inšpirovali a možno len náhoda.Záverečné finále sa ani nestihlo rozbehnúť,ja si svojho klauna vychutnať do detailov a už sa končilo.Škoda.No napriek tomu silné 3 hviezdy.Nemôžem si pomôcť.

Slídil (2014)

Otravní reportéri na čele s JAKEom GYLLENHAALom v hlavnej úlohe nám ukazuje ako sa robí kariéra v rámci tohto byznisu.Na úlohu úlisného reportérika postupom času až magora sa pripravil nebezpečne skvele a stvárnil ho z gráciou až do takej miery,že po tomto filmovom zážitku ho vari budem ešte dlhšiu dobu nenávidieť.A o to ide.1 hviezdu strhávam,kedže rozjazd je o máličko slabší,kedy netuším čo týmto chcel básnik povedať,no druhá polovica strhla všetku pozornosť na seba.Prepáč Jake,ale tvoje reportáže v skutočne reálnom svete by som nesledovala.Nemám na to žalúdok :-)

Černé moře (2014)

Univerzálny JUDE LAW v dobrodružnej výprave za zlatom v hlbokých vodách Čierneho mora.Za mňa osobne a možno zaujato tu Jude Law dokazuje svoje kvality aj ako herec a v samotnom snímku i ako vodca skupiny novodobých/moderných podmorských pirátov rôznych národností.Zatvorení v obmedzenom priestore bez možnosti úniku s ľudmi ,,hladnými" po zlate je riziko samo o sebe.Skúste si len tipnúť ako táto prekérna situácia môže skončiť.Musím sa priznať,že viac ako trocha ma otravovali všetky tie odborné výrazy zo sveta fungovania ponoriek atd.(a bolo ich nie málo) predsa len nie som odborníčkou na ponorky.Zo snímku sála strašne veľa testosteronu a ku koncu som bola i celkom rada,že to skončilo.Tento snímok by som možno mohla označiť typickou mužskou záležitosťou.

Kandidát (2013)

Nerozumiem prečo sa o tomto snímku dozvedám až teraz!Naša kinematografia ešte NIKDY nebola taká fresh,šla s dobou a neodviedla tak kvalitnú prácu.Na hercoch vidieť ich snahu, prezentujú sa v celkom inej polohe ako sme u nich už tradične (a bohužiaľ) zvyknutí - vraví sa tomu mať výraz.Po prvý krát v živote som im to herectvo verila.Chválihodné plus.Netradičná téma vniesla nový a čerstvý vietor do našich súčastných skúseností s filmom.Vlastne akékoľvek.Táto snímka bola výzvou a s kľudom toto spracovanie politiky vs.médií mohlo skončiť fiaskom,ale vypálilo to nad očakávanie dobre.Snímok náhodne ,,zaprel" o moju pozornosť a hodnotím ho kladne.

Motel smrti (2007)

SPOILER!Sympatický pár,ktorý sa rozhodne zísť z diaľnice (aké klišé v hororovom svete) a od tohto momentu sa lov na mačku a myš môže začať..Netušila som,že jeden tak bohom zabudnutý a prachom zapadnutý motel môže vo svojom zákulisí skrývať toľko zákutí a skrýšok.Čo k tomu dodať,asi len toľko,že pán majiteľ svoj ,,,biznis" mal perfektne premyslení,lenže to nemohol vo svojom začiatku tušiť,že stretne tak odhodlanú bytosť v podobe éterickej Kate Beckinsale,ktorá záver vezme do vlastných rúk a tým nám tu minimálne dokazuje svoju nasrdenosť i to,že zabiť 2 muchy jednou ranou môže padnúť celkom vhod.Nenáročný snímok,ktorý je živý a udržuje si moju pozornosť a sympatie po celú stopáž.Chuťovka.

Los ojos de Julia (2010)

Ďalší v poradí šťavnatý a poctivý psychothriller zo španielskej ,,kuchyne".Mám radosť!Ale POZOR snímok môže byť ľahko mätúci v jeho mysteri začiatku a jeho pána ,,tajomného",ktorého nikto nikdy nevidel,ale žiadne strašidlá tu prosím nehľadajte.Ide tu predovšetkým o dobre zvládnutý thriller z mäsa a kostí,ktorý Vás privedie k senzačnému finále.Tento kúsok rozhodne stojí za pozornosť.

Táta na plný úvazek (2004)

Ale kdeže,toto nebude vydarená rom.komédia s tak suchým obsahom,vravela som si.A veru,až tak veľa sa tam toho nedialo a ani zrovna príbeh sa neuberá mílovými krokmi.Lenže scenár odviedol kus práce,pri ktorom bol použitý kus zdravého rozumu.A to je už pomaly vzácnosťou.Náhodou by takýto druh srandy a dialogov v podobe trefných sexistických poznámok ocenilo i mužské publikum.Jennifer Lopez si tu užila svojich 5 minút slávy a neviem či sa trafili do podoby jej potencionálnej dcéry,ale to v konečnom dôsledku nie je až tak podstatné ako to,že Ben Affleck tu ukázal svoju neutrálnu stránku herectva,kde vie byť primerane akčným i sladko romantickým.V závere milá vsuvka od Willa Smitha.A ak sa dá na tomto zasmiať hoc iba 3 krát,no zato s chuťou,nech to má silné 3*.