• Krátkometrážní

Nebezpečná známost (2005)

Snímok,ktorý dokazuje,že aj muži sú schopní prechovávať k žene lásku až za hrob a to doslovne.U mňa si snímka získala 5 minút slávy práve v tých posledných 5 minutách.A preto na viac ako 2 hviezdy to nevidím.

Mr. Jones (2013)

Takže v skratke..Mr.Jones je chlapík,ktorý tvorí v lone nedotknutej prírody a zrazu mu do jeho pokojného sveta vtrhne duo mladých ľudí z civilizácie a narušia mu tak jeho symbiozu človeka s prírodou (neuveriteľné!My ľudia všetko zničíme,však?) Tak si ,,povie" len:,,To je ale drzosť.Vyrušili ma,vyruším aj ja ich-po svojom". Som rada,že sa tvorcovia neuchýlili k plytkej vyvraždovačke,ale nieslo to v sebe hlbšiu myšlienku.Neskutočne mystické a miestami desivé.Kľudne takáto odnož mr.Jonesa s nadprirodzenými schopnosťami môže fungovať niekde tam vonku v našom skutočnom svete.Nebola by som proti.

Co s láskou (2014)

SPOILER ,,Možno kráčam po predom určenej ceste,aj ked ju zatiaľ nevidím".Cesty Božie sú nevyspytateľné.V závere to pochopíte a všetko bude dávať perfektný zmysel,ale ešte predtým..Už ma ruka svrbela napísať,aby prestali s tými Sparksovými spracovaniami kníh,ale to by nesmel prísť ten dramatický zlom zhruba v polovici filmu,ktorý ako novináry zvyknú s obľubou vravievať ,,vyraziť dych" ba naopak,takéto príbehy si zaslúžia filmové spracovania.Toto je to najlepšie od Sparksa a od doby Zápisníka jednej lásky.Urobil nádhernú bodku za príbehom - neznížil sa k čistému happyendu,lebo tak sa ani reálny život nekončí a nedoprial Amande kúsok životného šťastia v podobe muža,ktorého milovala celý život. Žiadne - žijú spolu až do smrti.Nikdy to nie je čierne alebo biele, ale má to rôzne odtiene sivej.Odporúčam aj tomu najzarytejšiemu odporcovi romantiky.Dramatický,dojemný príbeh zo štipkou mystiky.Poctivé 4 hviezdy.

Aux yeux des vivants (2014)

Láska otca k synovi je taká silná až to trhá srdce.Ja vravím,kiež by nebola,potom by nevzniklo to o čo sa pokúšali.Nepotešili ma a ani ja ich nepoteším,ked napíšem len,že to bolo mizerné.Francúzi vedia oveľa lepšie vyšpičkovať jednotlivé situácie,toto je akoby 2×vyluhovaný čajový sáčok.Dospelý muž si z netvorom nevie dať rady a chlapec ho pošle k zemi obyčajnou panvicou,hmm.K zamysleniu,či k popukaniu.Pointu tiež netreba riešiť všakže?

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Vždy čakám,že tvorcovia zakomponujú do takéhoto žánru akým je fantasy či animák nejaký moderný prvok,i tentokrát sme nevyšli naprázdno a dočkali sme sa a síce,v podobe cukrovky,inzulínu či resuscitácie.Janko a Marienka sa zrýchlenou cestou dokázali vysporiadať s čarodejnicami aj vdaka kratšej stopáži ako obvykle býva zvykom čo je ale veľmi dobre,pretože to aspoň neotravovalo.No nečakajte tu povestné špicaté klobúky bosorky či čierne mačky.Skôr mi pripomínali ich ,,kolegov" zombie tzv.zombosorky.Nadmieru akčná fantasy kde prím hrajú jednoznačne sofistikované zbrane,sympatický hrdina a lovec Janíčko i samotné efekty stáli za to.Slušné 3 hviezdy čo znamená slušný nadpriemer.

Grandhotel Budapešť (2014)

Načo je mi vizualizácia,k čomu je mi hudba a načo sú mi kostýmy ked snímok neobsahoval čo i len jedno výrazné miesto,ktoré by ma vytrhlo z driemot.I dokonca Jude Law tam hral štvrté husle a to p.režisér je veľká drzosť.Týmto po-činom sa vôbec netrafili do môjho vkusu a týmto pádom im udeľujem z milosti 2 hviezdy.Nebudem predsa plávať s prúdom.Divné veľmi podivné.

Hašišbába (2012)

Paulette? Vlastne docela v pohode babička...

Millerovi na tripu (2013)

Ústredná myšlienka filmu a síce,téma pašovania drog fiktívnou a nepodarenou akože rodinkou po vtipno ešte nezaručuje útok na moju/vašu bránicu a je dosť pravdepodobné,že som do tohto ,,spadla" aj hlavne kôli Jennifer Aniston a mojej zvedavosti voči jej úlohe starnúcej striptérky/tanečnice,z ktorej úlohou sa moje ,,ja" nedokázalo stotožniť.Bavilo ma dynamicky otvorená prvá polovica,kedy som netušila čo bude nasledovať,..no jej druhá sa vliekla už len pomalým tempom a v jej tieni.Hluché miesta sa striedali s perfektne načasovanými situáciami,nechýbali ani typické crazy scénky,vtipné hlášky + dramatické vsuvky veď ako inak.Suma sumárum koktejl zábavy namiešaný na silné 3 hviezdy som si vypila do dna.

Jack a obři (2013)

Fantastická výprava do ešte fantastickejšieho sveta grafikou vyšpičkovaných obrov.Skláňam sa tak hlboko pred touto fantasy vecičkou ako tamtí obri pred kráľovskou korunou.Tvorcom sa podarilo ma aspoň na malú chvíľu pripútať k obrazu a dobrovoľne prinúťiť,cítiť sa ako by mi bolo zase -násť.Toto bolo najviac zo sveta fantazy,primerane hrôzostrašné,úžasne dobrodružné i rovnako akčné zo štipkou romantiky.Mám pocit,že si budem chcieť zopakovať stretnutie s Jackom,stonkou fazule a zo zúrivými zlobrami ešte raz.

Ouija (2014)

Žiadne veľké očakávania som od tohto neočakávala a o to bolo väčšie prekvapenie v pozitívnom zmysle slova.Začína sa to klasickou klišé zápletkou kedy onen svet-svet duchov potrebuje opäť pomocnú ruku od nás preživších ľudí z mäsa a kostí,lenže tentokrát je to iné a síce,idú na nás prostredníctvom starodávnej hry.Ostatné si už domyslite..: Ľahko stráviteľná duchárska záležitosť,ktorá mi chutila k prekvapeniu moc dobre + dostačujúca stopáž.Tak zhasnite svetlá,zastrite závesy,zážitok a atmosféra sa tým umocní na silné 3 hviezdy.