• Krátkometrážní

Birdman (2014)

Panebože,toľko ošiaľu pre nič.A to som sa snažila nastaviť všetky svoje zmysli a vžiť sa s divákmi,ktorí tomuto podivu uvalili hoc aj 3 hviezdy a vyššie.Smola,nepodarilo sa.Fascinujúce zákulisie divadla kde to žije mnohokrát býva fajn zážitkom, lenže tu to končí.Snímok ochudobnený o nejakú tú zápletku či príbeh,prebýjajú iba samé kecy...,,Koľko som toho schopná vydržať?!" Premrhaných 119 minut môjho života.Kľudne ma ukameňujte,poveste ma za hák na šibenicu či upáľte,ale nie som Birdman.

Ranhojič (2013)

Dobrodružná historická odysea vsadená do tej doby kedy všade naokolo vládla len špina,bieda a chudoba.Bolo zaujímavé sledovať,že i v tejto dobe mali ľudia sny a boli cieľavedomí si ich plniť podobne ako v tomto snímku chlapec,ktorému sa podarí aj vdaka zasiahnutím osudu sa odraziť od samotného dna až na vrchol ,,smotánky" onej doby a razom sa z jedného chudobného osirelého chlapca bez budúcnosti stáva uznávaní a všade vyhľadávaní lekár.Možno ako príbeh vystrihnutý z rozprávok Tisíc a jedných nocí odohrávajúci sa v dalekom oriente,ktorého chvalabohu pre mňa podčiarkuje menšia romantická zápletka so sympatickými predstaviteľmi.Klobúk dolu,Nemecko!Hodnotnejšie ako 2 Troje dokopy.

Uvnitř (2007)

Čím, brutálnejšie,tým lepšie.Toto motto bolo asi hlavnou myšlienkou filmu.Snímok napriek jej kratšej stopáži nikam neponáhľa,ale ak už sa raz rozbehnehne svojou brutalitou nevie kedy prestať a vy si nevydýchnete do samotného záveru.Skôr ako horor by som ho označila za surovú drámu a tam kde logika trocha pokrivkáva, (pretože spacifikovať toľkých mužov jednou ženou sa mi zdá dosť pritiahnuté za vlas,ale ak nebudete toto riešiť vo svojej hlave,budete viac ako spokojný ..) idú brutalita ruka v ruke.Býva niekedy nebezpečné byť objektom niečieho záujmu.Po vzhliadnutí som aj celkom rada,že vediem taký nudný život.

Neutečeš (2014) odpad!

Pre kristove rany a toto bolo čo!UPOZORNENIE:Sledovanie tejto záležitosti vážne škodí Vám a ostatným okolo Vás!

Neznámá (2006)

Toľko percentuálne ospevovaný filmový kúsok..poviem Vám,pri sledovaní som z neho bola riadne v rozpakoch,no nie v takých tých skutočných.Kam sa pozriete samá nuda.Tak špinavá minulosť hl.hrdinky filmu sa predsa musí celkom logicky podpísať pod jej duševné zdravie,si budete vravieť.Omyl!Musím konštatovať,že jej osud mi bol ľahostajný a nezmenilo sa to ani ked pravda vyplávala na povrch..Pomaly napredujúci a nikam sa neponáhľajúci sa snímok,je určený skôr pre veľmi trpezlivých pozorovateľov.V opačnom prípade sa môže stať,že to vzdáte možno i blízko pred cieľom,čo by bola celkom škoda,pretože tu na Vás čaká ako už tradične pointa,lenže skvelá pointa ešte výborný film nerobí + ubrať čo to zo stopáže a snímok by razom dostal inú príchuť.Suma sumárum,francúzi nenapáchali až také škody,ale vedia to daleko lepšie.

Babadook (2014)

Nebolo to cieľom,ale horší výber filmu ku dňu matiek som si ani nemohla zvoliť..Po celú dobu vlastne ani neviem čo som to vlastne sledovala,či bol v horšom neporiadku syn a či skôr jeho matka,asi potom ani nechcem pátrať-s veľkou pravdepodobnosťou obaja.Mohli viac zapracovať na pointe a menej sa ponevierať po dome..Chválim čiernu vizáž pána Babadooka,ale pri tomto by sme aj skončili.Viac som sa nudila ako bavila.

Hodná holka (2002)

Úprimne??Vôbec som to tej Jenn nevyčítala,že sa nechala ulakomiť na mladého milenca (i ked nebol tak celkom košér),pretože mať doma také prasa,akým bol jej manžel,niet sa čomu diviť.Záver absolutne neuspokojivý,horšie to už vari ani dopadnuť nemohlo..

Marley a já (2008)

Marley a Owen alebo Marley a Jenn.Po vzhliadnutí som sa sa presvedčila na vlastnej koži,že toto môže perfektne fungovať vo chvíľkach relaxu a pohody,pretože toto je jednoducho do pohody film.Názov nám napovedá,že zvieraťa bude plný obraz a bude sa točiť okolo neho celý svet,no nebolo tomu tak..ešteže,pretože ak by som mala chuť si pozrieť snímku,kde hrá prím zviera,pustím si Lassie.V závere tvorcovia nesklamali a pripravili nám citlivím dušiam celkom očividne a takticky špinavú hru na city .Hamba im,takto to nemalo skončiť...fňuk.

38 (2014)

U mňa stále len priemerný dokument o nadpriemernej hokejovej legende nám líči jeho osudovú cestu až na vrchol jeho kariéry.Nebyť jej,tak by bolo možno všetko celkom inak,..možno.V našich končinách je tento dokument nevídanou raritou.Dobrá myšlienka,alebo ako praví podtitul dokumentu pocta jednému hviezdnemu športovcovi.***/****.

Mroží muž (2014)

SPOILER:Rozmýšľala som,že niečo je so mnou asi špatne,kedže mne sa to zo začiatku páčilo a bola som odhodlaná uvaliť snímke až 4 hviezdy,hlavne pre jej neskutočnú atmosféru,prihliadnuc na to,že sa snímok pohyboval chvíľu v rovine eventuálne reálnej.Lenže to by nesmel prísť onen zlom zhruba od 2.polovice filmu a zmieňovaná nielen atmosféra pošla sťa čerstvo napadnutý sneh.Mala som pocit akoby režiséra snímku premenili na mroža a nahradili ho iným.Za stvárnenie postavy psychopata by som udelila hercovi nobelovu cenu a naopak postava stvárňujúca francúzske súkromné očko mi prišiel skôr ako náš sused odvedľa čiže poliak.Záver totálne spackali,ved kto by už chcel žiť DOBROVOLNE v koži zvieraťa.Väčší bullshit som nevidela.Pre hore zmieňované fakty snímok nedokážem ohodnotiť,kedy 2 hviezdy sú málo,štyri zase veľa a priemerná snímka to takisto nieje.Podivné,veľmi podivné.