Deník princezny (2001)

naivní, dětské, na zabití času (případně žehlení či ruční práce) dobré, viděla jsem to asi dvakrát nebo třikrát, víckrát už nechci

Dokonalá vražda (1998)

jeden z filmů, na který se dá dívat i víckrát (hlavně díky dokonalému Douglesovi), napětí zůstává i přesto, že člověk ví, co bude následovat, prostě chytře udělaný film

Čtyři bratři (2005)

akční krimi jak má být, jít na to do kina by bylo škoda, ale na sledování z postele (nemoc, odpočinek) ideální

Zlatá šedesátá (2009) (seriál)

viděla jsem bohužel jen díl o Věře Chytilové, tak hodnotím jen ten, zpracování na mne působí velmi pohodově, M. Šulík prakticky nechává Chytilovou "jen" mluvit o sobě a své tvorbě, a je na divákovi, ať si názor na ni udělá sám; nevkládá žádné jiné názory/protinázory, což je plusem i mínusem zároveň, záleží na úhlu pohledu, mě to vyhovovalo a jen mě utvrdilo v mých sympatiích k Chytilové, která umí a ví, co chce a nikdy nebyla a není žádná cukrová panenka (paradoxem je, že jejím filmům moc nerozumím, resp. nejsou mým šálkem kávy) :)

Kletba bratří Grimmů (2005)

no, výjimečně s gudaulinem nesouhlasím, bojovala jsem s tím, udělit odpad, ale nakonec zvítězila jedna hvězda z nostalgie,pže jsme tenkrát náhodou a na černo s dcerou navštívily exteriéry, což bylo zajímavé dobrodužství (nikdo nás nechytil, moc hlídané to nebylo ;) ), vypadaly nádherně a kouzelně, byla jsem pak překvapená, jak blbě to pak vypadalo ve filmu, no a jestli je tohle pohádka, tak děti z toho musí mít psotník a před spaním by měly mít zákaz se na to dívat, nebyla a nejsem schopná se na to v kuse dívat, nechutné, blátivé scény, pořád tmavo, šedo, hořící zadky koní - no fuj

Ztraceni (2004) (seriál)

jeden z mála případů, kdy nesouhlasím s gudaulinem ;) , Ztraceni mě zpočátku úplně pohltili (a já nesnáším seriály, občas snesu jen takové ty různé kriminálky a Zoufalé manželky :) ), přišel mi zajímavý námět, děj, vývoj, herecké výkony výborný, žádné tupé dialogy, prostě fajn, ale unavili mě (myslím, že to bylo tak po třetí řadě), ne že by ztratili na přitažlivosti, ale jednoduše už mě nebavilo a ani jsem už nechtěla být omezovaná tím,že musím být pravidelně v pravidelnou dobu u telky (stejně tak to dopadlo se Zoufalkama), tže já vlastně bohužel ani nevím, jak to dopadlo, jak se vše geniálně vysvětlilo a logicky do sebe zapadlo (u Zoufalek se mi při jejich repríze podařilo náhodou shlédnout poslední díl, tže tam ok :)), třeba se mi to povede i u Ztracených, když ne, taky se nic neděje) tže * jen 4 za to nedokoukání, jinak by jich bylo 5 :) Jo a to samé pro Zoufalky ;)

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

nevím,kdo je gudaulin, ale jeho hodnocení filmů se mi líbí a skoro pokaždé s ním souhlasím, tže když vidím, že daný film ohodnotil, přečtu si to a většinou už nemám zapotřebí sama něco psát :)) ; tím chci říct, že souhlasím i tentokrát :)))

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

ano, jsou to "tuny historických a scenáristických zhovadilostí", ale zábavně zpracovaných, a o to myslím jde. S tunou nadhledu je to jedna z těch lepších dobrodružných akčních komedií, z řady lovců pokladů, ať už jde o Bena Gatese, Ricka O´Connellyo nebo Indiana Jonese :), jo a navíc Jon Voight s Helen Mirrenovou jsou kouzelní :))

Ro(c)k podvraťáků (2006)

asi jsem jediná, ale já jsem se jednoduše výborně bavila a bavím se pokaždé, když ten film vidím (na moc filmů víckrát nekoukám). Výborný, málo známý Alexej Okuněv, vždy skvělý Postránecký i Jan Hrušínský (ten vždy skvělý není), výborná muzika, přijde mi to prostě jako velmi vtipný film, lepší než Snowboarďáci nebo Rafťáci