• Krátkometrážní

Pád do tmy (2005)

Pre mňa osobne film Pád do tmy nie je pre mňa thrillerom,pri ktorom by som od napätia nevedela zaspať, no napriek tomu si nemyslím, že je to zlý thriler.Podané pútavo, vždy sa niečo deje, ale na môj vkus asi nie dosť rýchlo, som predsa len zvyknutá na trochu akčnejší dej, námet výborný, ale dalo sa z neho vyťažiť asi viac. Plynulo to pomaly a nanešťastie sa potom snažili všetko dohnať posledných pár minút, kde sa stalo doslova všetko. Škoda.Slabší priemer,raz stačilo.

Voda pro slony (2011)

Čarovný, rozprávkový príbeh s úžasným zmyslom pre čas a miesto. Príbeh je postavený ako spomienka starého muža Jacoba ,ktorý opustil všetko čo poznal, vydal sa do neznáma a tak si ho, aj keď s miernymi obchádzkami, našlo šťastie. V rozprávaní sa vracia do svojej mladosti, do obdobia hospodárskej krízy a prohibície. Jednoducho nádherný príbeh. Voda pre slony mi umožnila nahliadnuť do sveta cirkusu, ktorý nie je vôbec taký aký ho vidíme. Upútal ma očarujúcim cirkusantským prostredím, v ktorom však paradoxne platí najvyšší zákon prírody: "silnejší prežije." Pády, nehody, láska, dobrodružstvá, zvieratá to všetko je tu obsiahnuté.Farbisto vykresľuje všetky úskalia, strasti, slasti života počas hospodárskej krízi v cirkuse, že to všetko bolo niečo čo mi neustále bralo dych. A navyše tak nádherne podfarbený romantickým príbehom. Žiadna prehnaná romantika, kedy máte pocit, že sa tým zadusíte, ale romantika na pozadí krutosti cirkusu. Koniec je síce trochu melancholický, ale iný si ani neviem predstaviť, k príbehu dokonale sedí. Odporúčam každému, kto aspoň raz v živote chcel nazrieť za oponu tých veľkých farebných stanov.

Bez servítky (2009) (pořad)

Docela príjemná relácia o varení skoro vždy so zaujímavou skupinkou ľudí.Tu im ani veľmi nie je čo vytknúť.Príjemná oddychovka na večer.

Gejša (2005)

Nádherný príbeh, veľmi pútavo a zaujímavou formou podaný.Príbeh mi otvoril dvierka do sveta gejší.Zaujímavý pohľad do japonskej kultúry a zmýšlania.Pôvab,šarm,jemnú eleganciu a poddajnosť-tieto vlastnosti musela mať v tradičnom Japonsku každá gejša.Páčilo sa mi najme situovanie deja. Japonsko ma vždy ako krajina lákala, zaujímavé pre mňa boli opisy ich zvykov. Dej ma fascinoval. Naozaj bolo to niečo nové, niečo čo v našich končinách určite nezažijem. Odporúčam , v prípade ak vás fascinujú iné kultúry, zvyky, krajiny. Ja vôbec neľutujem.Poučilo, zabavilo , okúzlilo, fascinovalo,...

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Tak s takýmto chlapíkom vytrénovaným na extrémne podmienky by som sa nebála asi ani keby na mňa išla samotná vlna tsunami.Tento dokumentárny seriál nám farbisto opisuje kam až je zúfalý človek schopný zájsť na to,aby prežil.Je skutočným víťazstvom človeka a jeho snahy prežiť i ked veľké šance nie sú.Super hrdina,terminátor v ľudskej koži.Jeden z najlepších dokumentov na Discovery vôbec.

Zlodeji detí (2013) (seriál)

Seriál,ktorý sa poriadne ani nezohrial na našej televíznej scéne a už aj skončil v ,,koši" pre nepotrebný odpad.Niet k tomu čo dodať,to píše samo za seba!

Hranice (2007)

A zase som plakala, rumázgala ako malá. Takéto filmy zbožňujem - ľudské, plné lásky a hoci popretkávané tragédiami, nešťastiami, bolesťou, tak predsa len naplnené nádejou a perspektívou. Pohľad na život v dvoch rozličných krajinách východného orientu. Láska miestnych ľudí k ich rodnej zemi, ťažké údely a pritom otvorené srdcia, náboženský fanatizmus...láska dvoch nábožensky odlišných ľudí je zároveň nezmyselnou prekážkou.Nemám slov.Zbožňujem príbehy, ktoré sa zaoberajú cudzou kultúrou.Dáva nám privoňať si k bežným vôňam na ulici v Indii. Necháva nás s úžasom pozorovať tisíce odtieňov červenej a ružovej na svadobnom sárí. Opisy sú nádherné, dialógy premyslené, dejová krivka má myšlienku. Postavy sú k veci a nie sú ničím prikrášlené. Nikto nie je úplne čierny alebo biely. Mimoriadne silný, emóciami nabitý príbeh, ktorý mi tuším odporučila kolegyňa a trafila presne.

Paničky z Beverly Hills (2010) (pořad) odpad!

Je nesmierne zaujímavé,ako sa začínajú všetky ženy,ktoré podstúpili plastické operácie na seba podobať!Neni to inak ani v tomto prípade.Tak takýto typ relácie s radosťou preskočím!!!

Vylomeniny (2013) (pořad)

To je neskutočnééé akých trápností sú ľudia schopný podstúpiť za pár mizerných šuštiacich bankoviek.Robiť zo seba debila v reštaurácii plnej ľudí,a hlavne pred vašou obeťou na druhej strane stola,ktorá ani len netuší o čo tu vlastne ide,je číry exhibicionizmus.A popritom ho dosť detailne sníma skrytá kamera,aby sa následne potom neskôr mohlo na jeho reakcii pobaviť celé česko a slovensko.

Znovu 17 (2009)

Neviem či to je spôsobené fajn námetom s vydarenými,vtipnými scénkami bez jediného hluchého miesta.Alebo vari tým,že Zac Efron sa nemusí sústredovať v tomto prípade na 3 veci naraz...Ako to bolo napr. v HSM a síce,hopsať,spievať a navyše i hrať.Tu stačilo len zahrať a ku podivu podal docela solídnu hru.M.Perry si tam teda veľmi nezahral,bol tak mierne povedané odsunutý na vedľajšiu koľaj,ale mne tam ako herec ani veľmi nechýbal.Taká netradičná teenegerská sci-fi komédia spríjemňujúca hoc aj nedeľné popoludnie.A mimochodom,hra s časom dokazuje,že najlepší rok života je ten,ktorý práve prežívate!